Kupnja grafičke kartice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.01.2016
6
2
3
32
E raja sta ima... Treba mi pomoc. Htio bih kupiti novu graficku, a nisam siguran koja bi mi odgovarala na moju maticnu plocu koja je Packard Bell fmp 55. Trenutno imam Sapphire 1 Gb.?? Imam 4Gb rama, al cu pojacat na 8 Gb rama i5 ixteme procesor 4 x 2.8 ...
 
06.01.2016
6
2
3
32
A cek inace dio foruma u kojem pise svijet interneta i kompjutera. Ako ne znas odgovor na moje pitanje, i moju molbu za pomoc bolje je da sutis, nego da izigravas nekog mangupa ;)
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.173
5.051
258
somwhere over the rainbow
Sa takvim stavom i tonom neces dugo ostat ovdje vjeruj mi.

moze bilo koja pci-e grafička. Sapphire 1gb grafička ne postoji. Imaš ili nvidiu ili ati radeon koju sklapa sapphire. 1gb je nebitan podatak. i5 ixtrime ne postoji. Postojali su core 2 quad EXTREEME.

obrati pozornost na napajanje koje imaš i konektore

lp

PS pročitaj pravilnik, trebat ce ti
https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0
06.01.2016
6
2
3
32
Pa kad ste tako nabrijani i pisete samo da bi nakupili sto vise postova i pisete neke stvari koje bas nemaju neke veze sa pamecu covjek i ne treba onda ostat dugo ovdje.

Vidim da ni ti nisi neki strucnjak, sve sto si mi rekaonto znam i ja sam :)
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Honest One

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.915
358
Socotra Island
eelslap.com
Tvoja matična ploča podržava sve PCI-Express X16 grafičke karte koje mogu fizički da stanu u kućište ;)
Izmeri dimenzije karte koja ti je već u kućištu pa se prema tome orijentiši .
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.173
5.051
258
somwhere over the rainbow
Pa kad ste tako nabrijani i pisete samo da bi nakupili sto vise postova i pisete neke stvari koje bas nemaju neke veze sa pamecu covjek i ne treba onda ostat dugo ovdje.

Nitko nije nabrijan, dapače vrlo smo smireni ovdje te prijateljski nastrojeni. Sa tonom prepotentnog tinejđera neces postici nista,a sto se tiče sakupljanja postova, probaj pročitati svojih 5, pa razmisli. Sa ovim zadnjim sto si rekao se u tvojem slučaju slažem

al back on topic

Svaka pci-e grafička kartica je kompatibilna sa tvojom MATIČNOM pločom sve dok imaš pci-e utor.
E sada, i5 procesor je širok pojam, jeli prva generacija, ili je neki criplovani i5 650, koji ce biti bootleneck za nešto jače. Također obrati pozornost na wattažu tvoje kartice te koliko A treba sa 12V raila tvoja konfiguracija u tom slučaju, te veličinu kučišta, jer pretpostavljam da se radi o nekom OEM računalu (zbog matične unutra).

al dobro, po naslovu teme i pravopisu ti se vidi da si stručnjak, pa ti to sve vec znaš.

lp
 
Poslednja izmena:

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Digla se bura bezveze,postavio si pitanje u pravom podforumu ali @No Joke smatra da ćeš više pomoći dobit na nekom forumu o kompjuterima.Anyway,ima nas ovdje koje se dobro razumjemo i u kompjutere na tvoju sreću,a ja ti nemam ništa više za dodat od onoga što su ti već rekli :)

U prodavaonici ti je dobro pitat u smislu kompatibilnosti s tvojom matičnom,ali ne uzimaj njihovu preporuku pretjerano...jer oni vole uvalit nesto sto im stoji na skladistu duze vremnena,pa ce ti uvalit da se rijese...

