Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
... Moja uplata u nirvanu je stigla 9 dana nakon slanja novca,a na ordering statusu pise da su porudzbinu poslali 5.decembra...

verovatno zato sto na carini nisu izdrzali a da ne vide sta to stize u zemlju iz holandije. jednom sam narucivao od njih, ali su tako kljakavo zapakovali da je posiljka stigla do mene ali otpakovan, imao sam srece taj put pa nisu videli menke ali od tada vise ne narucujem od nirvane, zapravo nista iz holandije, ima vec vise od pet godina
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Numero_Uno
16.02.2014
6
2
3
Zašto od nirvane nema ništa? Ako ti nije stigla pošiljka - jesi li im javio? Možda ti pošalju ponovo... :confused:
Jesam,javio sam im 3-4 dana pre nove godine da posiljke jos nema,ali mi jos uvek nisu odgovorili... Ipak ja mislim da je u pitanju carina kao sto kaze Power. U svakom slucaju nema vise narucivanja za preko neta za mene,jednostavno ne zelim rizikovati novce,ipak ne zivim u sjajnoj drzavi u kojoj vlada izobilje :D. Zato mi se nekako cini da je trenutno Slovenija najbezbolnija,jer povratna karta busom ili vozom kosta ok 50-60 evropskih novcanica,pa je bolje tako platiti malo vise i rizikovati preko granice,nego slati novce i da posiljka kasnije ne stigne...
Samo me interesuje ako ima nekog iz Slovenije samo da mi kaze dal su svi dani sada u Januru radni sada,posto bih sledece nedelje otisao,a prvi put idem.. :)

Pozdrav svima i umalo da zaboravim: SRECNA NOVA DRUGARI ! :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla
09.11.2014
134
80
43
Dobro to jes'... Mada mislio sam na to kome je najbolji stealth. :p Meni su iz nirvane rekli da oni na koverti napišu da je poslata iz nemačke msm, a ne holandije, ima li to ikakvog značaja na carini? I fora je što šalju običnom poštom pa je vrlo moguće i da je neki poštar frćno kovertu :/
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako salju iz nemacke ne moze biti pecat iz holandije ;) u svakom slucaju carina je problem i sam stealth je prakticno nebitan jer carina ima pravo da otvori svaku posiljku koja je "sumnjiva", a tokom godina su se vec izvestili da nanjuse "zabranjen" materijal, licno mislim da vec preko bar-koda mogu da "predvide" da li je u posiljci nesto za njih zanimljivo ili ne. naravno da sve posiljke koje nisu preporucene, ako prodju carinu, mogu da zavrse u rukama postara, al' to je sad vec druga stvar. inace, to sto paket eventualno i stize iz nemacke ne menja stvar puno, znaju da seme obicno dolazi iz: holandije, engleske, nemacke, austrije, spanije, italije... tako da, potrazite neku drugu zemlju, koja jos nije na crnoj listi :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla
09.11.2014
134
80
43
Pa da, u pravu si. E baš smor, a već dva meseca skupljam hrabrost da naručim iz nirvane, samo o sadnji razmišljam i sad ovo. meh. Moraću se zadovoljit menkama iz paketa, taman da se malo uvežbam, pa možda dogodine i naručim neš'. :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa naruci nirvanino seme samo preko neke banke iz engleske koja salje preporuceno, veca je sansa da ti stigne, s tim sto moras potpisati kada preuzimas :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla

Ilija 998

Banned
Banovan
09.01.2015
4
0
1
31
razmisaljm, nzm dal je sigurno da narucim iz hrvatske


***
ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta, i nema direktnih linkova, reklamiranje je zabranjeno
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ej frend, jel znas ti da citas, dva puta sam ti ispravljao post i napisao da ne treba citat ako odgovaras odmah nakon posta, a takodje sam ti napisao da je reklamiranje zabranjeno pravilnikom, pa tako ne mogu da ti preporucim nista ovde na forumu sem da se malo druzis sa googletom, on sve zna, on sve nadje, uz to pri vrhu stranice imas sponzore foruma
 
16.12.2014
353
246
43
30
U dva posta prekrsi 3 pravila hehe :D

Sta se tice postarine, ako te takve cijene plase, kad bude trebalo ostale potrepstine kupovati, tebe ce infarkt strefit', bez ulaganja nema profita (u smislu kvalitete, sta se tice novca, propustis koji tjedan pljuganja, stavis novac sa strane i nemas problema).
Nije to kupit sjemenku, pa da ces sa losom opremom uzgojiti nesto sta valja...
Sretno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak
13.03.2008
28
18
3
imam jedno pitanje
jučer sam naručio sjeme kod aliena sa plaćanjem visom,poslje nekoliko sati dobio sam mail"card doesnt work, or u entered wrong details...?"a na onom santu expres piše Payment status:Waiting for bank authorization.
ono na mojoj visi karti ima dosta love i normalno plaćam na paypal tak da mislim da nije do kartice.poslao sam im već par mailova ali nema odgovora.već sam kupovao kod aliena ali još nisam imao visu pa sam uplaćivao na njihov račun i sve je bilo ok,to bi im opet predložio ak se jave al da prvo ponište prvu naruđžbu.
možda trebam bit samo strpljiviji i pričekat par dana,ili šta da radim?
 
04.04.2014
267
230
43
Verovatno je server tvoje banke bio down kada si pokusao da platis karticom i zbog toga nije doslo do procesinga. Tu sad postiji vise scenarija, ali rok za naplatu sredstava sa tvoje kartice je 7 dana i za svo to vreme ce sredstva na tvojoj kartici biti na rezervaciji(blokirana). Posle 7 dana sredsta ti se vracaju na raspolaganje ako u medjuvremenu ne bude doslo do naplate. Meni licno se desavalo da sredstva budu naplacena i posle 2-3 dana, ali najcesce kada prvi put placanje ne prodje banka vise i ne pokusava da procesira karticu.