Kvaliteta Vode i koliko je bitna !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.03.2010
42
5
0
44
Cemu mix ? Meni je ova kolicina vode dovoljna sad po ljetu ali po zimi cu opet trebat.
Nemam ja puno biljki.

Ali eto korisne informacije za druge.

Inace imam ja i bunar (PH 6-7) ali voda nije za pice jer ima pun k...... bakterija i kojecega (rekli mi na analizi) pa nisam htio to koristiti jer ako nije za mene nije ni za moje biljcice. Da li bakterije u vodi mogu biti problem ?
(u bunaru ne pomaze ni izosan ni vapno)
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
daroo je napisao(la):
Dakle pitanje je:
Radim u bolnici i imam pristup dovoljnim količinama redestilirane vode(dakle još čistiji H2O od destilirane) takodjer različitim otopinama koji se inače daju kao npr.kalij,magnezij itd.
Takodjer postoje infuzijske otopine sa npr.glukozom(a glukoze treba biljkama zar ne?) ili NaCl-om

zanima me može li se i to koristiti za zalijevanje?odnosno hoće li to išta značajno pomoći?

Pozz kolega, i ja radim u bolnici (med. tehničar), na koju tačno misliš vodu - fiziološku?
btw: NaCL ni u kom slučaju sa njim nemoj zaljevati, uništićeš biljku (slankasta je, a i znaš sam....šta ti pričam hehehe) samo nemoj sa NaCL-om (fiziološkom - odnosno Natrijev hlorid) ) zalijevati, i ja sam isto mislio, i donio kuci onu od 0,5L bocu, bio sam 99,99% siguran da je ok, tj. da mogu sa njom (a svaki dan malte ne "turnus" pogotovo) mogu donijeti litrima... i sreća pa sam je uslikao i okačio, dobio sam odgovor - uglavnom ništa ne radi sa fiziološkom (ukratko), ne isplati se ni spuštati pH, samo biljku ćeš sjebati.
Pozz
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Brate Zmijuga vidio sam tvoj dnevnik a i to pitanje al hvala....

Sad me muči nešto drugo,naime mjerio sam Ph vode kod sebe i dobio sljedeće rezultate(ph tester za bazensku vodu-15EUR):

česmovača koja je odstajala par dana u otvorenoj boci na suncu: Ph=7,6-8(takav je raspon skale dakle negdje između)
a kada toj česmovači dodam H2O2(5ml na 1litru vode) dobijem: Ph=7,4

redestilirana voda za injekcije:ph=6,8
a kada joj dodam H2O2 u istom omjeru kao prije dobijem: manje od 6,8(jbga nemjeri ispod 6,8)

s kojom zaljevati?
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Htio sam reći da sam već pročitao tvoj post sa sličnim pitanjem o infuzijskim otopinama samo neznam jel u tvom grow dnevniku ili negdje drugdje,uglavnom dobio sam odgovor.
pozz
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Ja mislim da može, SAMO vidjeti pH koliki je... ništa više... jer ljudi koriste Savu za navodnjavanje svojih usjeva, znači da tu i u blizini, zemlja je EXTRA za posaditi, ako ima kakva kota, tu treba posaditi, zemlja je 99% dobra, a i za vodu, (pH provjeriti samo) i zalijevati normala (ima upravo jedan takav "gerila" sajt, na DVD-u od Jorge-a Cerevantesa... i malu rupicu probije dole ispod posude, (voda, i boca od 10L sigurno - jednokratna upotreba, ima ih uzeti i kod nas....) i to je super za početak ili kad su suše, ali u ovo-godišnjem, slučaju vrijeme je fuuuj, i ako ima nešto malo sunca, ujutro ga (i to slabo....) i to je to, ostatak dana normala, ne pada kiša, ne puše vjetar, oblačno - vlažnost 85%-90%, tako da i ne valja ga odmah staviti (kao kod mene što stoji) vent koji puše u biljke, a direkt ispod prozora... daje on njima svjež vazduh i sve, ali i vlagu diže....
sorry za OT!
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
Svasta sam cuo i svi volimo da se napravimo pametni po malo, pa cu tako i ja. Nisu biljke toliko osetljive kao sto mislite! Naravno za kvalitetniju robu treba idealizovati stvari. Moj savet Skupljajte kisnicu, topite sneg... Priroda! a ko bas hoce da se pozabavi profi growingom onda neka izadje sa malo kesa za PH i EC metar. Ovako nagadjanje koja voda koliko ima ph (SMESNO) srecno svim groverima.

A mene samo zanima destilovana voda, jel se ona kupuje u apoteci???? hvala
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Prije na benzinskoj stanici(hladnjak,akumulator...),ili u nekom marketu,jer se i za parno peglanje koristi.Ja se apoteke nebi ni sjetio:)
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
na benziskim pumpama je sve znatno skuplje... u obicnim malo bolje opremljenim trgovinama ces naci destilovanu vodu
 
27.09.2010
7
0
0
40
Imam jedno pitanje vidio sam da postoje regulatori PH vrjednosti koji se koriste za akvarije jer se može to koristiti I jer onda stvarno najbolje koristiti destiliranu ili kupovnu vodu ? I još jednu pitanje čitao sam tražio tu po forumu ali nisam uspio naći sry ako sam glup novi sam i malo još izgubljen kaj se tiće dodavanja vodikog peroksida dali se dodaje samo kada se presađuje ili se stalno zaljeva s tom vodom u kojoj je zamješan peroksid ?.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Vodihov peroksid,CO2...to baš nisu početničke stvari.Informiraj se o:
1.zemlji
2.vodi
3.svijetlu
4.temperaturi
5.klijanju(ovo može pod prvo,ostalo stigneš)
Ostalo če ti napraviti kaos u glavi i zaboravičeš na osnove,koje su presudne za išta dalje.Samo savjet.
 
27.09.2010
7
0
0
40
Greenpower1 je napisao(la):
Vodihov peroksid,CO2...to baš nisu početničke stvari.Informiraj se o:
1.zemlji
2.vodi
3.svijetlu
4.temperaturi
5.klijanju(ovo može pod prvo,ostalo stigneš)
Ostalo če ti napraviti kaos u glavi i zaboravičeš na osnove,koje su presudne za išta dalje.Samo savjet.

Hvala na savjetu ali ovo prov sam već prošao voda me i zanima najviše jer mi je to jedina stvar kod koje nisam 100 % sigruan taj peroksid, i ph ovo ostalo mi nije zanimljvio imam izvor klonova.A osim toga ovaj sam forum prvo dobro pročešljao prije postanja i hvala za onaj CO2 odustajem od toga.