Krivično dijelo - priveden radi posjedovanje 1g.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Ti si krenuo druze prvi pisete gluposti i sirite deziformacije ,bez potrebe je tako pisati ,moze se to i drugacije i mnogo finije reci..i bez tenzija...Ja sam samo rekla da u srb se moze za to izvuci bez da budes evidentiran u kz sa uplatom novcanom kazne u humanitarne svrhe,p a da se raspita kod advokata dal to moze i tu kod vas tako...svi smo hteli pomoci na svoj nacin i kako je u nasim drzavama,i veruj da se ovde jako mnogo ljudi ili ti clanova itekako razumemo u zakone pogotovo o nama dragoj biljcicu..pozzz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10
25.10.2016
50
49
18
53
Ihtus

kažeš htjeo si da malo ohrabriš? ti iz Hr? to je isto kao da netko iz BiH "ohrabruje" tamo nekog Tajlanđanina koji je za jedan gram dobio smrtnu kaznu i piše mu pisma kao ; "nema frke neće ti biti ništa Mi u bosni za jedan gram dobijemo uvjet opušteno neće oni tebe ubiti radi jednog grama"? a to što u zakonu Tajlanda piše da se za taj gram dobije metak u čelo nikome ništa? to se ne pika. zato smanjite doživljaje sa " ohrabrivanjem" jer će netko naebati radi tog.

I još jedna stvaru Bosni se ni u WC ne ide bez advokata a kamo li na SUD.

[/QUOTE]
=======================================================
...gledaj, sve što si napisao je vjerojatno točno i nemam namjeru te demantirati, niti iznositi svoje mišljenje o zakonima u Bosni...a i istina je da nemam iskustva sa zakonima u Bosni, jer živim u HR....ali, imam pravo nekog ohrabrivati, a to mi je zaista bio jedini cilj...do prije par godina je slična situacija koju si naveo bila i u HR, dakle nije bilo prekršajno djelo, već kazneno; što podrazumijeva uglavnom novčanu ili zatvorsku kaznu...ali, čak ni tada, nitko zbog 1 gr. trave, nije završio u zatvoru...za posjedovanje bilo koje količine, bilo koje droge, najmanja kazna je bila godinu dana zatvora.(čak je nekoliko godina na snazi bio zakon da za posjedovanje bilo koje količine droge, kazna ne može biti manja od 3 godine)..i unatoč tome suci su dosuđivali uglavnom uvjetne i novčane kazne (osobito ako su bile ispunjene sve olakotne okolnosti: prvi puta, za osobnu upotrebu i ako su u pitanju bile manje količine, što je procjenjivao sudac)..
a usporedba situacije u Bosni i Tajlandu je pomalo neukusna..čitao sam naknadne postove ljudi koji žive u Bosni i imaju osobna iskustva sa zakonom, pa smatram da i dalje mogu tvrditi da su za takvu situaciju (znači 1gr. trave - ne govorim o ničem drugome!!!!), zakoni i u HR, i u Bosni i u Srbiji relativno slični....pitanje advokata je pitanje procedure, jer je zakon općenit, pa je u većini slučajeva potreban, ali u ovoj priči, on je nepotreban, jer se slučaj manje-više minoran...a takve informacije, mogu nekog tko se nalazi u takvoj situaciji ohrabriti, jer zna koje presude može očekivati...i da zna da ipak nije u Tajlandu...
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
....moja jedina namjera je bila da čovjeka donekle ohrabrim, da stvari nisu tako strašne, da mu za to ne treba odvjetnik i da zbog toga sigurno neće u zatvor...a komparacijom sa Hr sam samo htio pokazati ono što je BloNDinaNINA apostrofirala: da su za 1gr. kazne manje-više slične i u BiH, i u Srbiji i u HR...samo to...
Kazne nisu slične. U HR je 1 gr. prekršaj i dobijaš novčanu kaznu. U BIH je 1 gr. krivično djelo i ako do tada nisi imao problema sa zakonom dobiješ 3 mjeseca zatvora koje ti preinače u godinu uslovno. To nije ni slično!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.984
34.290
2.598
Meni je to isti..sampon.
Dobijes novcanu kaznu toliku da ju je lakse odrapiti u zatvoru ,nego ju platiti.
I jos ti uzmu taj gram..skupa je ta "njihova" trava kako god okrenes.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Nije isto. Svakog ko ovdje uhvate mijenjao bi se za novčanu kaznu iako visoku. I dan zatvora je puno, a ne 3 mjeseca. A ako te u toku uslovne uhvate ne gine ti 3 mjeseca zatvora. Nekom ta uslovna syebe i dobar posao, a samim tim i dobrim dijelom život.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.984
34.290
2.598
Nisam siguran,ali mislim da se nakon odsluzenja kazne dosije brise za poslodavce,ali ostaje u policijskom dosijeu.
Znaci sud izdaje potvrdu o ne kaznjavanju.Pod uvjetom da je istekao uvjet,ili zatvorska kazna.
Policijski dosije je nesta drugo.Tu ostajes evidentiran do kraja zivota.
Nije dobro nikako.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
To traje jako dugo. Nije samo riječ o godini dana. Više od godine dana se vodi proces. Tek onda ideš na sud gdje po kratkom postupku dobiješ uslovno ako prije nisi kažnjavan. Za 15-tak dana dobiješ i riješenje. Kada ti prođe uslovna budeš pismeno obaviješten o tome. Već si izgubio više od 2 godine. Zatim čekaš godinu - dvije da se izbriše iz evidencije. Kad se to dogodi budeš pismeno obavješten. Krug je zatvoren nakon što prođe 3- 4.:zvezda:: Iako policija uvijek ima evidentirano da se to dogodilo niko od nadležnih nema pravo ni da ti spomene predhodni slučaj ukoliko se opet nađeš u nezgodnoj situaciji. Čak i da te opet uhvate za isto ni sudija nema pravo da ti spomene da si i prije uhvaćen. U tom momentu si do tada za njega i ostale čist kao da si prvi put uhvaćen.
 
