Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.03.2021
42
81
18
24
Meni sve deluje ok sa ovim sponzorom cekam sezonu da poručim i ja za out sledeće godine, doduše zbog stealtha mi nije jasan ovaj deo gde trpaju 15 poklona sa menkama
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Jutros poručio, biće 3+2+1 free. Ova 1 od operetera jer navija za Nemanju Vidića ::listomahanje:: biće od svega pomalo najviše AK, ZZ, autosi i još što_šta, kad stigne pohvaliću se fotkom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GrowHax and 0Marac0
04.04.2021
59
60
18
25
Skeniraju svaki paket koji dolazi u Srbiju? Zvuci neizvodljivo, ali ipak zelim biti oprezan. Da li je neko skoro porucivao od seedsmana ili uopšte, kakva su iskustva?
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.336
9.888
256
@Cannabinol meni baš od Seedsman-a stiglo nema dve,tri nedelje možda.
Tražiti da se izvade iz breeder pakovanja, stealth je odličan (po mom mišljenju), pare šaljem direktno pismom, i nikad više od 20 semenki po turi (mada i deset je ok) - nznm koliko to sve utiče, opet kažem ja tako postavio sistem - svake druge godine naručujem, samo jednom mi ništa nije stiglo, pre par godina od GHS
Nisam siguran koliko su u mogućnosti baš svaki paket da skeniraju, ali opet (i pored pandemijskog buma online kupovina) nije baš ni da milion paketa dnevno uđe u našu zemlju. Rizik postoji. Da hapse ne mogu, morali bi da dokažu na sudu da si ti imao nameru da gajiš (zato nikad na adresu gde je grow), da su to ženke, itd.
Uglavnom se pošiljke vrate nazad, a ti si izduvao za keš :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cannabinol
04.04.2021
59
60
18
25
Kada sam ja uzimao od seedsmana davno bese dosao postar u kuci i potpisao sam da sam primio paket. Jel je procedura ostala ista? Vidim da neki angazuju speditore da bi ocarinili paket sto je absurd
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.336
9.888
256
Naravno :) čim je preporučena pošiljka, mora lično da ti uruči i da potpišeš (ili neko iz domaćinstva ko se zatekne, ako ti nisi tu) - to je ok.
Ovako ja kontam- možda grešim, nznm, samo mi deluje potpuno logično, a i imao sam dosta iskustva sa našom carinom- zakon kaže do 50€ i plaćaš samo neku osnovnu dažbinu, preko te cifre plaćaš carinu i PDV. 50€ je realno ništa, i ljudi koji naručuju online uglavnom veće porudžbine prave, što carini naravno odgovara. Zato i gledaju svaki paket da skeniraju/provere, pogotovu sad za vreme pandemije kad je online kupovina eksplodirala svuda.
Samim tim, bitno je da što više liči na pismo, a što manje na paket, i prolazi 99% - tj ako povade semenke iz originalnog pakovanja, ni ne moraju da rade stealth sa kojekakvim kineskim igračkama ili kako već,neće imati težinu, manja je šansa da ide na skener. Carinu realno semenke ni ne zanimaju toliko, tu ništa ne mogu da naplate haha

Opet my two cents, ne mora da znači da sam u pravu
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Sta znači.ono u naslovu gore bez pakovanka i relativnih podataka. To da ne pokazujem kako je stiglo, kako upakovano i uštekano? Jer nesto imam, a šta smem da pokažem? Smem šta je sve stiglo?
 

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
659
3.093
163
Osetim miris vasih hedova
Ja sam narucivao od herbies i sad sa sigurnoscu mogu reci da nije proslo, pokusao sam i pocetkom godine od linde, takodje nije proslo, vise ne verujem da cu ikada narucivati.. toliko od mene..
Edit: Za Srbiju sam narucivao, kada citam kako vama stize, mislim da ste vanzemaljci..
 
  • Haha
Reactions: Igorče