Krenimo lagano

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
"malo sam nervozan"!!! :icon_mad:
evo šesti dan da sam stavia(prebacia u zemlju) ...
no ništa neizviruje! :icon_confused:
...zemlja je vlažna, drža sampitar 3 dana pod žaruljama! temp se kreće u box-u, od 22 do 28C° ništa jo nije izvirilo??? :icon_confused:
sad sam prebacia preko dana stoji mi na prozoru, a priko noći je na radijatoru !?
valada će se nekako "probudit"? :icon_mad:

od ove sjemenke koja je prva proklijala, ima sqm još 10tak u vrećici i salveti, sve dobro zatvoreno i na toplom(radijatoru 20-30C° ...no one se još nemiču???


ps:kako pospješit klijanje???
:icon_confused: (u ovim hladnim danima) ?
 

poljoprivrednik*

Aktivan Član
24.12.2008
99
2
0
35
Simply get a small box, like a matchbox.
Line the inside of the box with sandpaper.
Place the seeds into the box. Cover the seeds
with more sandpaper. Close the box and shake
the seeds in the box for a few minutes. Now the
seeds are scuffed and their outer shell should
be easier to pop open. Plant these seeds in
soil and they should be able to germinate.
Ovo je iz knjige Marijuana Cannabis Grow Bible od Greg Green-a

EDIT a ako ti to ne uspe ima neki fazom da nozem malo cepnes seme da bi voda mogla da udje al ne znam o tome, probaj da izguglas nesto,,, good luck
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma ja kontam da ti je to mozda i lose odradilo u tom salvetu ako jejako vlazno i toplo moze doci do nicega tako da neces ni videti da ce nesto proklijati najbolje je da to stavis u zemlju direkt tako ja bar radim nikad nekljam emenke oma sadim u posudu u kojoj ce do kraja ostati tako da brate sretno...
meni se par puta desilo da mi je klica nekako odreagovala tako da se raspala neznam to objasniti nakako mi je to logicno kad je drzis 10 dana u vlagi...
meni semenka proklija u toplom za 3 dana tako da jebiga sad ko ce to znat.... cekaj jos malo bice valda nesto......
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
...evo sad sam ih izvadia iz vrećice, i sinula mi ideja! :sun2:

kako koristim Informiranu Čašu!!! ...već dobrih 5god!
kod svakodnevnog pijenja;što vode, vina, itd :vb_kez:
za one koji neznaju o čemu se radi!
više na http://www.hydrovital.com/main_cro.php?language=cro&content=tests

ja imam plavu čašu! pa sad ako pomoću nje ne proklijaju!! onda neznam :icon_confused:

inače do sad sam ima pozitivna iskustva sa čašom!
pokuša sam i test za žitom što se sije za Božić! i fakat je duplo brže klijalo žito zalivano sa tom vodom iz te čaše!

..budemo vidili ;)
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
....evo da se javim, konačno se i kod mene počelo "nešto dešavat"! :icon_lol:
ALI tek nakon što sam nabavia nove sijemenke!!! one moje nisu niš valjale!
sve od reda(15tak) njih su bile "trule, ili jednostavno nisu se micale")..
Čim sam si sredia nekih 5-6 ("domaja") od prije, .. i odma nakon dan i pol u čaši su napukle, te sam ih nakon 3dana prebacia u zemlju i evo izvirile su ....
f_w01i02m_609ea02.jpg




Čaša u kojoj sam ih drža! ... i još ima 2-3, koje su trenutno napuknute???!

f_aam_e464417.jpg



1:pitanje
Koji kombinacija svijetla da koristim???
(do sad su mi ove dvi štedne radile non-stop)

2.Pitanje(plan)
..Pošto imam još u čaši 2-3 koje bi treba za 1-2dana prebacit u zemlju!
"tj:eek:ne su mi kako neka vrsta "rezerve"!!! tj:mislim njih stavit u manje posude(1lit) i držat ih sa strane u Box...pa ako od ove dvi bude koja muška!
da mogu nekako ove tri iskoristit ako se pokažu da su zenke!???

Imate akakav savije(prijedloh)?

f_box01m_5262772.jpg
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
evo tek tolko da se javim!! :)) ...nema niš specijalno u ovih sedam dana od kad sam stavia klice u zemlju!...

No malo su me iznervrale!! pa sam ja njih sad malo (dok su još male) pokuša "naučit pameti!!! :vb_kez: ova gornja slika, ova sjemenka na kojoj je ostala košuljica!!! nije spadala 3dana!!! :icon_eek: ...dok je ova druga fino krenila rast, tako da sam mora na kraju prstima(noktima) svuć košuljicu)... i nakon toga je se počela otvarat...ali je u debelom zaostatku za ovom prvom.

Uglavnom situacija je sledeća: kako sam ima još dvi u posebnoj čaši!! one su mi fino krenile rast! ;) i ssad sam i njih ubacia u ovu posudu!?? tako da ih sad ima 4 (šta će ispast!!? budemo vidili ..dakle ovaj čas sam ih presadia, i ujedno sam pola zemlje "stare" izvadia i ubacia TeraMagmu ;) navlažia i nemislim ih više "pipat" cvijetanja.
sad su na 18/6h , imam ovi dvi štedne od 23W, i jednu ovu veliku od 80W. ..kasnije budem ubacia jo dvi štedne i to je to.

