kuca od konoplje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
neki dan sam na nekom slovenackom sajtu procitala clanak i shvatila da ovo treba da se odradi svakako i bas se radujem tome. koliko sam shvatila po nekim filmicima na youtube i nekim clancima o tome, mnogo je jednostavno graditi takvu kucu, izlomljene stabljike konoplje se mesaju sa krecom i vodom, ravna se izmedju dve stranice, kad se drvo odmakne ostaje zid cvrst kao od cigle, neki tvrde da i vise
prednosti: jeftina izgradnja, dobra izolacija (ne propusta toplinu, zvuk, ne pravi se kondenz u kuci), zdrava okolina za zivot
mozda sam nesto ispustila, poguglajte i sami
link do slika takve kuce:
http://dominvrt.si/clanek/rubrika/trend/avstralska-hisa-iz-konoplje.html

i malo vise o tome sa youtube:

[video=youtube;FcctSvVFheA]http://www.youtube.com/watch?v=FcctSvVFheA&feature=related[/video]
[video=youtube;b6eMdqJbQI4]http://www.youtube.com/watch?v=b6eMdqJbQI4&feature=related[/video]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: naturalmysticxx

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Neznam kakvo je stanje u okolnim zemljama ali u Hrvatskoj nemozes dobiti dozvolu za gradnju stambenog objekta s materijalima koji nisu zakonom propisani za gradnju.
Isto je stanje i s kucama od balirane slame i slicno.

Tuga i zalost :eek:hno:
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
verovatno je i ovde tako, ali mi smo generacija koja mora da menja sve to iz korena
mozda na prvu loptu prvo neku garazu ili shupu da sagradimo u skoroj buducnosti
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
ima puno toga korisnog od konoplje od papira pa eto do kuce! al djabe jedino da cekamo legalizaciju, kontam da je teze dobiti dozvolu za tako nesto nego da hoces dozvolu za ubojstvo^^
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
Nimpha je napisao(la):
U svakom slučaju, trebalo bi mnoooogo konoplje :icon_lol:

za onu kucu na slikama navodno hektar industrijske konoplje


He-Man je napisao(la):
Ja neznam trenutno niti gdje bi se moglo nabaviti konoplje i dali je to uopce moguce.
Jer i za konoplju postoje veoma striktni zakoni oko uzgoja i potrebne su razne dozvole i slicno.

Ali u slucaju da se vutra legalizira u nekom blizem vremenskom periodu, onda lako za materijal, ostat ce mnogo stabljika nakon trima :icon_lol:

treba ti dozvola od ministarstva za poljoprivredu na foru da ti treba za neki proces odnosno da imas semu za izvoz, tako nesto, nisam najsigurnija
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Da bi dobio dozvolu za uzgajanje moras imati nekog tko je ovlasten za otkup konoplje i tko ce taj tvoj urod otkupiti.
Tako da nemozes ti uzgajati za sebe i raditi s tim sta oces, pa nije ti ovo Kanada :icon_lol::icon_lol:
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
citam evo zakone, ovde mozes da zamolis za dozvolu ako registrujes delatnost za preradjivanje konoplje
i na najmanje 0,3 hektara moras da zasadis
 
26.06.2011
5
2
0
43
Iako se legalizuje nece je biti toliko mnogo :)

Ovde je dozvoljeno uzgajati 5 biljki po osobi, bez lampi i nesmeju da smetaju komsiluku.
Tako da za toliku kolicinu je bolje iznajmiti njive i zasaditi Tezinu ili divlju konoplju made nju mozete po Srbiji naci pored puta u ogromnim kolicinama.
Ideja je genijalna.