kristiania

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.08.2006
0
0
0
ljudi bio sam u kopenhagen nisam mogao da vjerujem da tako dobro mjesto postoji u evropi to je bolje od amsterdama kristiania se zove ko nije bio neka idee pod hitno
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Konaèno je neko s ovog foruma to otkrio.Pa tamo sam visio svaki dan,godinu dana.Doduše bilo je to davno,prije nekih 6-7 godina.E tad je Kristiania stvarno bila raj,puna štandova sa svim moguæim vrstama trave,haša,kolaèiæa a bilo je i gljiva.Svuda nakolo slobodno rasle biljke i svi uduvani kuliraju.Mir i harmonija.Tamo murija nije zalazila,jednostavno je grad(država)tolerisala Kristianiju.Vjerojatno zbog turista,jer puno njih posjeæivalo i danas posjeæuje Kopenhagen(i ostave im dosta love)upravo zbog Kristianije.
Bio sam i ove i prošle godine,uvjek kad sam u prilici svratim tamo.Samo sad i murija posjeæuje Kristijaniju i taman se naduvam kad evo njih.Ljudi kažu,navodno zato jer se tamo dovuklo puno"šljama" koji je poèeo da radi i s teškim drogama,što se inaèe protivi i s pravilima same Kristianije.Tako da su zbog toga svi najebali.Danas tamo kordon murije redovno prodefilira na svakih sat dva.Jesi li ih sreo? Dobro ne diraju obiènu raju,samo traže prodavaèe.Ali i oni imaju svoje šeme,ljude koji motre na prozorima i alarmiraju telefonima kad se murjaci pojave,pa se ovi sklone.
Tako da sad nema puno izbora robe,niti puno prodavaèa,a ni roba nije tako vrhunska kao što je nekad zbog konkurencije bila.I sama kristianija vizualno ne izgleda tako èarobno kao nekad,jer fale biljke koje su slobodno rasle svuda naokolo.Vjeruj više to nije što je nekad bilo.

U svakom sluèaju preporuèujem svakome da je posjeti, još uvjek vredi osjetiti èar Kristianije,ili ti uduvanosti stotine ljudi na jednom tako divno neobiènom cool mjestu u meni omiljenom gradu.
 
28.08.2006
0
0
0
brate svaka cast ne mogu da vjerujem jer se u potpunosti slazem sa tobom,to se ne moze docarati jer svako mora da ode tamo i da se uvjeri sta je to!!!LONG LIVE CRISTIANIA
 
28.08.2006
0
0
0
murija prolazi ja krenuo da bjezim i ostavio vutru na sto okrenem se vidim da sam ja jedini pobjegao a pored stola dje sam ja bio dosla murija kad sam vidio da niko ne bjezi ja se vratim i uzmem travu sa stola da oni vide. Kako je to dobar osjecaj pored murije uzimas travu iako nije dozvoljena.
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
snoop je napisao(la):
murija prolazi ja krenuo da bjezim i ostavio vutru na sto okrenem se vidim da sam ja jedini pobjegao a pored stola dje sam ja bio dosla murija kad sam vidio da niko ne bjezi ja se vratim i uzmem travu sa stola da oni vide. Kako je to dobar osjecaj pored murije uzimas travu iako nije dozvoljena.

kako bih tamo htjeo otiæi..ali škola starci nedozvoljaju....kod mene nije nimalo problem pare...poblem je škola i starci :cry: :x
 
28.08.2006
5
0
0
ajme meni pa sta je to **?????

Raj????

Ala brale da je meni tamo zivit ili samo otic pa ja bi ............ ja bi .......... neman pojma sta ali siguran san da bi bilo dobro...
Jebote led meni je trta bila u Kanadi najveca u zivotu kad su rekli da su mi nesto pronasli u torbi sumnjivo a nosija san kod sebe u jajima 50 grama.

Totalno san se sasra panduri me odveli do torbe i vade mmi nozic neki dzepni a ja zavarija ja mislija da me oce zajebat da me oce negdi odvest zbog vutre ali jok...........

Super...
 
23.07.2006
0
3
0
Sve je pocelo ranih 70-tih kad je raja izasla na ulice da se brani od ludaka da im omoguce mesto gde ce moci konzumirati.

E sad neznam kako je sad ali mislim da je neki nas covek gazda.

00080021.JPG
 
28.08.2006
0
0
0
i sada kristiania ima nesto svoje ima dusu, ono sto se razlikuje od svakog drugog mjesta npr Amsterdam i td.
i jos nesto pricao mi je drug koji zivi tamo. Jedan covjek vodi sve on je danac i svi njemu placaju procenat i niko nece da ga oda svi ga cuvaju.
Slazete li se vi da je dobro gledati roditelje koji su doveli djecu da se igraju dok oni puse vutru. To je zivot...
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
svaka èast za Christianiu, no miša mu njegova, uvjeren sam, duboko, da i Mi možemo tako, ako ne i bolje, uz samo malo dobre volje...

ah...