Liva i desna strana

f_VUTRA01i02m_75e9ff6.jpg



Box

f_BOX02m_481d557.jpg





Pozz
:)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nemoj oma na 12/12 sacekaj bar dve nedelje ako ne i tri.. pa onda pukni na 12/12 imas dosta prostora...
samo opusteno bice to super ja bi ubacijo jos sijalica ako ti nije frka al i ovako je ok i sto bi jos uradio nabacio bi refleksiju na svaku sijalicu ako ne na svako bar onda na onu plavog spektra...
vidim da ti temp.. nije problem tako da slobodno pukni jos sijalica..
sto sam skontao da kad imas malo veci box nije problem sa temp.. al bi trebao usmeriti svetlost prema dole da negubis bezzzveze.. pozdrav i samo guraj..
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
Dan; 10ti (nakon klijanja)

ok' ...to je temperaura na početku paljenja sijalica!!! tako da kasnije naraste ok 28-31C°....
(u granicama je!? ...nadam se da kasnije kad bude više zelenila!
da će i vlaga bit veća!, pa će automatski i tem..bit "prihvatljivija"?! ;) )

Stavia sam neku refleksiju iznad ove velike Plave sijalice! ;)
malo je šira, pa onda vata i ove drugr sijalice!? ;)

f_box01m_720b011.jpg



..Primjetia sam da su se sve 4tri biljke okrenile put ove velike sijalice (plavog spektra)!!!? :) ..biće im paše plavi spektar, sad kad su u vegetaciji (tj;rastu).

PS:koje onda dvi žarulje) još da uzmem??? ove crvene(827)? ili ...

f_box02m_7f6d8b5.jpg


f_vutra01m_b67c724.jpg



:watchplant: ...go go :D idemo sa nabijanjem mase!!! kasnije sljedi definicija!!
..ako prežive "obuku", :vb_kez:

Pozz
:thumb:
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Da li se samo meni čini da si sve u jednoj pitari stavio.
Ako je tako, onda ZAŠTO?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
i jos nesto sto ce biti problem ako nastavis ovao zalivati ima da nastradaju zalivaj samo kad se povrsina zemlje osusi proveris prstom na dubini oko 1.5cm i ako je vlazno onda jos nezaliva ak o nije onda zalivas.. taj reflektor mozes i nize spustiti al kako oces nekih 3cm od lape bi bilo naj...
i zalivaj kad je svetlo ugaseno ...
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
marinkis je napisao(la):
Da li se samo meni čini da si sve u jednoj pitari stavio.
Ako je tako, onda ZAŠTO?

da u jednoj je posudi! :| ..to sam naša neku posudu iz frižidera, pa mi je taman odgovarala za ovu viseću!...(nisam uspia nač neke niže pitare a da su široki!!!
moožda sam se tu zezno(vidićemo za ovj put) :::

jedino je podijeljena pleksiglasom po sredini(di je ova traka) tako da imam dvi s jedne strane i dvi s druge strane!?


...drugi put ću to bolje organizirat!;(
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
Dan 15ti (proklijale 03.03.09)

...evo mali update! ;)

f_box0101m_332d5a8.jpg



ove dvi (koje su povezane crvenom strelicm) su posađene prve! 03.03.
vidite koja je razlika!!? u veličini... jer mi je na ovoj manjoj bila ostala košuljica od sjemenke!! :(( pa je u "debelom zaostatku :( Ali ova napreduje SUPER! :)
već je prešišala 15tak cm!! :D

dok su ove plave posađene 3 dana kanije! i one isto uredno se razvijaju!
sve 4tri su se okrenile put ovog plavog svitla i piče nemilo! ;)


jedna izbliza od ove "velike"! ;D


f_grm02m_6b5359e.jpg
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
..imate kakve prijedloge!?? :))
da ja ovo pustim da ide u vis??? ili da režem (iznad 5tog kata)??? ...pa da ide u širinu?!
...kako ću dobit više 'topova'???! ?:) (naravno ako budu cure ;D


f_grm03m_d4588f9.jpg
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
Brener je napisao(la):
Da se mene pita nikad nebih rezo. Pravo je vrijeme za (bubanj u pozadini) LST :D



misliš da ih počmem (bar ovu najveću) spuštat, i "vrtit u krug"??!
mislia sam ja to! NO šta ako se sve 4tri pokažu curama!? kako ću ih onda sve "zavrrtit"??! :))


ili da pak krenem sa ovom velikom :icon_lol: lagano u smjeru kazaljke na satu :family1:


ps:u principu, ja visine imam "dovoljno"! no bojim se da mi svjetlosti nebude manjkalo kanije!!! kad se još više izdužeu visinu?!
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
a kolika ti visina boxa?
izgleda da ti fali prostora?
neam pojma,nisam ptatio..
a Lst bih ti preporucio:sun2:
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
fukmondo je napisao(la):
a kolika ti visina boxa?
izgleda da ti fali prostora?
neam pojma,nisam ptatio..
a Lst bih ti preporucio:sun2:


visina je 70cm ...

kreokp1.jpg
f_vi1m_1a28431.jpg




...ajjj probaću ujutro ovu najveću nakrivit , spustit koliko bude dozvoljavala...
a onda će za koji dan i ova/ove druge malo izrast pa ću i njih lagano spuštat?!...