Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.02.2009
10
15
3
Pozdrav,
da li je neko iz Srbije porucivao u poslednjih mesec dana od seeds66?
Video sam da je pre nekog vremena neko porucio i da mu je stiglo bez problema pa sam i ja porucio 10 menki racunajuci da cu ih zateci u sanducetu medjutim ostavili su mi onaj papir da podignem u posti preporucenu posiljku u roku od 5 dana.
U dilemi sam da li su mozda stavili neke poklone (mrvilicu i slicno) pa stvarno nije moglo da udje u sanduce ili je ih je otkrio taj famozni skener pa me ceka neprijatno iznenadjenje ako odem da ih preuzmem. Moze i u privatnoj poruci ako je nekom paranoja da pise ovde
Hvala unapred
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SeljackiGeto

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Najverovatnije je da nikog nije bilo u tom trenutku ko bi preuzeo pošiljku i potpisao papir o uručenju preporučene pošiljke. Uvek postoji mogućnost da je i druga, neželjena opcija u igri ali smatram da je mala mogućnost. Šta kaže tracking kod, koliko se zadržalo na carini? Ne objavljuj javno taj broj.
Edit:
da podignem u posti preporucenu posiljku u roku od 5 dana.
Preporučena pošiljka ima svoj tracking number, druga je stvar što ti nisu dali da pratiš kretanje.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: SeljackiGeto
01.03.2021
6
2
3
24
Dobar dan pre svega,hteo sam da pitam gde mogu da narucim seme za vojvodinu da ne bude tolikog cimanja oko carine.Vrsta nije bitna..
Edit:Vec par godina sam na forumu i vidim da su ti sopovi poceli da se zaglupljuju..
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Kolega očekuje da mu stigne od bivšeg sponzora foruma. Detaljnije oko kupovine pogledaj u ovoj temi.
Edit: ako njemu stigne to ne znači da će i tebi stići ali je znak da postoji šansa.
Edit2:
Koju od banki mi preporucujes
Kada sam naručio od bivšeg sponzora, kupio sam kako njegove tako i menke drugih banaka, izbor je samo tvoj. :)
 
Poslednja izmena:

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
carina nema veze sa pregledom/kontrolom, ako je vrednost posiljke ispod 50€.
Ima veze. Po pravilu bi za svaki naručeni proizvod trebali naplaćivati pdv a za robu preko 50€ naplaćivati i carinu. U praksi se to često ne radi. Pisalo se o tome ovde (klik na link). Detaljnije o carinskim propisima za Srbiju klikni ovde.
Edit: da citiram kolegu, paket prošao NS carinu...
Ma sve je stiglo naruceno sa OSS i bez problema proslo sve, menke su tu.
 
Poslednja izmena:
  • Love
Reactions: grouchy
04.02.2009
10
15
3
Evo i ja da se javim verujem da ce mnogima biti od koristi,bio sam juce u posti i preuzeo paket tako da sam bespotrebno bio u paranoji. U pitanju je Beograd btw a porucio sam od seeds66,nadam se da mi admini nece zameriti nije mi cilj da ih reklamiram ali to je jedini sajt koji sam uspeo da nadjem da salje za Srbiju u ovim mracnim vremenima. Stiglo je u velikoj braon koverti u original pakovanjima,nemaju stealth varijante...
 
28.07.2013
1
4
3
Pozdrav svima.
Moze preporuciti neki dobar website da narucim seeds-ove ? Jas sam iz Makedonija, moj srpski nije najbolji al trudim se :)
Neki legit website ? Necu da frlim pare a da ne dobijem nista, zato pitam prvo.
Hvala odnapred :)
Pozdrav bro slobodno naracaj od seedsman nemas gajle 100% imaat seme od mnogu svetski banki provereno

I sa Humbold ima neka problem ne samo sa Dinafem.. Veoma cudno, primetujem kako da nema dostave za svezo seme iz vece banke. Nekade sam procitao da radi korona u svjet imalo znatno vise veoma goleme zalihe za sjeme.. Neka pise neko ako ima info oko ovo
Bro Dinafem su pod istrage za neregularni rad
Pozz
 
Poslednja izmena od urednika:
09.01.2017
22
30
13
38
Hempatia je zakon. GLS je zakon.
Nikad osobno nisam imao problema ni s jednima ni s drugima što se tiče slanja za HR.
Ja sam do sad kupovao direktno od RQS i pošte. Ali više ne šalju za HR.
Ali nisam uzimao poklone zbog stealth pakiranja.
A ovo je čudno brzo došlo .
Jedino kod svakog kontakta napominju da je ovo za kolekciju i da je zabranjena sadnja i onda pošalju rizle .
 
  • Haha
Reactions: Peroooooo
07.02.2021
19
31
13
Ja ne znam zasto je tolika drama oko nabavke semena, kad ima i u Srbiji da se kupe. Doduse na crno, i ovde gde sam ja nasao imaju samo autoflowere ali daj sta das, da se ne izlazem rizicima i carini. Doduse ja vec par god gajim ove Dinafem xxl autoflowere i prezadovoljan sam
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nanule963
07.02.2021
19
31
13
Svejedno zasto tako mislis? Nije se valjda ugasila banka? A ja hocu veruj mi na rec, kad sam kupio uzeo sam od par sorti po 5x10com. Imo nekih para zaludno tada i nakupovao ko budala. Miran sam jos godinama sa semenima meni 10 autosa puna kapa da odgajim imam ulja jace od po godine
 
  • Sviđa mi se
Reactions: svejedno

maška

Herba Dalmatica
30.03.2020
581
8.472
233
@nsoul
Ništa čudno da je došlo u roku par dana, tako i piše na stranici sponzora tj. Hempatie. Zato i kažem da su zakon.
Isto vrijedi i za GLS. Uredno ti se jave na mobitel ili e-mail da je pošiljka spremna i kada ju možeš očekivati.
Sa hrvatskom poštom nemam više posla, te neradnike sam odlučio odj*ba*# i naručivanje sa stranica kojima je opcija dostave jedino HP zaobilazim u širokom luku, kako za naručivanje sjemenki takp i za svu vrstu online kupovine! :)