Kreativnost

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.08.2005
9
0
0
najjachi trip shto sam ja chuo je da su se likovi napushili, i sjeli u kola pushtili radio "Svetigoru" (ono dje popovi pjevaju) i plakali od smjeha.
 

Spirit Dancer

Aktivan Član
25.03.2005
94
2
0
36
Zelena Akcija Zagreba je napisao(la):
Ali je dobar post. Ja kad se napušim doalzim do zakljuèaka i ideja do kojih ne bih nikada mogao doæi èist. Nikada. Najdraži primjer mi je "kako uništiti svemir", a ide ovako:
Prvo napravimo malog nanorobota (velikoga kao neka veeelika molekula) koji je toliko mali da svojim "rukicama" može èupati atome iz molekula i slagati ih kako hoæe. (O nanorobotici ima puno za èitati svuda po netu.) I onda mi tom našem nanorobotiæu napišemo program u kojem piše samo "Napravi još jednog istok kao i ti". Onda æe on napraviti još jednog u recimo 5 minuta, pa æe njih dvojica napraviti još dvojicu u još 5 minuta, pa æe ih za par sati biti milion, pa æe za još par sati cijeli planet, sve biljke, sva biæa, svu atmosferu, svaki jebeni atomèiæ sklopiti u još nanorobotiæa... onda Zemlja više neæe imati tvrdu koru, pa æe to jato nanorobota koji su prije bili Zemlja gravitacija Mjeseca i Sunca razvuæi, a kada samo jedan mališa sleti na Mjesec, za par sati je i on gotov itd. itd...
Uglavnom, takve stvari mi padaju na pamet kada sam napušen. Apstraktne. 8)

Manijace bolesni !!!!

::histerija ::histerija ::histerija ::histerija ::histerija ::histerija ::histerija ::histerija ::histerija
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
Ljetos bijah na moru i tako.. varimo.. kad izleti novi padež, a zove se Štogativ i odgovara na pitanje Koga? Štoga?
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Da da na kompu je radjeno. Imas masu komplikovanog i ne bas tako komplikovanog softwara koji radi slicice tipa ove.

Mada da se razumijemo ovo nije bas lako uradit ako ne znas barati softwarom dobro.
 

paramecium

Aktivan Član
20.05.2005
164
0
0
42
Avrame nije cela 3d igra nego modifikacija za half-life 2.To sam uzeo da radim sa nekim likovima u inostranstvu jer ovde nisam mogao da pronadjem nikog ko bi bio zainteresovan za tako neshto. Ako imas nekog ko bi bio volja za neki projekat daj mu moj mail (ima ga u profilu) pa da vidimo. Ako si se okusao u nechem ozbiljnom (3d studio, Maya) veruj i meni je to komplikovano. Za svoj rad koristim Game editore koji su mali, prosti i efikasni. Vidis rezultat. Probaj moozda ti se svidi.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
a ne, ja se ne bavim dizajniranjem, ja sam programer... zanimalo me je programiranje 3d igara :)
ajde reci neke programe za editovanje poznatih igara (npr. half-life [counterstrike])
 

paramecium

Aktivan Član
20.05.2005
164
0
0
42
Avrame za HL1, CS ti treba hammer 3.4/3.5, a za HL2 ti traba Hammer 4.0. Moze da posluzi i GTK radiant ili Quark, mada ti ja preporucujem hammer. Ako si jos zainteresovan za 3D igre imam ja kod kuce raznorazne source kodove za igre i grafichke engine, ali nikako da nadjem nachina da to sve povezem. Ako te zanima dacu ti linkove. Sada se dogovaram sa jednim ortakom da napravimo malu free igru. Nesto kao Quake ili unreal samo na steroidima.

P.S. Malcice skrenusmo u offtopic?