Kucni box za uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.02.2011
7
5
0
41
evo malo i da osvjezimo i dodamo jos jedan box kucne proizvodnje.
Trenutno radim i na jednom interesantnom hydrophonic systemu u drugom grow-boxu ali slike stizu dok sve bude na svom mjestu...
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
pa eto dok ne dođu slike možeš nas zagnjavit sa nekim tehničkim karakteristikama(dimenzije,pribor,znaš onako opisno) nevidim svrhu ovog tvog posta al ako si želio bilo kakav odgovor eto dobio si ga...:rofl:
 
22.02.2011
7
5
0
41
Evo prijatelju posto si tako nestrpljiv postavio sam album sa slikama pa cemo o tehnickim detaljima kako to moje slobodno vreme bude dozvoljavalo dopunjavati...Ovako to izgleda kao gotov box

A ostatak pogledajte na sledecem linku:
http://s1107.photobucket.com/albums/h390/goldy99/VUTRA/

IMG_9295.jpg


IMG_9170.jpg
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Dobro doso.Lijepo poslozeno i lijepo biljkice napreduju:)..ali prijatelju slobodno ti napisi malo podataka kako je i Data sugeriro,nemoj se sramiti:)..sretno i samo naprijed:)
P.S.ak ce ti ovo biti ujedno i dnevnik..mozda bolje da ti se onda prebaci thread u dnevnik uzgoja
 
22.02.2011
7
5
0
41
Hvala na toploj dobrodoslici. Ovo je cisto da ljudi vide i malo drugacije, ovo je improvizovani rucni rad prema potrebi ali je vecina stvari sastavljena od dijelova iz lokalnih marketa i robnih kuca. Nadam se da ce nekome posluziti kao ideja za iskoristavanje svog viska prostora...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
22.02.2011
7
5
0
41
Box je velicine 1,25 x 1.00 sa 2m visine na najvisoj tacki od vrha reflektora. bebama koje gledate na slikama je 14 dana od prvog pojavljivanja.
Naime, radi se o Blueberry Skunk, uzgoj iz porodice Skunka,Sativa/Indica mix, koja proizvodi hedove zamrznute u THCu, i ima veoma vocni ukus borovnice otuda ime Blueberry, inace lavanda plavicaste boje. Odlican primjer Kanabisa vrhunskog kvaliteta, 7 sedmica cvjetanja do ubiranja, veoma zbunasta i prosjecnog rasta 1,2 - 1,6m.
SVJETLO
Trenutno su jos na 18/6 pod florescentnim 32w T8 (namjenske za hidrofonske sisteme) ali kako brzo napreduju ocekuju jos malo da budu prebacene pod Son Agro 430W (30% jace od obicnih HPS zarulja za ekstra plavo svjetlo kod vegetativnog uzgoja biljaka)
PREMIJUM
Kao premijum upotrebio sam PRO-MIX hp sa ekstra dodatkom perlita. (prikazano na slici u albumu). profi medijum sa visokom stopom poroznosti i brzim odvodnjavanjem. Sadrzi korisne mikrogranulate za regulisanje pH vrednosti vode (vise nema ni pomisli ni brige o tome), omogucava korijenu bolje disanje (visoki kapacitet zraka) i razvijanje.Smanjuje rizik pojave bolesti korijena biljke. Sadrzi tri osnovne stvari koje biljka treba: tresetnicu, vermikulit i perlit. Drugim rijecima, dok koristite ovaj medij ne brinete ni o cemu osim sipanju vode sa cesme. VISOKO preporuceni medijum za uzgoj nam dragih biljki.
VENTILACIJA
Kao sto se moze vidjeti na slikama dva usisna "ultra tiha" 120 m3/h ventilatora regulisu protok svjezeg vazduha. Jedan postavljen na dnu zaduzen za dotok i jedan postavljen na vrh zaduzen za usisavanja vazduha i regulisanje mirisa kroz rucno napravljeni filter s aktivnim karbonom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZOKI

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Dobro nam došo!
Pripazi malo da ne smamaš.Imaš opciju ispravi post,skojom možeš u 24h ispravit i nadopunit post.
O boxu nemam rječi.Ljepo pripremljeno i složeno.Biljčice su sretne,ljepo im je.Samo ti nastavi tako.A i sorta zanimljiva tako da pratim sigurno.
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
takodje dobrodosao
jedino neznam jel palma isto na 18/6h rezimu? :))) salim se,malo
box ti je extra uradjen! jedino sto bi ti preporucio da pokusas da nabavis ili napravis drugi reflektor za hps kad biljke budu u cvetanju, jer je bolja iskoriscenost sijalice kada stoji vodoravno... a inace ovi "kupola" reflektori su dobri za vegetaciju...
 