25.10.2016
50
49
18
53
....nemam potrebe te demantirati, jer stvarno ne živim u BiH, nego u HR, pa ti vjerojatno bolje znaš sve te detalje....ipak, jedno je kako je zakon pisan, a drugo kako se u stvarnosti provodi....i ovisi o slučaja do slučaja...do prije nekoliko godina ista stvar je bila i ovdje, znači posjedovanje bilo koje količine, bilo kojeg narkotika bilo je kazneno djelo, a ne prekršajno....ali, i tada su suci imali diskrecijsko pravo, da odluče da li je neki slučaj za zatvor ili nije....a to znači da si zbog 1 gr. dopa, speeda ili sličnog mogao završiti u zatvoru, ali zbog 1 gr. trave ni tada nitko nije završio u zatvoru, ili novčana ili uvjetna presuda....naravno, ako je netko bio te "sreće" da mu se to dogodilo npr. 10-ak puta u godini, da je mogao dobiti koji mjesec, a osobito, ako je i prije toga imao slične situacije...to što su uveli posjedovanje kao prekršaj i nije neka utjeha, jer su kazne od 700E do 3,000E, tako da nekome tko je ulovljen sa gramom trave, a mora platiti vještačenje + sudske troškove + recimo 1,000E, nije baš presretan tom odlukom, osim što mu u dosjeu piše da je kažnjavan prekršajno, a ne kazneno...to što je priveden, ne znači ništa, obična procedura, u kojoj ti daju potvrdu o oduzimanju te količine, i obave razgovor, da bi eventualno saznali gdje, od koga, kada, i sve ono što ih zanima, jer pretpostavljaju da na taj način uvijek mogu saznati nešto novog, a često puta im to i uspijeva, upravo na taj način....nakon toga dobiješ policijski dosje (ako ga već nemaš), ali policijski dosje, ne znači apsolutno ništa, potpuno je bezvrijedan....on samo policiji omogućuje evidentiranje određenih podataka, vezano uz određene osobe, da bi im eventualno jednom u budućnosti pomogao u nekom imaginarnom operativnom postupku (ili kriminalističkoj istrazi, kako ti je draže)....
dakle, smatram da to za sada još ne znači baš ništa, ovisi o osobi i okolnostima, recimo da li je za vlastitu upotrebu ili imaju indicije da je za preprodaju, a to već mijenja na stvari....ako je ovo prvo, i nitko ga ne tereti za prijašnju preprodaju, ako mu prije toga već nije nešto nađeno, odnosno ako već nije kažnjavan i slično, onda tek nakon pravomoćne presude, možemo rezolutno tvrditi da je zakon za posjedovanje u BiH *ebeno rigorozan.... do tada, mogu citirati, tvog zemljaka, koji je u sličnom slučaju, u BiH, nakon presude napisao:
::: "Sinoć sam razgovarao sa ovim drugarom kojeg sam spominjao u predhodnim postovima i nije dobio nikakvu uslovnu niti se to vodi kao krivično djelo. Obični prekršaj pa je platio samo novčanu kaznu."....ili:
"Ja sam iz bosne pa ću vam prenijeti neka iskustva. Iako lično nisam nikada bio na sudu zbog narkotika, imam drugare i poznanike koji jesu, i to baš slučaja gram-dva kao pokretač teme. Nikakav zatvor ne prijeti u ovakvim slučajevima, novčana kazna od par stoja KM i to je to. Drugar kojem su našli oko 1 gr trave nije ni uslovnu dobio, platio je oko 300 KM kazne i završio priču.
Za ovakve stvari vam ne treba advokat, dovoljno je složiti neku normalnu priču, da sudija vidi da si normalna osoba koja je samo htjela da se malo opusti to veče, kao što i jeste bilo. Požali se na finansijsko stanje, to pali u smislu smanjenja kazne.
@kizo123 ja tu bosnu iz tvoje priče nisam prepoznao."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
na kraju, kako god bilo, nadam se da čovjek neće imati većih problema, i da će sve završiti relativno povoljno.
piece & love, and good luck......
 
