Kuharski savjeti i trikovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.10.2015
83
168
43
Eto ga! Napravio sam točno onako kako sam napisao u receptu s tim da sam smjesu stavio u malo deblju metalnu posudu tako da se brže hladi. Mješao sam svakih 20 - 30 min i svaki put sam ga razbio do kraja sa mješanjem, dobivao sam sve gušću i gušću masu ali bitno je svaki put tu masu dobro razbit i zavrtit, pa ponovo u frizer... Ukućani prezadovoljni ;)

p.s. stavio sam 0.03 l Famous Grouse Scotch Whisky
 

Prilozi

  • WP_20170416_001.jpg
    WP_20170416_001.jpg
    181,6 KB · Pregleda: 50
  • WP_20170416_003.jpg
    WP_20170416_003.jpg
    147,3 KB · Pregleda: 51
  • WP_20170416_005.jpg
    WP_20170416_005.jpg
    167,9 KB · Pregleda: 50
Poslednja izmena:

Green Kitty

Aktivan Član
13.03.2015
119
590
93
Mmmm yummy, sjajno izgleda:thumb:. I ja ću probati ako ne u toku sedmice, onda za vikend sigurno. Ako ti bude trebala pomoć oko uzgoja, ja kao "iskusna growerka":p, ću se truditi da ti pomognem koliko god mogu:wave::)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and Ahill

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Ooo Ahile, pete ti tvoje, spasavaj!
Evo sam ti nagraiso (nayebo ko zuti) Odsutan sam od porodicnog gnijezda i golubice svoje, cija kuhinja mi mnogo fali, a ja jadan ideje nemam sta bi sebi spremao kvalitetno, a da mi ne uzima puno vremena.
Kuci volim da spremam specijalitete pod sacem (celicnim ili zemljanim) u kotlicu ili na raznju. Ovde, gdje sam i nemam pojma koliko cu jos ostati, to mi ne pije vode, pa spasi druga i ucini dobro djelo. Daj, bar, tri recepta za rucak kuharu amateru, da omasti brke i obraduje zeludac i crevca. :)
 
06.10.2015
83
168
43
Oprostite kaj me nema, @Papa Romeo evo jedan brzinski - kupi kobasicu, umak od rajcice, luk, tjesteninu i parmezan... stavi kuhat odvojeno tjesteninu i kobasicu, u međuvremenu nareži luk, poprži ga, dodaj kobasicu narezanu na kolute, podlij malo sa vodom gdje se kuhala kobasica, dodaj rajčicu, sol, papar i parmezan... the end... možeš kad ugasiš u vruče paštu sa umakom ubacit sviježu rikolu i promješat

Inače evo nešto jednostavno, a obilato za napravit... znači uzmi komad nečeg što ti se jede..(pile, rebrica, teleca plećka, janjeci but...) narezi krumpir, luk, mrkvu, papriku, rajčicu (ne moraš sve, samo ti hoću dat do znanja da možeš stavit bilo kaj, na tebi je da odrediš kombinaciju, nečeš fulat...) ma što te god volja i sve nareži na veče komade... ko za peku ili pečenje i začini (sol, papar, bilo koje zacinsko bilje) i naulji, promješaj ko da radiš kobasice xD. Zacini komad mesa koji si odabrao (sol, papar) i malo ga naulji, namazi to ulje rukama, stavi na povrce i prekrij aluminijskom folijom (ako ti meso dodiruje foliju onda prvo prekrij papirom za pecenje pa aluminijskom folijom, da ne zagori.) To sve skupa u pečnicu na 120-130 stupnjeva i to mozes stavit da se pece koliko te god volja, min 4-5 sati pa sve do 12sati... ovisi kaj peceš. Kad odlučiš ici jest jednostavno maknes foliju, upališ gornje grijače na maksimalno i pečeš 20-ak min dok se ne napravi korica i to je to...

Ja npr. ujutro oko 9-10 sati znam ubacit plecku i povrce u pecnicu na 120 stupnjeva (na to potrosim 20 min) i jednostavno ne gledam ni ne diram dok ne odlucimo ic jest... tada samo skinem foliju, vratim i za 20 min gotov rucak, nema stajanja, mješanja, nadgledavanja... mozes navecer pripremit to sve i u frižider... ujutro kad ideš na posao ubaciš u pečnicu i kad dođeš doma ima fini topli ručak

mi bi u kuhinji rekli - "ubaci u pečnicu i zaboravi na to"
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ali nista od saveta bez dobrog posudja, glanc nov metalac lonac od 8l (poklon za novu) nazalost pun mi zamrzivac vec kuvanog, tako da ce cekati februar da se ponovi :)

DSCN0379.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ahahahaha, ma dzabe, nekima bolje polovine kupuju garderobu, mirise, yebacke gacice, a ja dobijem lonac :lol:
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
uh ne, ali zaboravio da napisem da je za pekmez.
jedna do dve kesice na 5 kila voca i nekoliko kg secera, zavisi od konzistencije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe