Kreativnost

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.03.2005
10
0
0
...obichno sednem na sred sobe,uzmem olovku i crni flomaster i ... pravim mape za d&d.Pustim neku,po meni,inspirativnu muziku(npr. Era,enigma i sl.),iskljucim se iz spoljasnjeg stvarnog sveta(psihichki) i uplivam u magicni Tolkienov svet zmajeva,wizarda,ratnika...
Poshto sve belezim(dok iscrtavam razne lokacije sve detaljno zapisujem-ponekad toliko detaljno da napishem i odnose medju sporednim likovima priche...)potrebne su mi gomile papira,koje kasnije kad popunim umotavam u zamotuljke slicne scrolovima...
---------------------------------------------------------------------
...probaj da zamislish budocnost za jedno 200 godina
Jedno jutro ustajesh,natovarish na svoj brod sedam dzakova cistih purple power semenki,sednesh na brod krenesh pravac pogodna planeta za sadjenje vutre.Poshto si predhodno proverio celu planetu i ustanovio kako tamo nema civilizovanog zivota dok klima,tlo i naravno trajanje dana i noci potpuno odgovara tvom naumu(idealno je ako doticna planetica kruzi oko recimo dva sunca, tako da dan traje oko 18 sati dok noc oko 7).
Spustish se u atmosferu i na visini od nekoliko stotinjak metara pocnesh sa sejanjem iste.Bitno je da rasejes semenke po celoj planeti.Napustish planetu,razvijes brzinu osam do devet puta vecu od brzine svetlosti,promuvas se po svemiru(smotash jedan i iscoolirash u hypersvemiru,chisto da ti prodje vreme)i posle jedno dva,tri sata vratish se na(i samo tebi znanu) planeticu.
Ako je sve ishlo kako treba,trebalo bi da vec iz svemira primetish kako je planeta promenila boju u ljubicastu.Spustish brod i uzivash u Purple Power-u...

Pozdrav ::sperm
 

paramecium

Aktivan Član
20.05.2005
164
0
0
42
R2D2 a sta mislis da ti meni posaljes to da ja pretochim u 3d svetove? Bila bi to lepa ideja, a i meni je ponestalo koncepta na kojim bi radio...
 

speedball

Aktivan Član
17.09.2005
142
4
0
www.spidbol.com
ajde daj nam taj recept da uplivamo svi zajedno u svet ratnika,wizarda i vukova..ja znam jedan ali nisam raspolozen uvek da uplivavam nekako mi je previse.
vidim ja da je tebi mnogo dobro 0011
 
26.10.2005
9
0
0
Kad se navarim uglavnom razmishljam o slozhenosti sveta, o tome kako ceo ovaj svet ide u ***** jer ljudi ne shvataju shta je zhivot.

Isto tako volim da se prepustim da me vutra sama vodi ka mislima... tad uglavnom chujem neke extra melodije... ma kakve melodije, chitave pesme! Tj. na neki nachin ja pravim te pesme u glavi :)

Volim ponekad samo da osecam svoj duh kako vibrira... i josh mnogo toga :D
 
29.10.2005
2
0
0
Vutragenjo je napisao(la):
Pa niche je rekao da motivacija pravi covjeka a ne ideja.

Heh koliko vjerovati nekom koje je htio shegat svoju sestru :) ali ova mu je stvarno na mjestu! ::super

Nieche je bio homoseksualac!!!

Sto se mene tice vutra mi uzasno pomaze za ono cime se bavim... graf. dizajn ali prvenstveno kada crtam ili slikam...

Ne trazim inspiraciju u travi (do bi bilo potpuno idiotski i ograniceno) niti na travi, ona je samo sredstvo koje mi pomaze da se opustim i da dozvolim podsvesti da slobodno i necenzurisano izbacuje sadrzaje...

cak i dok sam radio komplikovane stvari, kao sto je npr. studia coveka, gde mi je jaka koncentracija i mirna ruka neophodna, trava ne da nije smetala nego je oslobadjala. Rezultat je bio uvek slobodan crtez, ne ugusen i uverljiv...

Neko rece da su svi veliki umetnici bili u dodiru sa nekom gudrom... to je predrasuda i totalna neistina, ima hiljadu primera, uzornih, finih, cak i dosadnih ljudi koji su na platnu bili genijalni....
 
01.10.2006
0
0
0
""Sto se mene tice vutra mi uzasno pomaze za ono cime se bavim... graf. dizajn ali prvenstveno kada crtam ili slikam...