22.02.2011
7
5
0
41
Thank You Mr Hedaraa...hvala za podrsku i interesovanje pracenja teme.

Hvala mr.dr.Smoke za interesovanje....redovan update!

Otvoren za svaki komentar, sugestiju, misljenje, i korisne savjete...inace box ce da bude na 1000w a ovu od 430 prebacujem na drugi hidrofonski box za uzgoj koji je jos u pripremi za SoG (sea of green, more zelenila). otom potom...
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
hihi rece ti dr.smok koristan savet,ali ga ne koristis... :))) imas opciju ispravi post koju mozes da koristis 24h!

1000w na box 1,2m x 1m???? ako sam dobro razumeo to ti je premnogo...a i ta od 1000w poprilicno greje paces i ventilaciju boxa morati da doradjujes...ako vec tako oces najkompaktibilnije sijalice za uzgoj po pitanju utrosak struje/lu ti je hps600w ili jos bolje tj najbolja philips master green power 600w...
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
:signs046:Odlično si se opremio ,jedva čekam da vidim taj SoG a neće ni u ovom prostoru bit manjak zelenila:icon_smile:.Inače imam manji box pa zato ovo tvoje nazivam prostorom,stavi još nekakvu fotelju,fino sjedneš,zapališ i gledaš(šala):icon_smile::icon_smile:
Vidim nije ti ni fotografija strana pa bi stvarno bilo lijepo vidjet njihov rast u dnevniku.
Mislim da se kaže hidroponski a ne hidrofonski....:icon_wink:
:clap::respect:
 
22.02.2011
7
5
0
41
ok ali se ovde svaki standardni box ili hidrofonski sistem cak i manji od mog boxa i svi standardi za uzgoj kao kod nutritiva se mjere na 1000W. ?! i svaka preporuka za uzgoj je na 1000w. ne vidim zasto je mnogo.

ja se ne salim ja svako vece kad dodjem sa posla ne idem gore u kucu vec dole u podrum prvo sjednem kraj biljcica vidim koliko su porasle onda jedne slicne sorte zapalim pa uzivam, a zena donese kafu pa se zali da vec citava kuca smrdi od njih...:) (jos ne palim ventilaciju otvorim samo vrata kad dodjem izracim)

naravno ide cooltube i upgrade ventilacije. ovo sam prvobitno zamislio za biljcice kao pocetak cisto da se malo istreniram sa njima pa da ovaj postojeci prebacim na hidrofonski sistem sa rimskim paradajzom (onaj mali kao sipak) jer zahtjeva slicne uslove, a da postojeci box upgradam na 1000 jer cu dobiti duplo veci urod

cisto da se istreniram na hidrofonskom sistemu sa paradajzom (a usput i zeni napravim hobi i dobru salatu) prvo, a onda klonove da ubacim i napravim od njih SoG (sea of green) jer je ovaj sistem perfekt za taj metod uzgoja

hydrophonic... izgovara sa f, u to sam prilicno siguran, jer svaki vikend kupujem u hidrofonskim shopovima po Torontu

skracuje 3/4 vremena. jedini problem sto je ovaj nacin i najskuplji a i lako ubijes sve ako bilo sta pogresis ili samo ako nestane struje ako nemas backup generator



Ako mislis da je jedna od 1000w mnogo, sta bi rekao na ovaj hydro-sog....thats the way you do it! (ovako uglavnom profi uzgajivaci po Vankuveru uzgajaju)
hydrosog.jpg


19. dan...predstavljam "Malog Monstruma"...
IMG_9315.jpg

sta mislite da li je vreme da se prebace na hps?
IMG_9316.jpg
 
22.02.2011
7
5
0
41
21. dan...biljke lijepo napreduju. Za koji dan ih presadjujem pa cu nakon toga da ih stavim pod hps
Album gdje mozete i zumirati detalji su u macro formatu
http://s1107.photobucket.com/albums/h390/goldy99/VUTRA/
IMG_9336.jpg


Po obliku rekao bih da su zenke...(izduljeni listovi koji tek iznicu i formiraju list, kod muskarca su obli i zaokruzeni, kod zenke su iglicasti,dugi i uski).
IMG_9334.jpg

IMG_9333.jpg

IMG_9329.jpg


Vlaga je na nekih 40-50ak%,to kad otvorim box padne dole pa na slikama prikazuje "low" level
Nego, pokusao sam prebaciti post na drugu temu, dnevnik uzgoja, pa mi nije poslo za rukom, ako mi neko moze objasniti kako to da uradim ili uraditi za mene.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Biljke izgledaju zdravo i sretno...da je jos malo povecati vlagu bile bi i sretnije... ;)

Sretno dalje i ubuduce postaj thumbnail linkove da bude preglednije... =)