Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.074
15.580
358
Pozdrav ekipa. Nije prosao paket iz rqs-a. Zaustavljenne na carini u posti. HR
Pa normalno, da je zaustavljeno, kada si naručio iz UK, koja više nije u EU, a u hr. plačaš carinu!
Kako si mislio platit carinu na sjemenke?

Naruči iz Slovenije, Španjolske i sl. Nema carine, dolazi ko obično pismo!
Možeš naručit čak i u hr.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.074
15.580
358
Pardon, moja greška. Iz Nizozemske su...
Kako je onda zapelo na carini!?
Carina nema veze s time! Javili bi, da je paket zaustavljen, a carinu ne vidi..
 
30.10.2013
60
51
18
Pardon, moja greška. Iz Nizozemske su...
Kako je onda zapelo na carini!?
Carina nema veze s time! Javili bi, da je paket zaustavljen, a carinu ne vidi..
Lups ti druze moj svuda vidim ja. Kao sto je kolega rekao, firma je u NL. I svi mi iole normalni znamo da nema carine u EU. Ali eto, dogodilo se tocno ono sto ti kazem. Zasto
I zbog cega, vjerujem
Zbog korone, crvenih lista i slicnih kuraca i palaca... ziv bio
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pa možda je paket zabunom krivo sortiran i završio je kao non-EU paket. Jednostavno odgovoriš carini da nemaš pojma o čemu je riječ, da slobodno vrate ili unište paket. Meni da se to dogodilo, doma bih sve eliminirao šta imam iz sigurnosti.

Nego, pitanje je kad će netko narediti da se paze paketi po poštama od "tih i tih". Ali opet, to isto bi država morala narediti ne samo HP-u, nego i DHL-u i svim ostalim dobavljačima. Ako paket tj pismo ide preko DHL-a, nitko od državnih ustanova to pismo neće vidjeti. Pitanje je da li država ima pravo narediti takvim dostavim službama da pisma iz tih i tih adresa posebno sortira i alarmira.

Sve u svemu - užas!
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.074
15.580
358
Lups ti druze moj svuda vidim ja. Kao sto je kolega rekao, firma je u NL. I svi mi iole normalni znamo da nema carine u EU. Ali eto, dogodilo se tocno ono sto ti kazem. Zasto
I zbog cega, vjerujem
Zbog korone, crvenih lista i slicnih kuraca i palaca... ziv bio
Pitam, jer imam namjeru uzimat od Linde!
Dugo sam uzimao iz Slovenije i Hrvatske, ali klijavost je loša. Pogotovo, kod strainova koji nisu česti, što je normalno,ali više mi se neda, bacat novce ili stavljat više... Free sjemenke ni ne stavljam na klijanje...
Sad ču pričekat, da se ovo s Koronom smiri, jer jedino bi to mogao biti razlog, pregleda...
Kod nas se jedino isplate strainovi koji su najtraženiji, ali zadnje sam uzeo Mataro blue na dan kada su zatvorili granice s Slovenijom. Od 7 sjemenki 4 su proklijale, s time da je jedna stala s rastom, čim je izašla iz zemlje!
Dobio sam od frenda Lindine sjemenke, stavio 2 Super lemon hazea i 1 Somango(Soma seeds) i sve tri piče kako treba!
Znam, da nisam još probao dovoljno, da bi bio siguran, ali slušam i druge, što se Linde, Seedsmana i sl.tiče...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
meni je sumnjivo da unutar EU nema pregleda. mora nesto bit, jer previse je tih padanja i problema. mozda sve prolazi kroz neke skenere zbog terorizma pa se oznacuje i ide u daljnju obradu ili se pusta.?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GrowHax

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Onako teoretski gledano, ako nema nikakve kontrole - di je problem onda naručiti nešto stvarno ilegalno, opasno putem pošte? Nemam pojma, evo neka ti netko pošalje iz Slovenije poštom - kokain, bombu, nuklearno gorivo itd. :lol: Mislim navodim primjer. I dalje se vodim na to da "nema kontrola" unutar EU, no opet se zapitam jel to stvarno istina, upravo zbog ovakvih stvari i mogućnosti da šalješ bilo šta.

Pa onda kad si opet razmislim - lako moguće da nema. I mi unutar države kad šaljemo nešto javnom poštom ili recimo dhl, gls i slično - nitko ne kontrolira.

Ja mogu otići na poštu, u paketu poslati kilo granja i stići će na odredište ako ne prosmrdi negdje.

Također mogu naručiti doma poštu ako šaljem veći predmet (tipa HP Express ako šalješ iznad 50kg dolaze doma), i direktno im staviti u kombi što želim. Na ovaj način sam slao 4 gume 200km dalje. Zamisli 4 gume, unutar guma natrpaš što želiš, a sve omotano najlonom jer pošiljka mora biti zapakirana.