Nisam nikad čuo za tu matičnu,ali ti mogu preporučit jeftino a jako dobro,amd-ovu 7850 koja se da brutalno dobro oc-at i imas free performanse :)

+ smiri hormone,ovo je forum za 18+ pa se stoga tako i ponašaj,kao da imaš 18+.

sretno
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
lik se sa razlogom naljutio napisao je post uredno u odgovarajucem podforumu i onda dolazi momak i govori ovo ti je forum za vutru(obraća mu se kao prema debilu i vrijeđa ga), a fino pise podforum pc.

sad da se vratim na temu ima ovdje par likova koji znaju sastavit pc za minijaturne pare a ekstra bude ali da me j ne mogu se sjetit imena, malo procesljaj par zadnjih tema.
koji ti je budžet?koliko jaku zelis graficku?samo za igre ili planiras jos nesto?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Honest One

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.173
5.051
258
somwhere over the rainbow
3. Pomozite da Vam pomognemo
Ukoliko tražite pomoć oko nekog problema, molimo Vas da učinite sve što je u Vašoj moći kako biste olakšali posao ljudima čiju pomoć očekujete. To ćete učiniti na sledeći način: iz poruke isključite sve što nema veze sa problemom, a detaljno objasnite sve što je direktno ili posredno povezano sa istim!


4. Pišite kvalitetno i ozbiljno
Ne pišite poruke nepovezano, tek da i Vi nešto kažete! Ako tražite pomoć, budite precizni. Izložite tačno šta očekujete da se dogodi, šta se u stvari desilo i iznesite sve relevantne detalje. Ukoliko odgovarate na nečiju temu ili pitanje, odvojte nekoliko minuta i dobro razmislite šta ćete napisati, proverite da li ste zaista u pravu i imate li dokaza za svoju tvrdnju. Ne zbijajte šale kada tome nije mesto na ozbiljnoj diskusiji (a najčešće nije). Budite spremni da stojite iza svoje tvrdnje.
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.173
5.051
258
somwhere over the rainbow
Po čemu smo brijači? Nastojimo pomoći svakome ovdje, pa i sa dobronamjernom kritikom.

Ovo je najpregledniji forum koji sam ja osobno ikada vidio baš zbog ovog pravilnika, te moderiranja. Na bilo kakvo pitanje uvjek ce netko tko zna nešto o tome odgovoriti.

Otvoriti temu sa naslovom ćao raja, te upisati šture informacije o problemu ne liči na ništa. Sad zamisli npr dnevnike uzgoja sa naslovima tog tipa i tko bi to čitao po forumu?

Ja jesam malo bahato odgovorio, ali sa ciljem da uputim momka na način pisanja po forumu. Da nisam ja več bi netko drugi to napravio. Ok se zezat i zajebavat, ali najkompletniji odgovor je u biti dao No Joke.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ma sve super samo sto se zavrsilo na kraju na raspravi koja nebude coeku bas pomogla a nije nama slicno da se raspravljamo o svemu samo ne o problematci koja je aktualna :)
Imam feling da su se tenzije onak,nepotrebno zaljuljale i eto :) Svi pucaju sa svih strana a nitko o grafi lol :):thumb::vutra:
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ma napuseni svi pa se*u bezveze. ne znam kako bolje da se stavi naslov,trazi graficku ko sto i naslov kaze ne zna koju, to trazi od nas da mu kazemo.ne zeli da se radi jednog pitanja prijavljuje na drugi forum i nikad ne ude na njega kad ovdje vec ima citav podforum za to.

odgovorite covjeku i zavrsite sa temom
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Da bi ti se pobliže i točnije odgovorilo i s obzirom na navedenu gpu koju si naveo Sapphire 1GB nemože se znati o kojoj je grafi rijeć pa instaliraj programčić GPU-Z gdje piše toćno o kojem modelu se radi i možeš program CPU-Z glede modela procesora pa lijepo napiši.
Naravno bilo bi poželjno navesti i napajanje (naziv i model te deklariranu snagu) orijentacije radi jer možda nećeš moći staviti gpu koju bi želio i s obzirom na budžet o kojem se radi, a nisi naveo.Kupiš dobru i kvalitetnu gpu pa nemožeš pokrenuti komp radi napajanja eto ti problem pa je zbog toga bitno pobliže sve fino napisati i najbolje cijelu konfiguraciju kao i monitor kojim se služiš jer i to može biti ograničavajući faktor ili bespotrebno trošenje na gpu i ostale komponente.Bitna je rezolucija kao i od koliko inča(19,22,23,24,27 itd.)

Kad sve to lijepo napraviš fino točnije napiši pa ćeš dobiti i bolju preporuku s obzirom na ostali hardwer te budžet.