Kvaliteta Vode i koliko je bitna !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Parazyd

Aktivan Član
21.04.2011
254
31
18
35
Ja osobno zalijevam po potrebi, znači, ako je zemlja suha. Kako bi to znao, zabodi prst u zemlju i vidi da li je suho. Ako jest, zalij, ako je vlažno, pusti.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Nemozes se meriti po drugima. PH vode nije isti u jednom gradu a kamoli u dva razlicita.
Ako nemozes izmeriti kolika je PH vrednost lako mozes zeznuti sve.

Sretno dalje.
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Ako vam je pH metar prevelika investicija, uzmite pH test kit GHE. Ja ga koristim i zadovoljan sam. 54 KN ...

Pise da je za 500 koristenja, ali moze se ustedjeti tako da bocicu napunite 30% i samo jednu kapljicu, umjesto "2-3". Rezultat je isti, ako niste coravi ... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: s0va

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
mega monk je napisao(la):
Ovo koristim jer isto nemam ph mjerač
Jana Ph 6.5
Akvia voda PH 6.8
Gazirana mineralna jamnica PH 6.5

Mjerio sam Janu PH testerom (kapi) i pokazuje čistu osmicu. :icon_confused:
 
03.06.2012
4
0
1
54
Ima jedno kompleksni pitanje pa da pojasnim............................Voda je iz gradskog vodovoda.............ostavim je dan da odstoji u otvorenoj posudi.....................izmerim pH koji je recimo 8.7................stavim limunsku kiselinu ili ti limuntus i namestim da pH bude 6.8 toliko recimo hocu da bude......................ali problem je sto kada sam sutra dan izmerio pH on je bio 7.5......................stavim limunsku kiselinu ili ti limuntus i namestim da pH bude 6.8 toliko stvarno hocu da bude...........................sacekam dan dva kad voda opet ima vrednost 7.99pH.......................................e sad ako ovako nastavim potrosicu sav limuntus iz proizvodnje pa me zanima dali je normalna pojava da vodi pH skace ili se nesto desava meni nejasno................................ili je pH vode bitan samo prilikom zalivanja.....................ali ako nivo pH u vodi skace iz dana u dan u posudi sa vodom onda se to verovatnno desi i sa vodom kada je stavimo u zemlju.........jedan dan je ok a sutra i prekosutra ko zna...................
 
26.10.2011
47
1
0
44
imam i ja jedno pitanje-molbu da li neko moze da mi izmeri ph vode sto je ovih dana dobijamo iz klime ?! racunam da u letmjim mesecima svi imamo vodu istog kvaliteta.pa me zanima koja je njena vrednost
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
VutrosDali je napisao(la):
Ima jedno kompleksni pitanje pa da pojasnim............................Voda je iz gradskog vodovoda.............ostavim je dan da odstoji u otvorenoj posudi.....................izmerim pH koji je recimo 8.7................stavim limunsku kiselinu ili ti limuntus i namestim da pH bude 6.8 toliko recimo hocu da bude......................ali problem je sto kada sam sutra dan izmerio pH on je bio 7.5......................stavim limunsku kiselinu ili ti limuntus i namestim da pH bude 6.8 toliko stvarno hocu da bude...........................sacekam dan dva kad voda opet ima vrednost 7.99pH.......................................e sad ako ovako nastavim potrosicu sav limuntus iz proizvodnje pa me zanima dali je normalna pojava da vodi pH skace ili se nesto desava meni nejasno................................ili je pH vode bitan samo prilikom zalivanja.....................ali ako nivo pH u vodi skace iz dana u dan u posudi sa vodom onda se to verovatnno desi i sa vodom kada je stavimo u zemlju.........jedan dan je ok a sutra i prekosutra ko zna...................

brate namestis zalijes i cao biljka uzme za par sati nakon zalivanja sta joj treba nasisa se te vode sto si namestio ostalo ispari i cao

puno je 6.8 treba da je izmedu 5.8 i 6.5
 
26.10.2011
47
1
0
44
sto vise citam oko uzgoja to manje znam? :( kupio sam serin ph test i rezultati su sledeci sva voda u mom okruzenju nije ispod 7 ide i do 8,5 sa cesme, klima nedolazi u ubzir ali ako je prokuvam ocu li dobiti nesto? prokuvao sam vodu sa cesme procedio je kroz vatu, papirnu maramicu i ph se smanjio za o,5 sto mu dodje oko 7,5 prevelik ph za biljke resenje nevidim a biljke zedne? nisam pametan
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skankoslav45

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
par kapi limuna ili kupi ph down od hesija i problem rijesen :)
i jako tesko sto vise da citas da manje znas.... di bi svi mi bili onda? nebi ni gajili nista :)

peace out !
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
minimall je napisao(la):
sto vise citam oko uzgoja to manje znam? :( kupio sam serin ph test i rezultati su sledeci sva voda u mom okruzenju nije ispod 7 ide i do 8,5 sa cesme, klima nedolazi u ubzir ali ako je prokuvam ocu li dobiti nesto? prokuvao sam vodu sa cesme procedio je kroz vatu, papirnu maramicu i ph se smanjio za o,5 sto mu dodje oko 7,5 prevelik ph za biljke resenje nevidim a biljke zedne? nisam pametan
pa limuntus ili limunov sok snizis i zalijes sta je problem.a to sto kazes sve manje znam ljudski mozak je hard bez limita
 
26.10.2011
47
1
0
44
pocetnik sam sto se tice unutrasnjeg uzgajanja pa mi je zbrka jer sve moze da krene naopako dovoljno je da jedan element nevalja pa da krene susenje i propadanje boljaka godinama drzim orhideje ali njima sam nasao mesto dok maru drzim pod sijalicom cfl 250wati 2700lumena i koliko raste toliko i propada danas sam proveo vreme na forumu "zena pizdi " i jos nisam resio zagonetku....velika toplota svi ventilatori ukljuceni iz sobe stalno zujanje a kad se udje u istu toplotni udar,voda mi losa a slutim da to nisu jedini problemi.....izvinjavam se za off ali sam morao da negde otvorim dusu
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
minimall je napisao(la):
pocetnik sam sto se tice unutrasnjeg uzgajanja pa mi je zbrka jer sve moze da krene naopako dovoljno je da jedan element nevalja pa da krene susenje i propadanje boljaka godinama drzim orhideje ali njima sam nasao mesto dok maru drzim pod sijalicom cfl 250wati 2700lumena i koliko raste toliko i propada danas sam proveo vreme na forumu "zena pizdi " i jos nisam resio zagonetku....velika toplota svi ventilatori ukljuceni iz sobe stalno zujanje a kad se udje u istu toplotni udar,voda mi losa a slutim da to nisu jedini problemi.....izvinjavam se za off ali sam morao da negde otvorim dusu

pa leti se ni neradi indor za toplotu je mama brutalna turbina koja ce to da izgura ja sad narucio 90e ulaganja su to i indor je zajeban za svakog dobro kazes jedno sranje i ode sve
 
26.10.2011
47
1
0
44
zna li neko kako se kontrolise ph sa lakmus papirom uputstvo mi je na nemackom pa ako moze brzi savet hvala
i treba mi potvrda da li je ovakav list zbog ph Uploaded with
 

Marinko1992

Banned
Banovan
31.08.2012
15
0
1
33
Posto vidim da tema o vodi,a ja na prolece planairam outdoor bas pored reke,pa bi hteo da pitam moze li se biljka zalivati vodom iz reke?