25.10.2016
50
49
18
53
.ili:
"Ja sam iz bosne pa ću vam prenijeti neka iskustva. Iako lično nisam nikada bio na sudu zbog narkotika, imam drugare i poznanike koji jesu, i to baš slučaja gram-dva kao pokretač teme. Nikakav zatvor ne prijeti u ovakvim slučajevima, novčana kazna od par stoja KM i to je to. Drugar kojem su našli oko 1 gr trave nije ni uslovnu dobio, platio je oko 300 KM kazne i završio priču.
Za ovakve stvari vam ne treba advokat, dovoljno je složiti neku normalnu priču, da sudija vidi da si normalna osoba koja je samo htjela da se malo opusti to veče, kao što i jeste bilo. Požali se na finansijsko stanje, to pali u smislu smanjenja kazne.
@kizo123 ja tu bosnu iz tvoje priče nisam prepoznao."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
na kraju, kako god bilo, nadam se da čovjek neće imati većih problema, i da će sve završiti relativno povoljno.
piece & love, and good luck......
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Kod mene je pronadjeno BILO :razvaljen:: 10g, dok sam bio na odmoru u BiH, tad sam imao nekih 18-19 godina, dobijo kazne 600 maraka, platio to, prosle godine sa 26 god kada sam bio u Sarajevu vaditi neke papire (viza, rodjeni list..), poslije u DE konzulatu mi je isto potvrdjeno da mi je dosije cist :eek: bit ce da prijava koja se desila skroz u drugom gradu, nije ni poslata tom nekom "visokom sudu" ili odijelu koji sprema te dosije's..