Kupovina internetom i sigurnost

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
not smoke je napisao(la):
ovo nisam znao regular mail,registered sta to znaci sta je bolje

regular (obicna) posiljka/pismo je jeftinja i ne ukljucuje tracking number kao ni potpis po preuzimanju tako da postar takvu postu samo ugura u sanduce + duze putuje
registered/signed for (preporucena) je uvek skuplja ali ima tracking number (ne moz da se zagubi) i mora se potpisati po preuzimanju, bas zato sto joj se prati put od posiljaoca do primaoca... trebalo bi da se ovakve posiljke ne pregledaju u zemlji prispeca posto se po pravilu pregledaju u zemlji iz koje se salju (po meni bolja i sigurnija opcija, al nisam imao nikada do sada problema ni sa jednom).
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
bude to uvek naznaceno na svakom sajtu kada radis cekaut, a cesto pise i pod payment ako zaviris... u najvecem broju slucajeva ozbiljne firme za inostranstvo salju kao registered, pa ukoliko se ne preuzme vraca se njima, naki daju opciju da biras, a neki salju najjeftinije, obicnom postom, neki imaju free shipping i tada je isto regular mail u pitanju... uglavnom, uvek je napisano na samom sajtu i treba malo citati a ne samo bunariti po sortama ;)
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
moglo bi bit problema kod podizanja..razumis ono pitanja dali je to tvoje bla bla moras opet to podignut ko da je tvoje...
 
04.12.2007
12
0
0
35
na to sam i ja mislio pa bas zato ne bih uzeo preporuceno nego ono sto ti ostavi u sanduce, samo ne znam da li moze da se desi da i to ostane u posti
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
kad narucis preporuceno posiljka se otvara kojiko sam skonta ako grjesim nek neko ispravi,inace u svakom slucaju dolazi na vrata pismo osim ako te nema doma pa ga vrati na postu..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
preporucena posiljka se po pravilu ne otvara u zemlji prispeca, jer bi trebalo da je pregledana u zemlji iz koje se salje, a ovo pitanje za tudje ime a prava adresa, ne kontam zasto, u nacelu bi moglo ako je obicna posiljka u pitanju jer takvu postar samo ubaci u sanduce, ali moze biti problem ako "tvoj" postar zna ko je na toj adresi pa vidi neko levo ime i prezime, ne znam da li ce ubaciti ili tretirati kao neku greski pa vratiti posiljaocu
 
04.12.2007
12
0
0
35
podstanar sam tako da ime nema veze, isto bi mu bilo da je moje ili neko peto


video sam da neki salju u kutiji od cd-a pa mi je frka da ne otvore na grani ako vide pismo sa kutijom. Sta mi jue boje kutija ili bez?
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
nema smisla davati krivo ime, a točnu adresu :rofl:

baš sam se nasmijao :))

u svakom slučaju će ti pokucati na vrata pa makar bio ti Mirko, Marko, ili Jura pa i Milan
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
SiD, ako mu stize kao obicna posiljka niko ne kuca na vrata, pismo zavrsi u sanducetu, a ako je podstanar moze teoretski da naruci to na ime gazde stana i realnu adresu (jel to je zapravo prava adresa:), ali samo ako je siguran da je iskljucena mogucnost da to gazda prvi pokupi ;)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
nisam mislio na poštara... općenito realno gledajući.. ako te netko želi naći, naći će te... u tom je bila stvar....
jer realno nema smisla.. ja sam jednom kao klinac policiji dao sve krive podatke osim broja telefona... misliš da me nisu našli...

tako je i sa adresom.. ja se osobno ne volim igrati s tim naručivanjem preko interneta, koliko god da to bilo sigurno...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ok, nismo se skontali, al' eto, ja sam do sada iskljucivo narucivao internetom, jbg. nikakvih problema do sada, nikad (naravno, znam za ono nikad ne reci nikad;) al' eto... tema je Kupnja internetom... koliko sigurno? po meni jeste...
 
04.12.2007
12
0
0
35
I ja bih najradije "iz ruke u ruku" i ne bih se zezao sa postarima ali ne mogu da nadjem gde a i ako nadjem to je uglavnom neka domaja.
Necu na gazdino ime, ne bih da ga uvlacim...

je moze neko da mi posalje u poruci neke seedbankove da nisu iz holandije
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ako će netko otvarat pošljiku svejedno u ćemu je naći će,niko ne otvara ništa bez opravdane sumnje,an vama je da odlućite hoćete li kupiti ili ne a pakiranje propustite njima