Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.04.2020
1
5
3
25
Zdravo imam pitanje.
Iz BiH sam.
Kako je nastupila ova korona ne mogu vise trgovati sa Slovenijom (hempatia)
Bio sam razmisljao da odem na adresu u Slo i pozvao Hak da pitam da li je moguce otisao bih na 24h i zatim se vratio u BiH na samoizolaciju na sto su oni meni dali odgovor da bi me u Sloveniji zatvorili na 14dana... sada mene zanima odakle da narucim sjeme ili odem po sjeme ? Da li je moguce otici u Slo na 24h .. ??

Iz Hempatie su mi rekli da nije moguce slat sjeme za BiH ...
Jer glupost je mnogi ljudi putuju u Italiju i slicno pa ih ne zatvaraju u svakoj drzavi po 14 dana ..
 

trevor

trebace prsti guzici svrbljivoj
16.04.2014
166
487
63
O ti vraga, nije valjda da neznaš šta je plačanje pouzeču!
Znači, banka tu nema posla, sve ide preko pošte. Poštar ti donese paket, ti njemu novce(po-uzeču). R1 je plačanje preko firme i tako možeš svjetla kupovat, sjemenke teško....
Pouzeču nije plačanje poduzečem, nego po dolasku paketa, platiš poštaru/dostavljaču.
Mislio sam na banku semena, ne na finansijsku instituciju. i dalje nisam daznao taj odgovor u vezi placanja pouzecem. Znam da ugl moras unapred platiti karticom :)
 

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Druže par ovih trgovina s kojih sam naručivao, a koje su imale tu mogučnost trenutno nemaju više. Razlog vjerovatno corona....
Ali mislim da "malo" pretjerivas s paranojom oko plačanja karticom, jer da te to brine več bi imao nešto bitcoina ili monera i problema nema...
Tebi na izvadku nece nigdje pisati weed shop ili neznam sto, evo ti primjer, u stvari neču stavljati što piše u izvodu jer tko zna tko čita ovdje, uglavno ako ti je paranoja onda nemoj naručivati...

edit: zaboravih nešto otvori revoult (google.com) napravi račun - poveži s svojom "pravom" karticom - napraviš unutar aplikacije virtualnu karticu koju možeš koristiti samo jednom za jedno plačanje ( ili više puta na tebi je) - račun ti je u UK kad to napraviš - i TJT
 
Poslednja izmena:

trevor

trebace prsti guzici svrbljivoj
16.04.2014
166
487
63
Ma nije to kek druze, prosto ne koristim kartice. Raskrstio sam sa bankama ima tome par godina vec. ;)
 

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
To ti ne mogu vjerovat jer ako imaš +18 godina nema šanse da nemaš karticu-e. Prva stvar mi tu ne štima jer danas NE MOŽEŠ biti isplačen tj plača a da nemaš bankovni račun tako da... ali ako ti tako kažeš onda ok, meni ni u špag ni iz špaga ali mi nema logike. anyway dao sam ti par načina ako ni s njima ne možeš jbg čekaj onda drugo mišljenje od kolega.

peace out
 

mountain king

Aktivan Član
26.03.2018
71
258
53
38
Imam skoro 2x18 god :D radim na crno, nema me nigde. U srbiji nas ima takvih dosta , verovali ili ne. Hvala vam na odgovorima obojici.

Neko od prijatelja ti sigurno ima karticu i komp, on ti kupi btc/eth - kazes mu treba ti kripto za satro 'boshovu busilicu' sa amazona stagod

pa kad plati lepo ti posalje u digitalni novcanik koji ti je instaliran na kompu (imas tutorijale prosti su i sve ide brzo)

platis semenke, ortaku posle das lovu

I sve mora da se odradi za sat vremena jer cesto vrednost coina zna da padne...dakle kad kupujes BTC vec znas sta uzimas, narudzbbenica da ti bude spremna
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Pa možeš uplatit u pošti!
Ti bi da netko drugi snosi financijske posljedice u slučaju, da ne prođu. Več 3 strane ispituješ kao da kupuješ nuklearnu bombu, mada bi i nju do sada več kupio!
Kako ti misliš growat? Pa za gnojivo bi ti trebalo 2 godine, da se odlučiš i nakraju, opet ništa... Kužim da ti je dosadno, a to da imaš godina i da si raskrstio s bankama i nije baš moguče. Jedino ako do kraja života radiš na crno!
Ja imam 2×20 :)
 

trevor

trebace prsti guzici svrbljivoj
16.04.2014
166
487
63
Nema pouzeca, upravo zbog rizika od zaplene. Ostaje jedino bitcoin ili cekanje da se grane otvore.
Radim usluznu delatnost totalno van sistema, ne placam nikome nista. Nazalost to je ovde cest slucaj. Armija ljudi bez dana radnog staza.