Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.09.2019
7
8
3
25
Neka iskustva iz Srbije ili Hrvatske sa Original Seeds Store? Narucio sam 2 semenke stealth pa me brine ocu imati neke frke ako padnu? Jednom sam vec narucio bez stealtha i samo je ostalo na carini i preko tracking sajta je pisalo da treba dozvola za uvoz i nisam imao nikakve frke. Pa me zanima ako ovo padne ocu li imati problema posto ne znam je l se to racuna kao pokusaj krijumcarenja ili kako vec. I oce mi naplatiti carinu?
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Linda Seeds nema opciju placanja sa Paypal-om. Visa i Master Card opcija ima, transfer novca preko banke, Bit coins i kes im mozes poslati u koverti al to bi ti trajalo sad jako dugo :thumb:
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Kada zavrsis kupovinu dobijes Email u kojem stoje svi podaci koje trebas unijeti. Imas podatke za njemacki racun ili spanski, ti izaberes jedan koji hoces :)

Edit: @marijofil1111 @Greenish @FatOne kod mene nema opcije Paypal-a kako sam i naveo. Ja vecinu stvari kupujem preko Paypala zato mi je to cudno. Mozda za nas "njemce" nema te opcije vise.
Neka vama moze, to je bitnije :thumb:

Screenshot_20200508_145133.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20200508_124816_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20200508_124816_com.android.chrome.jpg
    144,4 KB · Pregleda: 60
Poslednja izmena:
13.02.2020
35
39
18
48
Kada zavrsis kupovinu dobijes Email u kojem stoje svi podaci koje trebas unijeti. Imas podatke za njemacki racun ili spanski, ti izaberes jedan koji hoces :)

Edit: @marijofil1111 @Greenish @FatOne kod mene nema opcije Paypal-a kako sam i naveo. Ja vecinu stvari kupujem preko Paypala zato mi je to cudno. Mozda za nas "njemce" nema te opcije vise.
Neka vama moze, to je bitnije :thumb:

Pogledajte prilog 336134
Na semena Balkan su mi poslali adresu i broj žiro računa da uplatom u banci.
Kada zavrsis kupovinu dobijes Email u kojem stoje svi podaci koje trebas unijeti. Imas podatke za njemacki racun ili spanski, ti izaberes jedan koji hoces :)

Edit: @marijofil1111 @Greenish @FatOne kod mene nema opcije Paypal-a kako sam i naveo. Ja vecinu stvari kupujem preko Paypala zato mi je to cudno. Mozda za nas "njemce" nema te opcije vise.
Neka vama moze, to je bitnije :thumb:

Pogledajte prilog 336134
Na seme Balkan su mi poslali broj žiro računa i adresu da uplatom kešom u banci.Da li je to moguće za inostranstvo?I kako,uplatnicom,virmanom?
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Ako imas online banking, onda mozes i od kuce odraditi a ako ne otidji do banke i oni ce te uputiti sta i kako trebas uraditi. Iskreno, ne znam vise kako dole to ide direktno u banci, da li uplatnicom ili virmanom ali sigurno da mozes uplatiti.
 
29.03.2015
40
171
33
43
Evo da podijelim svoje iskustvo, možda nekome bude od pomoći..
Lindi plaćeno karticom 21.04. , poslali 30.4. , dobio danas, poštarina za HR 10 eur. na potrošenih 46 EUR-a dobio 1 freebie ( Dark devil Auto ) i u drugoj tubici 4 kom. freebija samo sa natpisom GC ( Green Candy? Gorilla Candy? ....) - nije bilo opcije biranja freebia. Dostavljeno preko UPS-a, obična koverta, bez oznaka pošiljatelja, menke prepakirane ( nisu u original ambalaži breeder-a ).
Na stranici pak Grada sjemena, plaćeno karticom, 16.04. poslali 23.04., dobio 28.04. običnom poštom. Poštarina 9 EUR, na potrošenih 34 EUR-a dobio 1 freebie koji sam sam odabrao ( može i 2 na ovaj iznos, biraš sam ) i dva dodatna od breedera ( u originalnoj ambalaži i te menke i sve ostale). Još iskoristio promociju Sweet seeds-a ( 3+1 i 5+2 ) - kod kupnje na obje stranice. Dobio i rizle i neke stickere.
Podosta mi je bolje iskustvo kupovanja na ovoj drugo opisanoj stranici, i zbog brže dostave, bolje komunikacije, odličnih filtera za odabir na stranici, apsolutno i zbog mogućnosti da ( veliku većinu ) kupiš po jjednu menku, nije obavezan paket. Isto tako nude i opciju gdje im pošalješ link na stranicu na kojoj si našao isto sjeme jeftinije i oni korigiraju cijenu, prodaju ti po toj koju si pronašao. Iskreno, nisam to iskoristio iako sam pronašao i jeftinije.

Ne znam koliko i jeli uopće to išta govori o stranici, ali još bih dodao da od 9 sjemenki stavljenih na klijanje ( sweet seeds 5 i original sensible 4 ( sve autosi ) ) proklijalo 6 , nakon stavljanja u zemlju izašlo 5 (3 ss i 2 oss ), lindine tek slijede, ako nekog zanima, javim naknadno.
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Prije par dana sam napisao da PayPal na Lindi ne funkcionise vise i to je tako :)

Drugari @FatOne i @Greenish ja posaljem Lindi email

Screenshot_20200514_113707.jpg

I dobijem odgovor

Screenshot_20200514_113638.jpg

Edit: @Wragolan00 kontaktiraj banku i provjeri, mozda su iz sigurnosnih razloga blokirali kupovinu
Edit: @FatOne nemogucnost placanja preko PayPal-a trebalo bi da za sve zemlje vazi prema Lindinom Email-u
Edit: @marijofil1111 ja sam preko Paypala na Lindi kupovao nonstop, zadnji put prije 15-ak dana. Zato sam im poslao upit
Edit: @FatOne nije to uplata do kraja pa nije ni sigurno moze li se uplatiti prako PayPal-a, mozda je samo jos opcija tu ali kad budes probao javni ili ako neko drugi pokusa
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Prije par dana sam napisao da PayPal na Lindi ne funkcionise vise i to je tako :)

Drugari @FatOne i @Greenish ja posaljem Lindi email
Mozda ima veze iz koje drzave ide naruđba jer evo 6 svibnja. Screenshot_1.png
Evo i danas mogu...
Screenshot_2.png
EDIT: Evo ide naruđba do kraja bez problema...
Screenshot_1.png
Ocito za Srbiju vise nema PayPal funkcije dok za HR radi normalno.
 
Poslednja izmena: