Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.04.2022
55
25
18
21
Pozdrav, imam par dilema oko narucinavanja.
Naime htio bi narucit Somango Auto od some za Hrvatsku, e sad znam da paket ne prolazi nikakve granice i carine i imam doma jedno 5 zakrzljalih "ulicnih" biljaka sa kojima sam imao problema i s klijanjem. Zao mi ih je poskidat a htio bi ih bar ostavit u sobi na suncu ili nesto, a strah me narucit ista a po kuci mi lezi 3 biljke i jos 2 u boxu i zao mi ih je poskidat. Plan mi je bio sackeat da vidim sta ce bit sa ovima sta trenutno imam i onda narucit kad mi kuca bude "cista" i kad to dode ne otvarat paket tjedan dva u slucaju da itko pokuca na vrata samo kazem ovo nije moje (naravno na narudbu napisem fejk ime), ali nemogu vise cekat hahah htio bi cim prije neku dobru genetiku. Posto vidite moju paranoju zanima me ako je itko imao IKAKVIH legalnih problema sa narudbom. Soma takoder daje opciju stealtha ali to vjv nije potrebno za clanove EU. Takoder i ako se odlucim na to da narucim dali mi se isplati zapocet grow sad pocetkom 7.og mjeseca kad su topline tek pocele ili da cekam jesen?
Nacin placanja bi takoder bio cisto karticni na IBAN od Some sto mi se isto tako cini rizicno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Felun

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
@TropskiZacin

Imas razlicite opcije placanja kod Some. Jedna od je IBAN. Western Union je druga. Treca je Revoult. Cetvrta je kes u koverti. A peta je kripto.

Od 01.02. kad je Soma otvorio suradnju s forumom, desilo se jedino da paket nije stigao niti nakon 33 dana. Novci su vraceni nazad jer klijent nije htio ponovo sjemenke da se posalju. Radi se u izvan EU. Unutar EU do sada nema situacija da je paket otvaran te da je policija ili carina dostavila sjemenke nekome na vrata (ili poziv jel).

Ako odaberes stealth, sjemenke ce biti izvadjene iz originalnog pakovanja i spakovane unutar necega sto nema veze s ovim nasim hobijem. Dodatno se placa, medjutim trazi investiciju, medjutim ELIMINIRA sve tvoje dileme ili trileme ili kako vec :) Uglavnom, odakle god da ces kupiti, odlucis se, narucis, stisnes zube i kad stigne za 5 dana odahes. Slicno je kao i s prvom curom. Poljubac i to. Ili s prvom ribom. Pecanje i to :D
 
12.04.2022
55
25
18
21
Okej narucit cu ovih dana pa sta bude bude.
Nisam htio stealth cisto zbog one kutijice u kojoj dolaze sjemenke, bila bi mi top za drzat gudru hahhahah.
Sta mislis dali je "sigurnije" placat na iban ili da napravim Revolut.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641 and Cyric

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Jednako je sigurno i jedno i drugo, osim ako imas kod kuce pogon u kojem proizvodis i onda sve to prodajes 1g po 1g kasnije :) Imas jos 2 teme gdje mozes pogledati sta je sve stizalo ljudima i u kojem vremenu.

 
  • Sviđa mi se
Reactions: TropskiZacin
12.04.2022
55
25
18
21
Okej hvala ti na pomoci... Hahah nemam nikakav pogon nisam nikad nis rjesavao nit necu nemam potrebu nikakvu uzgajao bi cisto za sebe i djevojku i eventualno nekog pocastit. Samo mie tih 5 malih biljcica problem.
Sve u svemu hvala narucit cu ovih dana 3 ili 5 somangića i radim dnevnik odma.
 
Poslednja izmena:

Zlatnik

Aktivan Član
30.06.2022
194
1.941
143
E pozdrav ljudi sa kog sajta naruciti a da se ne ceka previse dugo za Srbiju? Po svemu sto sam citao paznju mi privlaci soma, (amnesia haze, pise da je najbolji za pocetnike, somango i 5g) ove tri su mi privukle paznju
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
@Zlatnik ako nisi do sada growao, kreni s Automatima. Imaš sva tri dnevnika na forumu. Somango Auto, Amnesia Auto i Somango Pineapple auto. Slozio sam ih po veličini. S 5G, Nemozes pogriješiti.

