Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pa bitno je. Zato neka napiše što više detalja.
Jer EU promet ne putuje kroz carinsku kontrolu, putuje na isti način kao i unutar zemlje.
Jedino ako je paket zalutao na carinu, ili zadnja opcija - da prate tko naručuje iz te i te trgovine.
A onda smo svi u mogućim problemima.
Ovo zadnje može imati smisla pošto kaže da mu paket nije otvaran.
Ne znam da li recimo policija nečije države ima pravo tražiti firmu iz druge države da im se dostave adrese naručitelja.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Ne znam da li recimo policija nečije države ima pravo tražiti firmu iz druge države da im se dostave adrese naručitelja.
Ako firma deluje na teritoriji ugrožene države(kao što je ovde slučaj) policija ima puno pravo da traži nalog za skoro sve, e sad da li će ga dobiti zavisi od političkih plima i odnosa tih država. No to je neka druga tema..

Jako mi je žao ovo da čujem i to je samo još dodatna potvrda mojoj teoriji - NIKAD NE NARUČUJ NIŠTA NA ADRESU NA KOJOJ UZGAJAŠ, nije bitno da li uzgajaš jednu ili 500 biljki, bar ne u očima zakona, tako da pamet u glavu kad naručujete nešto ilegalno(ili u sivoj zoni), ovde su se ljudi generalno previše opustili po pitanju menki i samo je pitanje kada će države krenuti da sankcionišu to. A verujte da oni vrlo dobro znaju za skoro svaki paket menki, samo ne rade ništa po tom pitanju, a dokle će biti tako videćemo.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.969
233
Шчбћа
stigla moja pošiljka sjemenja putem pošte iz EU (da sad ne imenujem proizvođača).
Imenuješ bredera i opiši paket na način da li je to: koverta ili paket, adresa pošiljaoca nalepljena na pošiljci, tracking postojao (zadržvanje na carini...), stealth pakovanje ili nije... Ne opisuj pakovanje ako je bilo stealth... Vrednost pošiljke na koji iznos je napisana na koverti. Puno stvari nisi rekao koje bi mogao bez ugrožavanja opisa.
 
26.05.2014
79
25
8
Ekipa ajmo ovako, već sam i sad dao previše informacija o svemu što sam napisao (poluretardirani policajac bi iz ovoga već mogao saznati tko sam ja), poanta cijele priče je da se nadgleda sve i da policija uglavnom sve zna. Pogotovo ako naručuješ on line na svoju adresu. Nije bitno koji je breader (a i napisao sam 2 posta prije), sve što sam ikada naručivao bilo je u stealth pakiranjima, ali kakve koristi kad ide na jebeni RTG i vidi se bez otvaranja odmah šta je. Ajde samo da se nadovežem na ovo sve ispred, ne da policija zna (ako to želi naravno) tko i gdje naručuje menke, znaju jebeno koliko je netko grama kupio od koga i kada, vjerujte mi čuo sam iz prve ruke nedavno od jednog poznanika koji radi u policiji takve stvari. Sve jebeno znaju stalno, ali ne diraju dok ne prelaziš neke lude količine ili dok im ne zatrebaš za neki njihov drugi cilj (da te ucjene zbog nečeg drugog). Zato pamet u glavu za sad kad nam je zakon ovako sjeban po tom pitanju da se ljudi zbog jebene biljke moraju osjećati kao narkomani i teroristi. Smiješno je to, ali tako je i valja se trenutno tome prilagoditi... Neću više o toj temi pisati, rekao sam dovoljno i previše...

Bottom line priče je da više ne mogu naručivati on-line pa me zanima može li mi netko odgovoriti na pitanje koje sam postavio u prvom postu, a to je gdje se "u živo" može otići i kupiti menke? Slovenija negdje, Austrija, Njemačka, Nizozemska? Zanima me gdje je nekom iz Bosne recimo najbliže otići po to fizički? Ima li itko na ovom forumu iskustvo s tako nečim a da nije baš Nizozemska u pitanju, malo mi predaleko do tamo :)
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
@tririjeke Pa ako policija sve zna, onda zašto ispituješ gdje bi se mogle nabaviti? Stari moj, meni da doma dođe pretres i dobijem kaznu, nema boga da bih opet nešto radio, a ti opet srljaš.
Gle, paket ne ide na RTG jer sve unutar EU ne mora na nikakve carine, rendgene, zračenja, ovo ono.
Isto kako ja naručim nešto iz web shopa iz recimo Splita, isto tako naručim iz Slovenije. Sve ide kopnenim poštanskim putem. Jer to je web shop jedne države, a to što su oni pronašli način kako prodavati menke kao "kolekcionarstvo", to je druga priča. Menka nije biljka.

Kako sam rekao, jedini način je da prisilno preko neke istrage bace oko na prodavače (RQS ovi oni) i traže ih kome su slali pošiljke.
Ako Hempatija nema problema, ne vjerujem da bi itko to tražio od RQS-a ili slično. Pa prvo bi naši Slovence bacili na oko i pratili te pošiljke, koje se lakše prate nego neka Španjolska.
Jel si ti ikad prije bio evidentiran sa kanabisom ili sličan prekršaj?
 

Marven

Aktivan Član
16.02.2019
170
1.164
143
34
Stvari koje se ne carine (eu trgovina) uvijek uzimam putem alternativnih dostavljača, (GLS, DHL, itd.). Imam dojam da kada se koristi dostava državne pošte (ali paket je iz inozemstva, unutar EU), iskoristit će svoju tehniku, aparaturu i dostavu, stvari prođu kroz rentgen po defaultu, i tu nastanu problemi. Pa čak čitajući ovu temu imam isti dojam, ljudi nahebu i dobiju pozive od državne pošte/ carine (ne krivim ljude izvan eu koji ionako moraju koristiti državnu poštu i carinu jer artikli prelaze granicu). Pa onda niti ne želim potencirati dostavu državnim poštama! Zašto alternativna dostava? Eu tržište, nema carine, dakle sve prolazi slobodno kao da sam kupio u Zagrebu s dostavom u Rijeku. Nema zaustavlja narudžbe, ne ide na skeniranje ili u ruke službenika državnih službi na kontrolu i otvaranje (ako im je to normalni proces, bez obzira što ne trebaju to raditi, a ipak rade), stoga ću iskoristiti onoga koji niti nema obvezu skeniranja.
Dostavu artikala iz eu (za koje se zna da nema carinjenja niti otvaranja) naručujem putem ostalih dostavnih službi, artikli su ionako unutar eu tržišta.
Žao mi je ekipe iz bih i srb koja prolazi muke zbog ovoga kao da žive u Zanzibaru, a ne samo s druge strane granice.::sudija::
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Moj dobar drug radio je donedavno kao vozač kod vodećeg alternativnog dostavljača u BiH, kaže da su ga redovno zaustavljali na cesti i rovili pakete. Ne sjećam se tačno je li u pitanju murija ili neka poštanska inspekcija ili nešto slično, ali čisto sumnjam da za državnu poštu vrijede jedna pravila i procedure, a za privatnike druga.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Ne znam od kad ali njihov odgovor je da vise nemaju isporuke za HR zbpg novih spanjolskih zakona. Pitanje koliko ce ostali is ES bit u mogucnosti slat u HR, koliko vidim ni u SLO nemaju vise dostavu i dosta drugih zemalja.
 

Prilozi

  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    5,8 KB · Pregleda: 34
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and Trulyo