Krivicno delo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12.03.2017
0
1
3
28
Pozdrav svima !
E ovako, skoro sam pao sa (2) paketa trave, ali u ta dva paketa ima manje od 2 g. Problem je sto sam pre toga bio osudjivan, imao sam uslovnu 2 god. Uhvatili su me dok sam bio na uslovnoj, plus, pored svega toga, vodim se kao stranac u Republici Sprskoj. Pa me zanima kakve posledice cu snositi i ako moze neki savet :)
 

vladomar

Indika
Banovan
20.11.2016
1.466
7.640
258
Hm, moj frend u HRV je pao sa 380 grama pakirano u 2 paketa, imal je nekih problema prije tog događaja sa travom , dobil je 1 godinu zatvora!!!!:murija::murija::murija::murija::murija::murija:
 
02.05.2016
85
230
33
Ako si pao jbg, ide ti ona uvjetna plus nova za 2 paketa, ako si skoro pao nezz kaj da ti velim, odluci se dal jesi ili nisi, ako nisi boli te cuna, sve ostaje po starom

A sad opet jesi jos na toj uvjetnoj ili nisi ako nisi nema ta uvjetna veze... Previse si zbrckal post
 
12.03.2017
0
1
3
28
Nisam padao pre toga. Bio sam osudjen za neko drugo delo. Samo sam hteo da pitam, sta me ceka i da li imam sanse da ne dobijem zatvor ? Zelim samo odgovor od nekoga ko je imao slicno iskustvo i neki savet, nista vise :)
Hvala
 
12.03.2017
0
1
3
28
Ako si pao jbg, ide ti ona uvjetna plus nova za 2 paketa, ako si skoro pao nezz kaj da ti velim, odluci se dal jesi ili nisi, ako nisi boli te cuna, sve ostaje po starom

A sad opet jesi jos na toj uvjetnoj ili nisi ako nisi nema ta uvjetna veze... Previse si zbrckal post
Ostalo mi je jos godinu dana uslovne, a skoro sam pao sa ta dva paketa i nisam bas najbolje razumeo tvoj odgovor
 
05.07.2015
25
13
3
41
ako ta uslovna nije za travu ili nesto slicno, onda ne brini. uslovna vazi za delo koje si napravio. nista, sudice ti za 2 paketa, kao da nista pre nisi imao. dobices uslovnu sigurno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ceracki Mustang
02.05.2016
85
230
33
Ako je ovih dva paketa kazneno djelo, a uvjetnu imas za vec pocinjeno kazneno djelo tad ti se spaja ta uvjetna sa novom kaznom, dakle gulis uvjetnu od prije plus novo, ako su ovih dva paketa prekrsajno onda ti u to ne ulazi ovo kazneno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: VincentVega

misko123

m@lo pom@lo
07.01.2016
94
612
83
48
Sve zavisi na kakvog sudiju naletis ako bude kakva nedobudna budala ima da nahebes ako ne onda uslov i nabi se nogom u dupe;)
 
02.05.2016
85
230
33
Nemoj dovoditi covjeka u zabludu, ak se ne kuzis u takve stvari, jel lijepo pise kad dobis uvjetnu da se kazna zatvora nece izvrsiti ukoliko u toku uvjetne kazne se ne pocini novo kazneno djelo, ukoliko se pocini tad se odsluzuje kazna koja je na uvjetnoj plus nova kazna za novo kazneno djelo.

Po nekima tu bi komotno mogo napraviti 50 kaznenih djela kije nemaju veze jedno sa drugim a sa svakim se izvuci na uvjetnu...
 

misko123

m@lo pom@lo
07.01.2016
94
612
83
48
Ne tumacim zakon niti ga pokušavam tumačiti samo kažem šta se može desiti a najmanje mi je da nekog dovodim u zabludu a što se tiče kazne dobit će sta dobije mi tu nemozemo svojim kuckanjem promjeniti ako moji postovi nisu na mjestu nek ih modovi obrišu tnx unapred:respect:
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
vodim se kao stranac u Republici Sprskoj.
Bitno je da nisi tamo ilegalno,iliti u bijegu pred zakonom,a nisi.Za ta dva paketa tamo neces dobiti nista osim novcane kazne..Sto se tice uvijeta,ako je za isto ili dijelo vezano za drogu mogu se pozivati na to ali nemas kolicinu za zatvor i ponistenje uvijeta.Pomalo,cuvaj se..drugi put su strozi;):thumb:
Gore sam te krivo shvatio...
prevod za hezeria "skoro sam pao"= "nedavno sam pao"
:thumb:upravo tako,hvala:)
emoj dovoditi covjeka u zabludu, ak se ne kuzis u takve stvari, jel lijepo pise kad dobis uvjetnu da se kazna zatvora nece izvrsiti ukoliko u toku uvjetne kazne se ne pocini novo kazneno djelo, ukoliko se pocini tad se odsluzuje kazna koja je na uvjetnoj plus nova kazna za novo kazneno djelo.
To su druze osnove za malo ozbiljnije stvari..za posjed trave mozes tri puta uvijet prekrsiti i oni ce ti jos tri uvijeta dati...dilanje je druga prica,to je kriminal:thumb:A pogotovo u Rep.Srp.Tamo se ipak rade puno ozbiljnija sranja pa se i murija malo lakse vodi..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: misko123
12.03.2017
0
1
3
28
Bitno je da nisi tamo ilegalno,iliti u bijegu pred zakonom,a nisi.Za ta dva paketa tamo neces dobiti nista osim novcane kazne..Sto se tice uvijeta,ako je za isto ili dijelo vezano za drogu mogu se pozivati na to ali nemas kolicinu za zatvor i ponistenje uvijeta.Pomalo,cuvaj se..drugi put su strozi;):thumb:
Gore sam te krivo shvatio...

:thumb:upravo tako,hvala:)

To su druze osnove za malo ozbiljnije stvari..za posjed trave mozes tri puta uvijet prekrsiti i oni ce ti jos tri uvijeta dati...dilanje je druga prica,to je kriminal:thumb:A pogotovo u Rep.Srp.Tamo se ipak rade puno ozbiljnija sranja pa se i murija malo lakse vodi..
Hvala ljudi jos jednom, mnogo mi je lakse sada :D !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
02.05.2016
85
230
33
Ak je takva praksa u srbiji onda je bolje neg kod nas, za dva paketa, posto su odvojeni ides na sud za dilanje pa dokazi da su za osobne potrebe da dobis novcanu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.