Kuhanje ulja - problem - hitno

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
znači,hitno je.
daklem,bacio se ja u kuhanje ulja u rice cookeru.

no čini mi se da to prebrzo vrije,tj kuha.okolo mi je sve od alkohola,te se on isparava nevjerojatnom brzinom.




ovdje sam ga ja bio ugasio,no očigledno je koliko se to brzo isparava gledajući oko lonca...

edit:već je 1/3 alkohola isparila.



jel treba to tako brzo ili paničarim bezveze?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Jesi nasipao do vrha? Ne znam kako tvoje kuhalo, al moje ima oznaku do koje se sipa. Ja sam sipao i manje, a polako sam dosipavao kako je hlapilo. Da, kuha kao nenormalno, valjda zato što alkohol ima niže vrelište od vode. Moje kuhalo ima dvije jačine. Jedna za kuhanje, druga za grijanje, pa sam prebacivao kad bi počelo divljati. Vjerojatno tako ima i tvoje. Btw, moje je neko ultra jeftino i za rižu qrca ne valja, al za ovo je dušu dalo :D
I što će ti kuhača? :)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
to tako mora biti samo dosipaj i kad ti ostane otprilike prst ili malo vise alkohola onda uzmes kuhalo i pomalo vrtis da budes siguran da ga neces pregorit a kako kaze zlo imas i opciju grijanje pa kad previse kljuca prebacis na neko vrijeme na grijanje pa ga vratis na kuhanje (ovo mislim kad si pri kraju ) i to bi bila sva mudrost
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
zlo&naopako je napisao(la):
Jesi nasipao do vrha? Ne znam kako tvoje kuhalo, al moje ima oznaku do koje se sipa. Ja sam sipao i manje, a polako sam dosipavao kako je hlapilo. Da, kuha kao nenormalno, valjda zato što alkohol ima niže vrelište od vode. Moje kuhalo ima dvije jačine. Jedna za kuhanje, druga za grijanje, pa sam prebacivao kad bi počelo divljati. Vjerojatno tako ima i tvoje. Btw, moje je neko ultra jeftino i za rižu qrca ne valja, al za ovo je dušu dalo :D
I što će ti kuhača? :)


ma kuhača za miješanje.


eh,da,usro sam sve.dok sam ja otišao na nekih 15 ak minuta,sve isparilo,sada mi je ostao samo crni skureni talog,koji neće ***** valjat -.-

rice cooker je kurio prebrzo,koristio sam 2.5L alkohola koji je ispario za sa vremena...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ajoj :(
Ovo ti je škola. Nikad ne napuštaj kuhalo, niti na minutu! Baš mi je žao...jbga... možda ipak nije propalo!?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
zlo&naopako je napisao(la):
Ajoj :(
Ovo ti je škola. Nikad ne napuštaj kuhalo, niti na minutu! Baš mi je žao...jbga... možda ipak nije propalo!?

da,to mi je škola. Ma da sam ja znao da će to tako brzo,nebih ja otišao.

evo što sam dobio:



crno je ko sam vrag,vjerojatno od toga što se skurilo na dnu...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Jbga...ne izgleda dobro. Probaj na rizlu stavit i zapalit. Ako radi, nije baš skroz propalo, ali mislim da za lijek nije ovako spaljeno :(
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
steta pregorio si ga dobrano ovo ce sigurno imati neki rad al ja nebi tako nesto koristio za medicinske svrhe...sta reci opreznije drugi put
 

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
134
200
43
91
Rio de Janeiro
No siki riki nikome nije baš išlo od ruke prvi puta.Jer stvarno nevjerovatno brzo isparava,trebao si isključiti i staviti par kapi vode prije nego si otišao. Temperatura nikada ne smije preći 140c jer se na toj temp. THC raspada,ja sam kuhao u fritezi i stavio na 120c i opet me zeznulo malo jer je prebrzo isparilo. A ja kreten nisam se sjetio smanjiti fritezu...
Probaj pa ćeš vidjeti dali još uvijek radi,samo da znaš da tek poslije cca 2h počinje djelovati da se ne zezneš kao ja.Ja uzeo malo pa nakon cca2h ništa pa opet uzmem 3X veću dozu a onda me počela pucati prva doza. A kad me stigla druga doza bilo je veselo, 3 dana nisam se mogao dići iz kreveta. Samo da to imaš na umu...
 
27.01.2015
5
0
1
49
Molim vas za pomoc
Da li može da se koristi benzin apotekarski za spremanje ulja,i ako može koja količina je potreba za otprilike 150g konoplje?
Hvala
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Mozes bez problema. Nakon sto zavrsis kuhanje, ostavi na radijatoru(ili necem toplom) jos kojih 24h da miris ispari.
Treba ti 2-2.5L, naravno za 2 ispiranja/otapanja.