Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Crnirakce

Aktivan Član
19.12.2018
136
754
93
24
odes u banku i tamo ti odrade sve, samo kazes da zelis da otvoris karticu za placanje preko interneta (virtuon). ja sam davno otvorio u raiffeisen banci, al skoro svaka banka izdaje te kartice
prosetaj do neke banke i raspitaj se, obicno je depozit 20e (to ne mozes trositi) i to ti stoji na racunu dok ne ugasis karticu, onda ti vrate. kad kupujes, stavis na karticu koliko planiras potrositi i trebalo bi da sljaka :)
Hvala ti puno znaci samo treba da posedujem licnu kartu da bi podigao tu karticu ?
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
tacno tako, popunis tamo sta treba od papira i za nesto dana preuzmes karticu. sa istom mozes da kupujes i bitcoine-e ako ti zatrebaju ili bilo sta preko neta, sve ti objasne u banci
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ako trebaju dokumenti, kako je ta internet kartica sigurnija od plaćanja sa žiro-računa, kad ni jedno ni drugo nije anonimno? Ili poenta nije u sigurnosti?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa idi u najblizu ekspozituru tvoje banke i uplati na salteru. ja licno jos nisam probao taj mbanking mada imam instaliranu aplikaciju. jbg. banka mi je na 5 min. pa uvek uplacujem kesh na salteru :)
 
03.05.2019
76
71
18
Onda cu i ja tako jer ni meni nije banka nesto ekstra daleko. Mislim da je problem u mbankingu sto je uplata van države jer kad narucujem preko aliexpresa nesto on sam skine novce a ovako ja rucno moram upisivati IBan i ostale inforamcije
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
pa idi u najblizu ekspozituru tvoje banke i uplati na salteru. ja licno jos nisam probao taj mbanking mada imam instaliranu aplikaciju. jbg. banka mi je na 5 min. pa uvek uplacujem kesh na salteru :)
Power dal misliš na "devizni transfer,"? Kad od S****** naručujem i odaberem opciju "bank transfer", na banci su mi svaki put rekli da ako uz uplatu želim poslat i "order number", da je to moguće samo "deviznom transakcijom", odnosno da ne mogu gotovinom uplatiti na taj i taj broj racuna, već da moram imati račun na dotičnoj banci i s mog računa oni prenesu iznos zajedno s "order number" na taj račun koji sam im dao. Dakle ne mogu doc samo s kešom na banku i reći uplatite mi na taj i taj račun i stavite broj narudžbe, već se mora obavit transakcija s racuna na racun, a za to mi uzmu naknadu 105kn(oko 15e),..
Skuplje me izađe postarina, sealth i ta transakcija nego košarica skoro(oko 40e troškova)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Dakle ne mogu doc samo s kešom na banku i reći uplatite mi na taj i taj račun
ne drug, rekao sam mu da uplati na svoj devizni racun ako ima neku karticu vezanu za isti pa da plati karticom (internet, virtuon). e sad, mozda ja njega nisam razumeo a bank transfer nisam nikad radio. isao je moj frend da se raspita, ovde je za slanje sa racuna na racun npr. 200e provizija oko 1000 din, znaci ispod 10e
 
03.05.2019
76
71
18
Da ja sam pokusao preko mbankinga sa svog deviznog racuna uplatiti na njihov iban ali javlja da je ttanskaciju nemoguce izvrsiti. Preostaje mi jedino otic u banku u kojoj imam karticu, doc na salter i rec uplatite 20€ na taj i taj racun sa moga uz order number taj i taj.
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
Imam mali problemchic kolege ,
Pokusavam da dodjem do semena
ali u banci mi rekli da ne moze bez deviznog racuna da se uplacuje
pa sam otvorio devizni racun da bi mi rekli " a to je firma" pa ne moze na firmu ni sa deviznim , ustvari moze ali je provizija 20e, plus takse
jel to ljudi stvarno tako ili mene moja banka malo zaj...?
Pay pal ne podrzavaju , Visa master card na sajtu kaze trenutno ne radi ,znaci osta samo bitcoin i Transferwise ?
bitcoin nisam kupovao , imam neki racun od kopanja ali nije mi siguran jer je bilo hackova verovatno
a taj Transferwise ne znam ni sta je , nasao sam saju , ali ni oni ne podrzavaju pay pal , dal kartice podrzavaju valjda podrzavaju.
Kakva su vasa iskustva u Srbiji? Kako sam procitao u Tutorijalu to tako ne moze , bar ne u 2-3 banke u kojima sam bio , ischudjavaju se
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
"devizna transakcija", plaćaš s svog računa na račun koji dobiješ od seedbank, dakle ne mozes doć s kešom i reć uplatite mi tu i tu svotu na taj i taj račun i naznačit "order number", tako da bi seedbank znao o kojoj uplati i narudžbi je rječ, već moras izvršit devizni transfer s svog računa na račun koji dobiješ zajedno s "order number", a svaka banka mislim ima pravo odredit svoju naknadu.. Meni je 15e trošak devizne transakcije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@Tem@ Znaci mora tako , dobro su mi rekli , moram platiti 15-20e njihovu postarinu , 15-20e nasu taksu , i tek onda da platim seme
au bre al tuku . Sto im je toliko dostava pisma ni to mi bas nije jasno , a pogledao sam opet 7e je dostava plus nekih 2 e neke takse , znaci 9e je dostava i 20e taksa , znaci 30e treba odvojiti za transfer plus seme koliko kosta .
 
Poslednja izmena:

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
A sta ako likov ne oznace poshilku i dodje na carinu , sta ce oni pisati u svoje dokumente " nepoznato " , sta u tom slucaju , ja sam dobijao brda poshiljki i nista nije otvarano ali je pisalo GIFT , ako nista ne napisu jel to predstavlja problem
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Gift ili sample se piše, da se ne plača carina. Barem se ja tako dogovorim sa sellerom. Menke mi nisu predstavljale neki problem. Naručujem po 3 ili 5 menki, jer iskreno, šta če mi više!
Carina ti ne gleda kuverte, pogotovo ne poklon ili uzorak!
E, sad ako si u HR, nema beda, pošto smo u EU:fuck:, pa nema carine, ali za Srrbiju ili BIH, neznam!
Ja nisam čuo, da je netko imao problema, radi menki. Osim Capone, kojem jave, prije nego li ga klepe.
Ali, na menke mi nisu nikada pisali gift, jer plačam pouzeču, poštaru!