kvaliteta uroda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SSH

20.05.2010
18
4
0
29
Recimo uzeo sam fem. Bubba Kush sjeme. E sad me zanima, oce li padat kvaliteta uroda npr. ako biljka dozivi stres prilikom presadivanja, previse svjetla, manjak svjetla, previse voda ili premalo, pH, kvaliteta vode, zemlje... i slicno. Sad sam citao kada je biljka spremna za "branje", ona metoda sa mikroskom, pogledati kristale kada su bijeli, bijelo-crveni ili crveni, to sam razrjesio o vremenu branja. Sada me samo zanima prethodno pitanje iako je meni logicno da ce opasti kvaliteta uroda ukoliko biljka dozivi razlicite stresove. I ako bi mogli nabrojati (iskusniji groweri) na koji jos nacin moze pasti kvaliteta. Moje pocetnicko misljenje je da ce pasti kvaliteta ukoliko biljka dozivi stres.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ako pod kvalitetu podrazumijevaš deklarirani postotak THC-a onda ne, kvaliteta praktički nikada ne opada.
Pod pretpostavkom da su ciklusi (veg./fl.) odrađeni ok i da je biljka obrana u optimalno vrijeme.

Ono što opada u slučaju stresa je količina, što biljne mase što trihoma/kristala.

Od "stresova" si nabrojio skoro sve, još ti je ostalo neoptimalan vlažnost zraka, toplina u boxu, razni problemi s gnojivima i insekt tj. nametnici.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
ako biljka dozivi stres prilikom presadivanja, previse svjetla, manjak svjetla, previse voda ili premalo, pH, kvaliteta vode, zemlje...
Ne kužim...zašto bi bilo nešto od toga? Zar nemaš ovdje priliku da pročitaš, pitaš(ne prožvakano 100puta) itd? Prvo moraš znati hočeš unutra ili vani. Onda čitaš sve naslove vezano za vanjsko ili unutarnje. Ako se netko ne snalazi u naslovima...vjerovatno se neče i u growu. Vjerovatno, ako nije nešto drugo u pitanju...lijenost npr. Pitanje ti je kao da misliš baciti sjeme pa nek raste. Za zdrav urod, a ti još želiš kvalitet moraš paziti kao na dijete. Pitanje ti je malo nejasno jer nema šta ne obuhvaća. Ne treba više stresova da bi smanjio urod i kvalitet. S više njih riskiraš da dobiješ hermiča npr...
Dovoljno je i prevelika temperatura da izgubi potenciju recimo, tako se bar meni činilo jednom, jer su zapravo bile konstantno u stresu i nisu se razvile full.
Moraš postaviti jasnije pitanje i naravno da nije več postavljeno. U pravilniku su postavljena upustva za korištenje foruma, ima i tražilica. Sretno!
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
SSH je napisao(la):
Recimo uzeo sam fem. Bubba Kush sjeme. E sad me zanima, oce li padat kvaliteta uroda npr. ako biljka dozivi stres prilikom presadivanja, previse svjetla, manjak svjetla, previse voda ili premalo, pH, kvaliteta vode, zemlje... i slicno. Sad sam citao kada je biljka spremna za "branje", ona metoda sa mikroskom, pogledati kristale kada su bijeli, bijelo-crveni ili crveni, to sam razrjesio o vremenu branja. Sada me samo zanima prethodno pitanje iako je meni logicno da ce opasti kvaliteta uroda ukoliko biljka dozivi razlicite stresove. I ako bi mogli nabrojati (iskusniji groweri) na koji jos nacin moze pasti kvaliteta. Moje pocetnicko misljenje je da ce pasti kvaliteta ukoliko biljka dozivi stres.

ovisi o kakvom sresu se radi...primjerice stres prilikom presadivanja ili promjene rezima svjetla ne mora nuzno znaciti da ce urod biti manji...urod ce biti manji onda kad dode do prekomjerne gnojidbe ili premale gnojidbe biljke....ukoliko biljka ima malo svjetlosti, previše svjetlosti nikad ne može biti....ukoliko je u boxu temperatura veca od vrh vrhova 35 c biljka ce dozivjeti stres a rezultat togace biti sporiji rast i razvitak, isto tako ukoliko biljku malo zalivas ona u sebe ne moze ubrizgavat vodu sa potrebnim hranjivim elementima iz zemlje pa je logino i da ce tu pasti kvaliteta uroda, ph je isto bitna stvar u uzgoju iako ga ja nikad nisam mjerija nit brinija o njemu....sve ce ti utjecat na kvalitetu uroda kako god okreneš!