Kupovina internetom i sigurnost

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
evo odma i pozdrav od novog èlana vutra sajta ... nadam se da æemo dugo i ugodno suraðivati :petak
A sad pitanjce:

Zanima me koliko su sigurne naruðbe sa ovog linka iz amsterdama kojeg držita na vašem sajtu ? dali možda imaju neke cake prilikom naružbe, dal su nekog veæ ukebali i tak... pliz jer me malko prpa a volio bi da pocnem uzgajati prave stvari jer mi je veæ dopizdilo zajebavati se s onim smeæem od sjemenki koje sam isèeprko iz jointa, od kojih svaka 500-ta proklija ...

ak ima neko iz hrvatske ko je probo tako naruèiti bio bi mi još korisniji njegov savjet ..

hvala svima[/b]
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Prakticno ne postoji rizik iz sledecih razloga :

1.Dobijate obicno pismo na kucnu adresu
2.Zamislite da neko konrolise svako pismo?Pa posta bi putovala 6 meseci
3.I u gotovo nemogucoj situaciji da neko nasluti sta je u posiljci niko ne moze dokazati da to neko nije poslao svojevoljno,tj. da neko nije narucio na vasu adresu i da vi nemate nista s tim.

Samo opusteno i da niko ne zna da ocekujete posiljku i nece biti problema.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vedadeee

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
evo hvala, i to je bilo utjesno .... pokusatcu onda tako sad krajem ljeta kad mi taman izadje ova zadnja zetva, pa krecemo sa pravom stvari, ova Aurora Indica mi izgleda lijepo ~)
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Green Man me je ohrabrio,da sa njim nisam pricao od ovoga nebi bilo nista.Green hvala druze na podrsci.
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
ajde de ljudi, otvorio sam topic da iznesete svoja iskustva o naruèivanju a ne za prepucavanja ....

btw, posto vec pishem a lijen sam i neda mi se otvarati novi topic, sta nebi bilo zgodno da se na ovom forumu napravi jos nekoliko kategorija, posebno za indoor uzgor, posebno za outdoor i recimo za hydro kao sto sam vidio na sajtu devilsharvest.com . Bilo bi puno funkcionalnije nego da trpamo sve u jedan te isti post ...

just a suggestion ... ~~
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Nije losa ideja. Vidjecemo kad se community prosiri da ubacimo nesto slicno.


Sto se tice narucivanja ja mislim da je totalno OK i znam masu ljudi kod kojih je narucivanje proslo glatko.



Ostatak poruka koje nisu ni blizu teme "Uzgajanje" i teme "kupnja internetom" su obrisane.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
GreenMan je napisao(la):
Prakticno ne postoji rizik iz sledecih razloga :

1.Dobijate obicno pismo na kucnu adresu
2.Zamislite da neko konrolise svako pismo?Pa posta bi putovala 6 meseci
3.I u gotovo nemogucoj situaciji da neko nasluti sta je u posiljci niko ne moze dokazati da to neko nije poslao svojevoljno,tj. da neko nije narucio na vasu adresu i da vi nemate nista s tim.

Samo opusteno i da niko ne zna da ocekujete posiljku i nece biti problema.

ja sam uzeo internet karticu....ako me nema da pisem znaci... e spremi se kad izadjem :banana_sex: ...za jedno 10-15 godina :ludaci_lol:

pazi kad mi riba iz shopa trazila da joj isfotokopiram karticu ccc
pa reko da neces i biiiip da ti popusim...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Ovako...promenio sam misljenje o kupovini preko neta...odnosno da suzim preko Alina jer :

-Ne postoji dokaz da ste narucili ako placate opcijom Send Cash
-Nema direktnog dokaza sta ste kupili kod njih ako kupujete opcijom VISA manualy
-Moguc je dogovor oko slanja (samo treba da se kontaktiraju na mail)

Koristite ovaj link da bi se upoznali sa nacinom "online" kupovine


E sada u skladu sa pravilnikom nemojte kupovati nista sto je nelegalno u vasoj zemlji :wink:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bolt
19.10.2006
0
0
0
za sve one koji se plase koristiti svoju kreditnu karticu preko interneta za narucit sjemenke ili nesto ...
Postoje virtualne kreditne prepaid kartice
dakle kao prepaid mobiteli ...