Soma je od 2.-5. Mjeseca imao do 14 dana dostavu. Ljudi kako kažu jel. Tek sad zadnje narudjbe su trebale 21-22-23 dana. Moguće ljeto, odmori bla bla pa i poštari slabije gas daju :)
 

Zlatnik

Aktivan Član
30.06.2022
194
1.941
143
Hvala bizzzo , i vise mi odgovara soma sto zbog uplate preko western union sto dok sam citao dobio utisak da su ljudi ok kao da smo sedeli zajedno u sklolskoj klupi i da dosta postuju kupce brzo ucim i dosta sam uporan ali i planirao sam da krenem automatima dok ne savladam sve

@Bizzzo sad sam bio na soma sajtu da porucim i u opcijama za placanje je preko banke i putem koverte, da li postoji mogucnost preko west.union? Ili sam citajuci postove od ranije pomesao sa nekim drugim sajtom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
12.04.2022
55
25
18
21
Samo zelim javit narucene sjemenke sa SOMA SEEDS 3 komada somango auto. Doslo 5 komada i 2 true OG znaci ukupno 7 sjemenki. Pre pre zadovoljan sam samo mi je dpd dostavio polu otvoren paket ali nema veze sve je unutra ma da pise tezina 1 kg a ima manje ali dobro mozda im je nekakva tacna ispala ili nesto, no to nije do some vec do dostavljaca. Sve u svemu preporucujem svima.
 

darth_furio

Aktivan Član
20.07.2022
106
392
63
37
Dali netko ima iskustva s narucivanjem 'menki iz USA? Ostao mi je u lijepom sjecanju Pablo Escobar strain i nasao sam ga na Divine Seeds stranici, ali neznam koliko je zajebano s carinama i inim pizdarijama, pa ako netko ima iskustva ili koju pametnu da kaze bio bih zahvalan.
 
12.03.2015
5
3
3
Sve teže menke prolaze carinu u Srbiji, drugovi su provalili vecinu stealth pokusaja. Najsigurnije, otici kolima do Slo, Hr, A, kupiti na putovanju ili neko da ti kupi kao "suvenir". :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Minja3

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Najsigurnije je da. Medjutim ne radi toga jer ovi ista provaljuju. Nego jer nema carine ako odeš osobno jel. Pa sakrijes negdje i preneseš. Dugo nisam vidio post da se NETKO javlja da mu stigla obavijest da dodje po sjemenke. Tu i tamo se dogodi da sjemenke ne stignu, medjutim tu se također ne radi o 007 agentima carine nego poštanskoj službi koja paket zagubi. “Overgrow the system!”

@darth_furio

moras prvo naći nekoga od tamo tko želi uopće poslati. U veće probleme ulaze oni koji šalju sjemenke nego oni koji ih kupuju u slučaju s USA. Svakako javi šta su ti javili :)
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
831
4.381
163
Thiaoouba Prophecy
Ovako kasnim ali okej kratak sam sa vremenom. Prva narudžba od Some mi je došla za 12 dana. Savio sam na klijanje, sjeme koje je proklijalo nije izašlo iz zemlje sem 2 somanga pisao sam sa Bizzom i naravno Soma mi je poslao nove sjemenke koje su stigle za nevjerovatnih 7 dana u Bosnu iznenadio sam se,a i stikeri su stigli uz sjeme. Zašto sjeme nije proklijalo,a izgledalo je okej ostat će misterija. Iako sam mislio da ću ostati bez sjemena i bez svog domaceg proizvoda koji me posebno čini sretnim, ipak ću uspjeti u zadnji čas da me i ove godine nešto posebno čini srećnim. Peace :)
HVALA @Somaseeds I HVALA @Bizzzo
IMG_20220707_143040.jpg
 

power101station

Aktivan Član
27.04.2011
169
880
93
40
ja sam do sada 3 puta narucivao sa Linda seeds i klijavost mi je 100% sa time nisam imao problema, jedino prvi put su zeznuli narudbu pa mi skoro poslali krivo i morao sam malo duze cekati zato, ali inacu kroz tjedan dana je stiglo, u Hr sam...jedino sto su sad maknuli opciju za placanje paypallom :/
Ja sam ceko 2 mjsecesa ,treabalo im je jedno mjesec da opce posalju, i onda su mi poslali foto umjesto auto , losi jako losi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and Sp3kt4r