Dođu ti doma, preuzmu paket i dostave na odredište. Nemam pojma, fakat nisam pametan. Ali mislim da sad kad krenem drugi grow i kad završi, od preostalih sjemenki ću probati raditi ono sa srebrom itd, da dobijem svoje sjemenke (ako sam dobro shvati postupak), i da više ne kupujem izvana. Jer fakat koliko god banalno zvuči, nitko ne želi najebat zbog gluposti, makar se radilo i samo o novčanoj kazni.
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
883
4.534
163
Thiaoouba Prophecy
Malo me paranoja udara narucio sam iz sl seeds

Prosle su granicu i nalazi se u zagrebu

Pošiljka je prispjela iz inozemstva

Pošiljka je otpremljena prema unutrašnjem prometu

Dostava na adresu je u tijeku


Ipak mi je stigla jucer 02.09 cjeduljica na kojoj pise da dodem po narudzbu u postu sad me jos veca paranoja hvata....

U pitanju je 5 seeds sa hempatie i biobizz starter
Da li neko ima neko ovakva slicna iskustva hitno je
Al vec 2 dan pise Dostava na adresu je u tijeku
Iskustva?
Sutra u 12 idem za zagreb kod tetke
Da li da odem ili ne odem u postu?
Znaci granicu je proslo 5 dana radnih se oduzilo i sad me ceka u posti...
Prosli put sam narucio sa hempatie stiglo za 2 dana i to postar dosao mi kuci ??
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.074
15.580
358
Dođeš u poštu i praviš se englez!
Ubacio ti je cedulju, jer imaš gnojivo, koje ne stane u sandučić. Ako si platio karticom.
Ako plačaš pouzečem, onda ti nekako mora javit, da je bio na adresi!
Gdje si bio za to vrijeme?
Jer ako nikoga nije bilo doma, tko preuzima paket? Vrača se u poštu i jedan dan je ležarina 5 kn.
Meni poštar prođe kraj kuče, ubaci cedulju i ja moram na poštu. To je normalno! Ne kruži oko kuče, dok te nema:)
Jučer sam dobio gnojivo u 17:30,ne sjećam se da je HP dostavljala u dvije smjene. Trebalo je biti u ponedjeljak i isto je stajalo na pošti par dana, jer imaju posla, ne stignu sve dostavit!
Naručuješ gnojivo kojeg ima u Zg.u tri shopa i to iz Slovenije sa sjemenkama??? Još gnojivo, koje moja stara zna, da nije za paradajz:)
Nazovi i pitaj, kao ništa ne očekuješ. Mada, mislim da te to čeka na pošti. Zadnje vrijeme im je to navika, da si sami podižemo pakete!
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Upravo to - kako je poštar mogao ubaciti gnojivo u kaslić? :D

Inače - DHL, GLS, O.Express i ostali - zovu! Dakle kad god imaš neki paket, oni nazivaju i pitaju da li si doma. Ako nisi, kažeš adresu od susjede ili roditelja i tamo ti ostave!
Prije 4 dana mi je DPD Croatia vozila ventilator za novi grow. Dobio sam na viber i mail obavijest kad točno dolaze na adresu, iako sam bio doma. Ovaj put ovi nisu zvali, neki zovu uvijek - neki zovu samo kad nekoga nema doma.

A HP? Pa ako nisi bio kod kuće, paket vraćaju u poštu. I to možeš podići tek drugi dan, što mene najviše živcira jer su stvarno hrpa nesposobnog sustava. Kod njih poziva nema, samo ceduljice.

Ja sam uvijek više za sve druge dostavljače, nego za HP.
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
883
4.534
163
Thiaoouba Prophecy
Ne znam sta da radim nisam isao u zg paranoja me jebe fazon isao sam u srijedu pitao jel doslo sta ....

Da ima gnjoivo al nema menki moro sam iz slovenije usput sve narucit o jednom trosku..

Prosli put sam narucio menke i zemlju postar me zvao ja izasao i pokupio
Isto sa hempatije ko i ovaj put

Sada mi je dosla obavjest da se nalazi u posti paket..
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Brrrrrr
Ma daj...nije te našao doma, nije imao kome isporučiti paket.:) Nije te zvao, znalo se i meni desit to mi smrdi na HP. Inače biram uvijek GLS dostavu, jednom prilikom mi je došao lik iz HP, ne znam na koju foru jer sam siguran da sam odabrao GLS (sa njima se uvijek dogovorim, čak bi mi na posao znali dofurat).
Taj iz HP isto me nije zvao nego je samo ostavio obavijest, poslije sam najnormalnije podigao paket. Podigni paket u pošti i nikom ništa.;)
 
Poslednja izmena: