Kucni box za uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Nesto si tu malo pobrko pojmove...tesko je razlikovati po debljini lista musku od zenske ali indicu od sative..to vec da...samo naprijed i slobodno ih vec mozes pod hps,ne moras skroz nabiti lampu odma prvi dan,pomalo,vidi kako biljci odgovara
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Receno je da prihvacas pitanja. Pa evo, gdje si uspio kupiti tu prokletu bijelu mat foliju????? I kako se tocno zove? Ljudi me blijedo gledaju po tim razno-raznim centrima kad velim da mi treba bijela mat folija. Obicno je pitanje za sto mi treba-nemam pojma!
I ja isto sumnjam da se vec sad moze znati spol biljke. Po mojem, tek kad stavis na cvijetanje...
 
22.02.2011
7
5
0
41
Novi setup boxa (sa rucno pravljenim jos nedovrsenim reflektorom na preporuku
za bolji polozaj sijalice)


26. dan...

A sto se tice mat folije zove se crno bijeli poly-film. mozes pronaci u radnjama za akvarijume recimo.
Materijal je kao one bijele pvc vrece za zemlju.prilicno jeftin.odlican za oblaganje boxa i refleksiju svjetla.
jednostavno se rasiri, isijece, zahefta, zalijepi.
 

walter23

Aktivan Član
04.04.2011
50
1
0
32
Pozdrav, tu sam novi pa ako nešto zeznem nije namjerno, zanima me koliko bi biljaka moglo stati u boxs veličine V 110 cm Š 55 cm i D 50 cm, pretpostavljam da su sve ženske. I dali se biljke smiju gužvati ili svaka biljka mora imat svoj određeni prostor?
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Ko prvo!
Mene mama naučila da kad dođem negdje ljepo pozdravim.Pa se upoznam sa ljudima prije nego počnem ozbiljnu neku raspravu.
Ko drugo!
Tema je box za kučni uzgoj a ne kolko biljčica stane u box tih i tih dimenzija.
A ko treče!
Sve odgovore na tvoja pitanja imaš več napisana.Pa ako te zanimaju čitaj!

P.S. Čitanje je majka znanja!I nebudi ljen potrošit dan ili dva da pronađeš odgovore.Uz koje češ još puno korisnih informacija dobit i štošta naučit.
 

walter23

Aktivan Član
04.04.2011
50
1
0
32
Pozdravi jesam, potrdio sam se nači nešto šta bi mi moglo pomoć ali nisam baš našo. Forume listam od nedelje, ispričavam se ako sam fulao temu ali ova mi je tema najbliža mojem pitanju, pa već kad sam tu ako bi mi neko mogo odgovoriti na pitanje..
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Da si čito našo bi odgovor!
Prostor ti je za jednu biljku!Biljke trebaju prozračnost zato se nebi smjele gužvat.
Možeš i više od jedne stavit al bez nekog treninga neče iči.
A sad ako te nešto više zanima na čitanje molim ljepo!
 

walter23

Aktivan Član
04.04.2011
50
1
0
32
Ok, hvala na odgovoru.
Stvarno ima puno korisnih stvari ali jbg ovo nisam našo,moro sam ovo pitat imam 11 malih biljčica pa mi je žao sve bacit ali očito ću morat
pobacat par!
 

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
Moram stat u walterovu obranu.

Ovdje nekad ima i previše informacija, a neke su čak i netočne :)
No, search na sajtu ne radi baš najbolje pa novim članovima predlažem da guglaju na balkanskom što ih zanima i uz taj search staviti i vutra.org

Primjer: koliko biljaka na 1m2 vutra.org
Rezultat: http://www.google.com/search?source...v=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=7222b5efa7d4217b&bs=1

Već prvi rezultat pretrage daje TOČNO ono što si tražio. Malo ctrl+f ("1m2") nađeš gdje je, pročitaš da netko sugerira 9 biljaka, to podijeliš sa 4 (treba ti 0.5m2) i eto te na 2.25 biljaka

Pitanjce za admine: Šta ne bi ugradili google search za sajt?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Netko rekao...vazno je i tko je rekao...vazno je postovati misljenje starijih/istaknutijih clanova ovog foruma...

Ja imam ravno 1m2 prostor i u njemu su preostale samo 4 biljke...i sa te 4 mi je jako velika guzva, jer sto one imaju vise prostora, to ce se vise siriti i vise ce uroda dati... Po mom misljenju je uvijek bolje izvuci max urod iz jedne biljke, nego osrednji urod iz dvije...

Tako da waltere, ako ti je sjeme fem, mozes poceti s 2 pa ostaviti bolju a slabiju mozes baciti van da raste...ako radis sa regularnim sjemenom, mozes poceti sa 4, kad se malo popune, ostavis 2 najjace i nakon sto se pokaze spol odlucis se za onu ljepsu ukoliko imas srece i obje su zene...a moze se dogoditi da ostanes bez na nuli...to je rizik kad se radi s malo biljki i reg sjemenom...

Sam odluci koliki urod zelis, i koliko ti je bitna kvaliteta...

Smok ti je sve dobronamjerno govorio...mozda zvuci grubo, ali ljudi iz dana u dan postavljaju ista pitanja, a samo treba odvojiti par dana da se procita ono vazno na forumu...a ako nisi spreman odvojiti par dana na edukaciju, kako ces biti spreman par mjeseci pruzati biljkama ono sto trebaju?
 

walter23

Aktivan Član
04.04.2011
50
1
0
32
Ma sve kužim, hrpu pitanja već vam idu na živce, u zadnje vrijeme provodim puno vremena na forumima, po vašim idejama sam
si složio box, biljke zasadio, temperatura vlaka sve šljaka samo me ovo zanimalo.
 

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
Offtopic: Inače, plus za nove članove je registrirati se čim počneš čitati i onda nakon mjesec dva čitanja postaviti prvi post. Netko je to nedavno napravio i dobio rep plus :)