Kvaliteta Vode i koliko je bitna !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Kakvo mlijeko ba, gdje ćeš zalijevati mlijekom!!!!
Što se tiče kvaliteta vode, pH tu je ustvari bitan. To nema veze kupovna ili iz pipe direkt. Čak negdje je bolja iz pipe nego neka kupovna... (navnodno ima preko 7+)
 

smokin'green

Aktivan Član
05.04.2008
74
4
0
43
ja sam imo problema sa ph i onda sam se potrudio i vodu prokuho,pustio da se ohladi ubacio par kapi limuna na litar vode,opet provjerio(lakmus papirom)Zapamtio kolko mi treba kapi limuna da dobijem zeljeni ph i tako svaki put.Vise ne provjeravam ph,samo pazim kolko limuna ubacim na l. vode i nemam problema.Mada znam da je idealno imat digitalni mjerac ali ko ga nema i ovaj nacin funkcionise
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Green world

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Da može se i tako uraditi, da se spusti pH.... samo ja bih na 2L radio, - manja bi šteta ako bi koja "veća" kap uletila :) neplanirano :icon_lol:
 
01.10.2008
28
1
3
50
Hteo sam da kupim za akvarijume tecnost za skidanje Ph. Probao sam limun i zakljucio da to radi sasvim OK. Nema potrebe za nikakvom posebnom tecnoscu, nekoliko kapi limuna radi posao sasvim dobro.
Nesto mi nije jasno.
PH iz cesme mi je 7.5, kada ga prokuvam i procedim kroz filter za kafu on se popne na 8.5.
Ako sam dobro shvatio prokuvavanjem i filtriranjem PH bi trebao da se malo smanji.
Sta se kod mene desava?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
brate moje misljenje je da ta voda iz cesme je vec upravljena e sad kad je ti prokuvas unistis tu upravu koju su oni odradili i tako vervoatno dobijes veci ph... mada ko zna dal to mos unistiti..
al enmoj mi verovati na rec posto ja sam to tako iz glave izmislio..tj.zakljucio..
verovatno voda u drugom nekom gradi je drugacije uprvljana pa mozda prokuvavanjem dobijes manji ph.. kontas sta sam hteo reci...
ali verovatno i oni imaju neki dozvojen ph koji mogu da pustaju u vodovod neverujem bas da bi smelo da se rzlikuju vode iz garda u grad..sela... al to je vec neka drga prica....
nista ako svarno saznas zasto je to kod tebe tako napisi jer i ja prokuvavam vodu/.. i vodu koju tako procedim ..... vata skroz pozuti uzasan vodovod.. staro sve po 30g..
 
12.11.2008
6
0
0
34
znate sta cu vam ja sad svima rec??ovo sad izgleda ko j..... natjecanje u vrtlarstvu.meni je samo vazno da mi biljcica bude dovoljna da se napusim i to je sve.a sad ako je to vas hobi i cini vas ispunjenijima ja se slazem s vama.
budimo realni,sve te pH stvari stoje,ali ako biljka i na najjednostavniji mogući način uspije,(što u doslovnom smislu znači da cu je stavit nasred sobe i čekat da izraste i par puta ju zalit) ja sam sretan.
uzivajte:smoke18:
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Stvar je u tome ako je ti staviš nasred sobe a ona počme žutit i sušit se,e tad ti je bitan ph,među ostalim stvarima...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
gens noob je napisao(la):
budimo realni,sve te pH stvari stoje,ali ako biljka i na najjednostavniji mogući način uspije,(što u doslovnom smislu znači da cu je stavit nasred sobe i čekat da izraste i par puta ju zalit) ja sam sretan.

Stvar je u tome što neće :snupi:
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
ja ganjam kišnicu...ako se neko kuži u kemiju ili ima iskustva da mi objasni kakav bi efekt ako ikakav dobio kad bi u nju dodao par ml peroksida... zbog atmosferskih nečistoća...jel bi h2o2 djelovalo kako na ove dobre prirodne elemente koje kišnica ima?

e da i budući da se trudim da odradim organsku rundu ovaj put, jel korištenje peroksida uopće preporučljivo?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
pa peroksid neće skodit samo tu i tamo ga stavi pa sve ok on služi za dezinfekciju mozes ga cak i popit onog 3 % otopina neće ti nis bit inace u medicini stavlja se na otvorene rane kako bi dezinficirao ...
dodavanje bilokakvih kemijskih elemenata pa tako i hidrogen peroksida mjenja karakteristike vode no ne uništava eventualne mikroelemente koji su u kišnici ... bar ne koliko ja znam :D
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
34
Ej ljudi...samo jedno pitanje...mogu li u destiliranu vodu staviti malo tablete sumece Magnezij ? ali ono bas malo,tako da vodu prihranim malo....?
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
ubaci jednu od onih s okusom naranče
imaćeš orange bud na kraju
biljka ne može primati elemente u takvom obliku
 
04.01.2009
13
0
0
37
Pozdrav!!! Ja svoje zaljevam kišnicom i zadovljan. Zna li itko koliko kišnica vremenski može odstajat jer je bura najavljena. Kišnicu držim u maloj bačvi...