Krema od ulja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jaksa8

COB-DWC
18.11.2011
333
1.005
143
43
Pozdrav svima...
Unaprijed se ispricavam ako ovakva tema vec negdje ima ali nisam je uspio naci...
Znaci radi se o izradi kreme od dobivenog ulja za vanjsku primjenu..
Dali netko slucajno ima kakav recept ili savjet kako da je napravim??
Trazio sam ali nemogu naci a nezelim da upropastim ulje...
I jos nesto dosad sam pravio ulje s 96% alkoholom ali vise ga nemogu nac ali imam medincinski benzin dostupan...Dali mogu s tim napravit ili da trazim alkohol?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Ja radim kremu sa 100ml kokosovog na 1 ml ulja a istim omijerom sam koristio i nevenovu mast ona malo neutralizira miris ulja ako netko ima ulje koje je puno klorofila pa se jace osjeti
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
inace krenu mozes raditi sa bilo kojom masti...ovisi za shto chesh kremu koristiti...ljudi kominiraju onaj shea maslac ili kakaov maslac..ili kao mario kokosov maslac..nevenovu mast ili od cajevca..ili najobichniju biljnu bazu kakvu koriste sve apoteke...ovisi za shto chesh kremu koristiti...npr.ako imash problem sa samom kozhom,tada uzmesh mast ( biljna mast dobijena od pojedinih biljaka/plodova :kokos,kakao, itd . ) koja je i sama po sebi uchinkovita/ljekovita za kozhne probleme....a ako ti je mast/krema za bolove..tada zaista mozhesh koristiti obichnu bazu..ili bilo koje ulje-ako je za masiranje...
uglavnom,za pravljenje kreme/masti sa dodatkom ulja, se mozhe koristiti 101 baza...mozhesh kombinirati i dodavati,mixati i sa drugim uljima...sve ovisi o namjeni, tj. bolesti/simptomu/stanju koje zhelish tretirati...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: medonjica

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
da i ja nesto pitam :D
moze li se koristiti hash oil za kreme, onaj sto dobijamo kad odstoji u solventu par dana pa cekamo da ispari, ili treba da ga dekarbonizujemo u rerni pa tek onda napraviti smesu?
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
da, ok, ali ja vec imam hash oil, pa sam mislio da ga odradim u rerni i napravim kremu; tu je zayeb da li ce delovati, ili moram da radim rso?
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
thc - i thc-a : cit:

You may be wondering, what exactly is THC-A Crystalline? Well, before THC is combusted (lit on fire or vaporized) it sits in its raw acidic form, also known as THC-A. THC-A by itself is completely inactive, meaning if it is ingested it will not get you high (but it does have an extraordinary amount of medicinal benefits). When THC-A is activated through heat in a process called decarboxylation, the acidic carbon atom (the “A” in THC-A) is removed leaving behind the psychoactive THC that so many of us know and love.

Ovi prave 99.99 thc ..

http://wakingtimesmedia.com/cannabi...acebook&utm_medium=PostShare&utm_campaign=TMU

Kremu , tj melem možete napraviti kako je opisano za otapanje u maslinovom ili nekom drugom ulju u koje se dok je još toplo doda malo pčelinjeg voska - sem u kokosovo ulje koje je čvrsto na sobnoj temperaturi . Pčelinji vosak zgusne ulje i ne smeta kasnije kod nanošenja na kožu . I sasvim mali komadić voska zgusnuće ulje dovoljno da se ne razliva . Bolje staviti malo pa dodati posle ako je mnogo retko nego previše pa da se skameni .

Sveže cvetove možete ostaviti u ulju desetak dana i dobićete bazu za lekoviti melem, jer ko što piše konoplja je lekovita u svakom obliku . ( sem za teške boleštine gde se treba pridržavati procedure i brojki ) Za kožne bolesti poslužiće i sirovi kanabis a može se dodati i neka druga travka u ulje .. vrailovka, trava iva, kantarion, hajdučka trava, ruzmarin, lavanda ...

Bilo bi lepo kad bi mogla da bocnem u dvorište i neku ljubičastu lepoticu sa lepljivim cvetićima ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: medonjica