Kuglice za drenazu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
ako ih stavish na dno saksije, to nije drenaza. Hydroton zadrzava vlagu, tako da postoji shansa da udavi koren ako je na dnu saksije. Bolje je, po meni, na dno staviti stiropor, sa zemljom izmeshati perlit a glinene kuglice staviti na povrshinu zemlje...
Video sam par puta odlichne biljke koje su rasle u saxijama na chijem je dnu bio hidroton, mada sam ubedjen da bi biljke bile josh bolje da je dno saksije bilo pokriveno stiroporom, perlitom ili bilo chime shto odvodi vodu....


srecno i pozdrav
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Perlit upija vodu u sebe, a ne odvodi ju, FYI. Ergo - natrpas dole perlita koji upije vodu i zadrzava ju i time potices razvoj raznih mikroorganizama.

Nemoj sad spominjati mijesanje perlita sa zamljom (to se radi i cak je pozeljno) nego ti si rekao da se na dno posude stavi perlit, sto je veliki no-no jer to nimalo nece omoguciti odvodnju nego skupljanje vode.
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
ne, brate, rekao sam da je najbolje da se na dvo posude stavi STIROPOR a ako ne, bolje perlit nego kugle...
A sto da ne pominjem meshanje perlita sa zemljom? Da sluchajno lik ne nauchi kako da pripremi zemlju?
Pun mi je likova koji su u tvom fazonu! Cilj foruma je razmena informacija a ne chiji je elektronski K veci...

Retarded.jpg

tako da...

pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Neptun

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
domino je napisao(la):
Video sam par puta odlichne biljke koje su rasle u saxijama na chijem je dnu bio hidroton, mada sam ubedjen da bi biljke bile josh bolje da je dno saksije bilo pokriveno stiroporom, perlitom ili bilo chime shto odvodi vodu....


Da, cilj foruma je razmjena informacija, ali ti si s ovim sto sam boldao israo se maximalno.
Stavis stiropor, u koji voda ne ulazi i onda stavis perlit u kojeg voda ulazi maximalno.

To je kao da kazes kako biljku treba drzati pod HPS 400W ili zaruljom od 100W. Kuzis, susta suprotnost!

I onda dodje neki pocetnik i vidi sto si ti napisao pa naspe sloj perlita dolje u posudu i na njega zemlju pa se cudi sto mu biljka istrune ili se pojave gljivice!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: perfa and Bigsmille

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Mozda je covjek pomjesao perlit i vermikulit, ajde nemojte se svadjat spustite dolje te pistolje na vodu. Ugl losa iskustva i sve samo lose mogu rec o tim kuglicama.... Tzv hidroton

Sve sto ti treba je kvalitetna prozracna zemlja (prozracnost dobivas perlitom mix do 20%) i imat ces savrsenu drenazu i zemlju koja dobro dise i koju je prakticki nemoguce overwaterat, ove kuglice na dnu ce ti samo zacepit rupice i stvorit probleme, ne vidim njihovu funkciju u uzgoju u zemlji, drugo da radis hydro. ako je zemlja losa i nije prozracna i losa struktura nece ti nikakve kuglice pomoc. LP doomer :wave: :joint2:
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
perlit u nekim drugim kulturama ima ulogu skupljanja viška ukapljene vlage, ali i održavanja visoke vlage u okolini svojoj...
danas sam presadio svoju ekipu regulara u litrene posude, zemlja kupovna bez dodanih hranjivih tvari, no pomješao sam ju sa 10 posto stiropora, radi ocjeđivanja viška vode i lakšeg putovanja korjena mladog...
također sam za ovaj puta kupio glinene kuglice, bile povoljne 15 l oko 44 kn...
kad sam ekipu presadio, zalio ih lagano da sjedne malo sve a glinene kuglice sam natopio vodom i mokre pometao oko bebica, da isparavaju vlagu koja je potrebna biljci a i da ne kuri lampa po bebicama...
majka mi ima cvića ko slame, nikad kuglice nestavlja u zemlju, uvjek oko cvića, pa idem i ja tako, ona mi je prvi primjer na preko 100 posuda doma...
pošto vlaga u cvatu treba biti niža, mislim da ću ih sklonit kasnije, no u vegi mislim da bi trebale doprinjet curama...:razvaljen::