Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.09.2018
10
9
3
Srbija
IMAM PITANJE.POSLATE SU MI SEMENKE IZ SPANIJE 12.01,NA CARINI SU OD 22.01 I KAD PROVERAVAM PRATNJU POSILJKE JOS UVEK STOJI DA JE U PROCESU PAKOVANJA ZA POSTU KOD MENE...AKO STIGNE..INACE CARINA NOVOG SADA?HVALA
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Ja sam iz Hrvatske, ali ako toliko dugo stoje na carini, sumnjam da su prošle. Zašto iz Španjolske? Nama dodju, jer smo u evr.uniji, pa su slabije kontrole. Uglavnom, ako te netko išta pita, pravi se englez:)
Za sjeme ti nemogu ništa, jer nemaju thca u sebi, a i mogu biti industrijske!
Kada pišeš velikim slovima, nitko ti neče odgovorit, jer u pravilniku ti je, da to znači, da se dereš! Ne samo tu, to je tako. Ja te razumijem, isto nisam znao!
Sretno i nadam se, da su se samo zagubile!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
I sta si sad s time postigao/postigla? Dajte ljudi neki konstruktivan komentar, argument stogod. Koliko bi nepotrebnih postova bilo kad bi svi pisali "ne sviđa mi se" ili "ne slazem se". Daj razlog zasto je tebi to 'dislajk' i ponudi nam onda bolju soluciju, ovdje smo svi da si pomognemo. Ne znam, mozda je mene uhvatilo kravlje ludilo
 
13.03.2018
70
185
33
31
Ja sam iz Hrvatske, ali ako toliko dugo stoje na carini, sumnjam da su prošle. Zašto iz Španjolske? Nama dodju, jer smo u evr.uniji, pa su slabije kontrole. Uglavnom, ako te netko išta pita, pravi se englez:)
Za sjeme ti nemogu ništa, jer nemaju thca u sebi, a i mogu biti industrijske!
Kada pišeš velikim slovima, nitko ti neče odgovorit, jer u pravilniku ti je, da to znači, da se dereš! Ne samo tu, to je tako. Ja te razumijem, isto nisam znao!
Sretno i nadam se, da su se samo zagubile!
Tehnicki, mogu ti i za sjeme natovariti, jer zakon je jasan i po tom pitanju.Ali vjerujem da im se neda oko toga zajebavati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Šta bi se oni samnom zezali! Nikada ne naručujem više od 6,7 sjemenki. A to je njima nepotrebna papirologija. Do 5g je prekršaj! Tako, da kada policija uhvati ekipu, da pljuga. Strgaju joint i poteraju ih doma!
Kod nas, ako ti doktor prepiše lječenje Canabisom, u ljekarni podigneš ulje. Jedino doza je 2500kn, ja mislim 10ml.
Sada je dan prijedlog za dekriminalizaciju. Čim političari nanjuše lovu, sami če je sadit:)
Holica več 10 godina, potiče na legalizaciju!
Prvi put sam išao osobno u Ljubljanu, a nazad sam preko bla-bla cara furao par i studenta, nazad. Ovaj student je odmah znao, po šta idem. Dok sam ja kao po gume išao:).
Kasnije mi se i on ponudio, da mi ih fura, ali glupo mi je čovjeka davit. Ovako uzimam po 4,5,6 komada i sumnjam, da sam im zanimljiv!
Dekriminalizacija u osobne svrhe! A ja nisam čuo da je jedna osoba opala, naručivajuči menke. Ostali su bez njih, ali nisu odgovarali. Možda se netko sprda samnom. Zato ih i plačaš po pouzeču!
Ja sam iz hr. i nije dekriminalizirano.
 
Poslednja izmena:
13.03.2018
70
185
33
31
Ne znam odakle ste vi ali u RH vec je dekriminalizirana upotreba, a to znaci da ako te uhvate da moras pljucnut 1000 evrića(i vjeruj mi, sa zadovoljstvom ce tj naplatiti kaznu i sudske troskove :D )
. S druge strane imamo primjere evidentnog dilanja radi stjecanja materijalne koristi i nikom nista(naravno ako si iz dobre familije i dobro umrezen jeli). Koliko je sad bolje da moram platiti skupu kaznu ako me uhvate u odnosu na prije kad bi dobio pisanje u casicu, to ostavljam drugima da procjene a i otisao sam u off.

S trece strane, nije dobro tako opusteno pristupati dok god mi pricamo o necem sto krsi zakon. Da, vjerojatno ti nece nitko nista radi sjemenki, ali, ne mora biti. Doza opreza uvijek dobro dođe. I nigdje nije navedeno koliko je to kolicinski u sferi prekrsaja a koliko kazneno djelo pa dakle ostavljeno je za interpretaciju....

A šta se nebi oni s tobom zezali? Pa krsis zakon... mozda bas naletis na tipa koji nema posla cijeli dan i dobro mu doslo malo se zajebavati s tobom ?
I kod nas isto. Samo sto nitko ne prepisuje, i nema ulja u ljekarnama. Mnogi potiču dugo vremena, ali nece to skoro. Ako se i dogodi to ce biti za jedno 20 godina i to na najgori moguci nacin, tako da smijes samo kupovati njihovu drogu a sam ne smijes saditi.( jebes takvu legalizaciju netreba mi to i protiv toga sam).

Enivej, puno sam toga rekao van teme, izvinite, poanta je da se pazite i budite oprezni, ali mislim da to ljudi na ovom forumu itekako dobro znaju ;)
 

Ribadow

Herbalist
24.05.2017
119
1.112
143
nije baš 1000€, minimalna kazna je 5000kn koju svinje tebi mogu dati (pričamo do 5g jel, osobna upotreba) odnosno predložiti sudu u pokrenutom postupku protiv tebe, dok dobiješ poziv pripremiš obranu, ako dovedeš sa sobom solidnog odvjetnika moeš proć lišo, a i sam sa spremnom obranom sa kaznicom do 100€ sa troškovima suda. a sjemenkice same po sebi su suvenir i legalne, propagacija na zalost nije, ali 'ko ih je** :) ima temi o legalizaciji pa da ne spamamo više ovu. peace!
 

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Jel narucivao neko preko dinafema nekad? Paket dolazi iz spanije, status pise ZA CARINU jos od 04.03.. Sada je 25.03.. Kapiram da nije proslo to iako su par semenkica a ne neka gomila, ali sam zato pisao dinafemu i natovario im to da im na sajt jasno pise da paket prolazi zagarantovano, a da moj nije i da je zaplenjen, trazivsi pare nazad ili novi paket da se salje.. Jel ce bude nesto od toga ili bacene pare?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud