Krenimo lagano

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
evo nakon malo švrljanja po forumu i kupljenja informacija! ;)
odlučih da nekaj sklepam i pokušam nešto uzgojit :icon_lol: .naravno uz vašu pomoć i savijete :thumb:

totalni sam zelenko što se tiče općenito uzgoja!! a kamoli na ovakav način! :)(

.. da krenem...
evo Box_a



ima još jednu sijalicu Philips 23Wata, 827, 1500lum... (planiram još koju ovu od 23Wata ubacit).
ova prva je od 85Wati. 6400k. ima sutra još postavit neke držače gori za svjetlo i par kukica.. uglavnom gotovo je. sjemenke su u vrećici i čekam da bace klicu!

1.pitanje.
dali da odma čim dobijem klice, da jih prebacim u box u velike posude???
ili da ih držim u manjim (od jogurta) pa kad ojačaju ..izaberem one "koje su kvalitetne)??!! ...prebacim u 2-3 veće saksije, i lagano "šišanje"? ! (pa šta ispadne??!


2.koji režim da koristim? 12/12 od početka ili ???

3.kada su sijalice ugašene! dali tada ventilatori trebaju radit?
ili oni ovise o stanju temperature i vlage u box_u?

za sad toliko

:watchplant: :icon_lol:


pozz
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
bongash je napisao(la):
a zašto si ovaj kuhinjski element ili šta je već okrenuo naopako ?


nisam ga moga uspravit radi toga što mi je na polici (najgornjoj od stalaže)!!
...neka vako! ...ako me pođe od ruke! :icon_lol: izbaci ću i stalažu i sve iz voe spajize! :icon_lol:
pa ću preć na max visinu! ;)


pozz
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
Bothanicharrr je napisao(la):
ventilatori bi trebali radit i kada je svjetlo ugaseno ...vjetar nezna za dan i noć....

hmmm,kod mene bogami nikad ne rade kad je svetlo ugaseno

kako je kod drugih?
 
08.11.2005
21
0
0
fukmondo je napisao(la):
hmmm,kod mene bogami nikad ne rade kad je svetlo ugaseno

kako je kod drugih?

Meni uvijek rade a pogotovo treba pazit kad su bilke u cvijetanju jer kad se zagasi svijetlo vlaga nenormalno naraste a jos bez ventilatora!? Dobro da ti se nisu ubudjali vrhovi od prevelike vlage p.s. preporucam ti da nabavis digitalni termo-hygrometar koji pamti najvisu i najnizu temp-vlagu pa ces znat vrijednosti toga
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
pearl je napisao(la):
koje su ti dimenzije box-a

f_dimenm_fde2bf3.jpg


...Planiram stavit tri saksije(ili pregrade)....samo nisam siguran kolika visina zemlje max da mi bude(s obzirom na prostor) ja sam mislia nekih 20cm???



llonca13 je napisao(la):
p.s. preporucam ti da nabavis digitalni termo-hygrometar koji pamti najvisu i najnizu temp-vlagu pa ces znat vrijednosti toga

imam ovaj od HAMA Hygrometer TH-100 (10eura)

f_ariz0ejm_c28db71.jpg



...ali me "malo buca"!! ..naime ovo di mu treba bit vlaga (desno dole u čošku(23%))
kod mene jedno vreme pokazuje uredno, no nakon određenog vremena počme prikazivat LL% ???
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44

po meni bi ova konbinacija bila mnogo bolja
osim ako neče bit neki je**no viješt LST..!!
al frend i "lanpice" su za tvoju konb.OK tako da je
dobar LST neizbežan ili dobra lampa(HPS i sl.) pa
okreni box(ako uveti dopuštaju) i to je to...
stoga sretno pa javi rezuu..:sun2::bis:ZDRAVOOO!!!
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
:sun2:

...kad sam se već "zagrija" odlučia sam napravit preinake!
a čitajući post(sory, zaboravi nick) ...pa sam pokupia ovu shemu za držače lampi!
..ona duuuga vida, pa sam nju postavia sa obe strane, i lagano ću dizat! (;)
ujedno sam i box okrenia kako spada! (naša sam mjesto) :sun2:

f_vi1m_1a28431.jpg



još samo da me posluži sjemenje ...



ovaj Hygrometar sam naša u emezzete!(cca 70kn)
, nije kuhinjska folija! ima sam neku traku!!! što se koristi za (spajanje) rigips ploča!!
ima je pun klinac u kolutu, a tanka je i čvrsta, usto daje i odsjaj! ;) pa sam nju iskoristia.
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
peri.lee je napisao(la):
al mogo bi vent za upuh prebacit dolje


imam doli ispod još jedan otvor za vent!!! pa ako bude potrebe ubaci ću cijev(savitljivu) i može drito puvat friški zrak odma ispod "krošnje"! :) i ispod sijallica!...te zatim se automatski diže gori i ovaj gornji bi ga treba izbacivat vanka!? .

f_vi101m_5a53ce2.jpg



večeras sam upalia stroj (proba), i molim Boga da radi do ujutro!? :icon_lol:


ps:kako je bolje!? da mi radi po noći12sati ??? ili po danu 12sati???

mislim da je bolje po noći! ...jer je temperatura manja!?
 

travinlist

Aktivan Član
03.07.2008
60
0
0
36
neka ti radi po noci radi lakseg odrzavanja temperature a i radi potrosnje struje, jer ako si iz Hrvatske struja ti je od 10(navecer)-7(ujutro) upola jeftinija 0.47 lipa!

Također bih napravi male preinake u vezi ventilacije:
http://www.lookpic.com/files/f_vi101m_5a53ce21.jpg

1. Tako da ukoliko bi stavio oba dva ventilatora doli i nabavija cjevi malo ih nakrivija/iskrivija da pusu direktno u biljke bilo bi po meni najbolja opcija a dok bi ti se zrak dizao hladio bi zarulje i direktno isao na ventilator za ispuh!
RECOMMENDED:family1:

2.3. Ako nebi tako onda bi ja stavio pregradu izmedu lijevog upuhnog ventolatora i gornjeg ispusnog ventilatora da ti se nebi dogodilo da ti zrak odmah iz donjeg odlazi u gornji i stavio bih također malu pregradicu (15cm) izmedu dvaju gornjih ventolatora, i naravno pregrada nebi smila biti fixna zbog pomicanja pregrade, ako bi ti bila fixna onda nabavi neko vatrostalno staklo (skini materi iz pecnice:icon_lol:)

Eto ako ti sta od ovog pomogne bit ce mi drago!
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
evo nakon obrih 7dana, na radijatoru i na tem od 18-30C° ...nešto je "izgmizalo"!! :)
ima nekih 2-3mm! ...koliko još to treba držat vako u vlazi? i kad prebacit u pitar sa zemljom?,
.. te krenit sa žaruljama i shemom 12/12h
???

f_vutram_8446eac.jpg
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
prebaci u pitar sa zemljom odmah sada odmah! oko 1 centimetar u dubinu, žarulje možeš odmah upaliti, izači će van kroz dan-dva, a o 12/12 i cvjetanju otom potom.