Pa tako imate jednokratne ili one koje se mogu puniti

Pa kako to radi ??
Pa ljepo kupite vitrualnu kreditnu i to platite nekim drugim naciom bilo Western Unionom ili pak vasom kreditnom karticom ... i onda platite koliko para zelite na njoj i to mozete potrosit ...


Cemu to pa eto ako vec i dodete u sukob sa organima jer ste narucili ovo ili ono ili pak ne zelite da koristite svoju karticu na cudnim shopovima ljepo nabavite virtualnu i nemate straha ...

ima vise firmi od kojih ja preporucam www.cashu.com
imate takoder epassporte.com ...

ukoliko nemate kreditnu karticu ovo je puno laksa metoda nego da dobijete od banke ako ne radite nigdje jer morate 3 mjeseca primat placu na taj racun pa onda ovo pa ono pa ugovori pa bla ... a ovako ljepo posaljes pare i dobijes
 

galija

Aktivan Član
05.02.2009
62
14
8
35
www.zajebavanje.blogspot.com
Da, postoje virtualne kartice. Jedna od kompanija koja vam prodaje virtualne kartice je ENTROPAY.COM
Mislim da uzimaju 2.5% provizije, minimalna uplata je $20. Racun uvjek mozete dopunjavati.
Cak i ako nemate svoju karticu ima neka opcija da im posaljete pare na bankovni racun pa vam otvore, mada to nisam probao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: djonideep
14.06.2011
12
0
0
41
ovak imam jedno pitanje: malo sam surfao u svezi seed banaka

naišao sam na posrednike u eu koji nisu u nizozemskoj, imaju sjemenke iz svih banaka.

neću nikakva imena spominjat jer mislim da se nesmije ali shvatit ćete šta me zanima.

uzmimo gledao sam jednog posrednika koji je prihvaćen/prporučen partner od jedne jaće seed banke koju dosta vas koristi. E sad oni imaju odvojenu poštu od firme, ne može se povezati s seed bankom. šalje se u stelthu, problem je kaj su sjemenke skuplje nego da se ide drito kupovat od nizozemskih banaka, npr:
5 feminiziranih skuplje za 3€ (whitewidow od nirva****)
10 običnih skuplje za 7€ (durban poison od dutch****)
na to ide još poštarina za stealth cca 7€

uzmimo da su informacije točne i da je firma pouzdana recimo iz UK, da li je zaista manji rizik.
u slučaju da je, se isplati dat više para za manji rizik?

odma da pitam se plaća dodatno poštarina u nizozemskim bankama, ili je uračunata u cijenu sjemenki?
 

Smeh

Aktivan Član
09.08.2011
91
8
0
31
pa recimo da je isplativo za manji rizik dat vise kesa...postarina ti se neplaca to ti posiljatelj sam plati nesto sitno jer sam ja iz njemacke narucivo bio neke djelove za auto oni plate postarinu
 

k0smos--

Banned
Banovan
05.10.2011
1
0
0
32
samo da pitam dolaze li sjemenke na kucnu adresu ili su u posti i moram li ja staviti svoje ime i prezme i svoju adresu?

i da vas pitam mozete li mi preporuciti neku biljkicu a da nije skupa
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
k0smos-- je napisao(la):
samo da pitam dolaze li sjemenke na kucnu adresu ili su u posti i moram li ja staviti svoje ime i prezme i svoju adresu?

i da vas pitam mozete li mi preporuciti neku biljkicu a da nije skupa

zavisi od nacina slanja (sto imas naznaceno kod cekauta), ako je obicna posta ture ti u sanduce, ako je registered mail (preporuceno) ondak moras potpisati po preuzimanju postaru koji ti donese na kucu, a ako tada nisi kod kuce onda ti stavi u sanduce cedulju, pa imas 5 dana da podignes na posti, posle vracaju nazad. sto se tice adrese, moras staviti neku validnu, na neku svakako mora da stigne, pa sad vidi hoces svoji ili od frenda, ne znam trecu opciju :)

sta je to "da nije skupa" do koliko ti nije skupo, da li hoces regular ili fem seme, da li je u igri automatic, koliko komada planiras... odakle porucujes (zbog postarine) sve je u igri. ako te eventualno zanima jeftiniji seedbreeder, onda bih tu izdvojio holandski kc brains, njihovo seme spada u jeftinije a kvalitet je ok, rade taj posao od 1976. god, ne moze da se kupi od njih direktno ali ima ih gotovo svaka seedbank koja ima svoj sajt.