Ne trazim inspiraciju u travi (do bi bilo potpuno idiotski i ograniceno) niti na travi, ona je samo sredstvo koje mi pomaze da se opustim i da dozvolim podsvesti da slobodno i necenzurisano izbacuje sadrzaje...

cak i dok sam radio komplikovane stvari, kao sto je npr. studia coveka, gde mi je jaka koncentracija i mirna ruka neophodna, trava ne da nije smetala nego je oslobadjala. Rezultat je bio uvek slobodan crtez, ne ugusen i uverljiv...""

sve je to ok supervisor, ali jesi li ikada razmislio dublje o svemu tome? npr. da mozda sam sebe uvjeravas u nesto sto mozda i nije u potpunosti tako? da sa svim tim argumentima mozda dajes sam sebi razlog vise da zapalis opet i opet. jer, tvoj zivot vjerojatno nije samo graficki dizajn. kako stojis sa drugim obavezama!? ja pusim vec evo 13 godina svaki dan i davno sam se prestao uvjeravati u neke stvari. rob sam vutre i svjestan sam toga. ne kazem da mi je lose, ali sto bih sve u zivotu postigao da nisam bio tako lijen od vutre, pitanje je na koje nikada necu dobiti odgovor.
 
19.10.2006
0
0
0
Unconscious_Spirit je napisao(la):
Kad se navarim uglavnom razmishljam o slozhenosti sveta, o tome kako ceo ovaj svet ide u ***** jer ljudi ne shvataju shta je zhivot.

Isto tako volim da se prepustim da me vutra sama vodi ka mislima... tad uglavnom chujem neke extra melodije... ma kakve melodije, chitave pesme! Tj. na neki nachin ja pravim te pesme u glavi :)

Volim ponekad samo da osecam svoj duh kako vibrira... i josh mnogo toga :D

isto 8) :shock: :D
 

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
Ziva istina weed-o ... kako je moguce ne prijeci tu granicu i izbjeci robovanje vutri? i onda mi neko kaze da ne izaziva ovisnost.. ne u prevelikoj mjeri, ali ipak nije zanemarivo. U zadnje vrijeme me hvata neki strah u vezi vutre. vec sam 6 godina na njoj i bojim se da sve krize i probleme u zivotu rjesavam travom. naravno, nikad se nista ne rijesi na taj nacin. ujutro se probudis a fali ti pola mozga, drasticno pomanjkanje koncentracije, konstantna tupost... opet s druge strane, ne mozes bez onog divnog osjecaja smirenosti, na tisuce misli ti prolazi kroz glavu i sve je tako divno. na zalost, bojim se da nije :roll:
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
Ziva istina weed-o ... kako je moguce ne prijeci tu granicu i izbjeci robovanje vutri? i onda mi neko kaze da ne izaziva ovisnost.. ne u prevelikoj mjeri, ali ipak nije zanemarivo. U zadnje vrijeme me hvata neki strah u vezi vutre. vec sam 6 godina na njoj i bojim se da sve krize i probleme u zivotu rjesavam travom. naravno, nikad se nista ne rijesi na taj nacin. ujutro se probudis a fali ti pola mozga, drasticno pomanjkanje koncentracije, konstantna tupost... opet s druge strane, ne mozes bez onog divnog osjecaja smirenosti, na tisuce misli ti prolazi kroz glavu i sve je tako divno. na zalost, bojim se da nije Rolling Eyes

Jeli pusis svaki dan ili povremeno???? :( :(
 
30.08.2006
0
0
0
gle vutra izaziva neku vrstu ovisnosti ali kako kod kojeg èovjeka..mislim da to zavisi o tvojoj osobnosti jel ako aj kažem da ja neæu više duvati onda neæu.To sve ovisi od èovjeka do èovjeka.i ja znam od kad pušim travu da sam ful usporen i ponekad zbunjen....ali meni to ne smeta :) :)
 

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
Jako su rijetki dani koji produ bez pusenja.. znaci da, svaki dan :wink:
Tesko je ostati na povremenom pusenju ako je imas u izobilju i ako ti je takvo drustvo. za mene nema granica. a sto se tice osobnosti, nije u tome problem, ali je problem u tome sto bi se trebala maknuti od svog drustva a to ni slucajno ne mogu i necu.
Nemojte me krivo shvatiti... volim svoj zivot i takav nacin druzenja i razmisljanja pod utjecajem, samo se ponekad zapitam dali propustam nesto, neki bolji zivot?