Kvaliteta Vode i koliko je bitna !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Jel netko možda mjerio PH vode/kondenzata od klime?
Nemam PH metar a mislim da bi taj kondenzat trebao biti konstantan po pitanju vrijednosti PH!
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
ta voda je puna sranja koja lete zrakom zajedno sa tom vlagom iz zraka, pogotovo ako si u gradu i ima smoga...
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Možeš mjerit samo čistu vodu, možeš mjerit vosu s gnojivima, možeš mjerit vodu što izađe iz tegle nakon što si zalio. Ovisi što gledaš/tražiš/želiš :D, sretno s grow-om!
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Možda netko zna zašto se dešava sljedeće...
Voda iz vodovoda ima nakon što odstoji 24 sata PH 7,3.
Korigiram PH vode sa octom na željenih PH 6,6.
Nakon toga stavim u vodu crijevo sa onim šupljikavim kamenom sa akvarijske pumpe za zrak (kapacitet 75 l/h) i pustim 12 sati da se voda obogaćuje kisikom.
Nakon toga sam htio zaliti vrt ali slučajno sam išao provjeriti PH koji je bio nevjerojatnih PH 7,9
Jel se tko susretao sa takvom situacijom?
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
meni voda inače odstoji 24h, ulijem na 1,5 litre 2ml octa, promučkam i zaljevam...
ovo sam htio kao probu napraviti jer sam čitao da je to dobro za sve bilje kad je voda bogata kisikom... ali me zaustavilo u naumu taj visoki PH.
Sad sam spustio ponovno PH na 6,6 ali trenutno voda smrdi na ocat...
 
13.01.2011
25
22
0
55
Rolipop je napisao(la):
Možda netko zna zašto se dešava sljedeće...
Voda iz vodovoda ima nakon što odstoji 24 sata PH 7,3.
Korigiram PH vode sa octom na željenih PH 6,6.
Nakon toga stavim u vodu crijevo sa onim šupljikavim kamenom sa akvarijske pumpe za zrak (kapacitet 75 l/h) i pustim 12 sati da se voda obogaćuje kisikom.
Nakon toga sam htio zaliti vrt ali slučajno sam išao provjeriti PH koji je bio nevjerojatnih PH 7,9
Jel se tko susretao sa takvom situacijom?

pH vode se korigira netom prije zalijevanja i miran si.
 
28.04.2013
31
35
18
Pozdrav!
Evo i ja da se prikljucim diskusiji sa jednim pitanjem.Nabavio sam ec merac

Uploaded with ImageShack.us






Uploaded with ImageShack.us
Na prvoj slici je model,druga pokazuje "domet" i treca ec vrednost vode bez dodavanja aditiva,sa dodatkom aditiva po uputstvu proizvodjaca mi pokazuje ec 08-09.Aditivi su hesi za zemlju.
Dakle moje pitanje glasi na koji nacin da merim ec vode sa ovim meracom posto ne pokazuje znak interpunkcije odnosno tacku,zarez vec samo kao na slici 04 05 06....10 11 12 itd itd?Hocu da kazem ako bi jurio 1.80 ec sto ne mogu da dobijem sa ovim meracom (moze ali treba na drugi nacin da ocitavam) jer bi mi pokazivao ec 18 trebao bih da dodam abnormalnu kolicinu aditiva i u tom slucaju bi biljke bile bukvalno sprzene u roku od 24h.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
taj metar ti ima rezoluciju od 100 us/cm sto ti je 01 znaci ako bi htjeo da ti ec bude 1.80 trebao bi ga natjerati na 18 i to bi bilo to al sad postoji jedna stvar oko kalibracije koju trebas odraditi sa tekucinom koja je namijenjena za taj metar( ako je automatska kalibracija) jer ima ih raznih i ako pogrijesis tekucinu metar ce ti fulat a ako je saraficem bitno je da nateras cifru sa vrecice od tekucine ...ja recimo koristim 1413us/cm (automatska kalibracija) tako da ako kalibriras metar kako treba slobodno se ravnaj po njemu i sipaj gnojiva koliko treba da dodjes do zeljene razine...Nisam imao iskustva sa tim gnojivom a ni uzgojom u zemlji al koliko sam vidio po dnevnicima rijetki daju vece doze od propisanih a pogotovo ne duple koliko bi po tvojem trbalo da ih nahranis sa 1.80 zato pricekaj savjet iskusnijih jer ima njih koji koriste to gnojivao

evo ti link pa baci oko da vidis koliko razlicitih solucija ima

http://www.hannainst.com/usa/subcat.cfm?id=003006
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore
28.04.2013
31
35
18
Hvala na odgovoru mario!Pomislio sam i ja na kalibraciju i kada sam kupovao ec metar trebao sam da kupim i tecnost za kalibraciju ali ne,vlasnica radnje mi kaze ne treba ti tecnost za kalibraciju jer je fabricki kalibrisan merac i narednih par meseci ne treba da se kalibrira.Pokusacu danas da nateram na 18 za dve biljke i teracu da vidim sta se desava.Naime imam problem sa rastom biljki,klonovi su mi usli u 5 nedelju a postigli su visinu od nekih cca 30cm!Ludim jer svi kazu kako im treba 3 nedelje vege faze pa na cvetanje.Ruku na srce imam problema sa nametnicima (vasi) ali nisam siguran da bas toliko mogu da uspore rast jer svakih 7 dana sam ih prskao sa neem-om,juce je bio treci put.Biljdzone su Critical Kush,zalivam u zadnje vreme svaki dan sa 200ml vode odnosno svaki drugi dan sa prihranom po uputstvima proizvodjaca,temp u boxu je 26-28c,vlaga 50-55%,rastu pod mh 600w u boksu 1.6 x 1.6 x 2.0.Ako im treba dva meseca da postignu visinu od nekih metar i jos dva meseca cvetanja ne vidim razlog zasto bih se zezao sa indoorom vec kao i do sada bacim na prolece napolje i cekam ove dane,to je nekih mesec do dva duze ali nemam racun za struju koji i ovako tesko placam a i ne cimam se dal sam bezbedan.Uglavnom hvala jos jednom na odgovoru.
P.S. Zaboravio sam da kazem da je ph izmedju 6.2-6.5 :D
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Cekaj malo nemoj nista da natjeravas sa tim metrom jer bez kalibracije nemozes biti siguran i pogledaj kako se kalibrira dali je automatski ili je na sarafic a drugo 30 cm nije malo za vegetaciju ja ih obicno prebacim kad su 20 cm i opet mi dodju na 1.10 al ja sam u hydro pa nemoj se ravnat po meni...Vidim da si malo nestrpljiv htjeo bi da to ide al sigurno ima razlog zasto je tako...moj savjet prije nego li ista uradis slikaj biljke i idi u mentorski kutak i posavjetuj se sa nekim od mentora oni ce ti sve objasnit i vidjet ces kako ce krenuti kad ti oni objasne gdje grijesis i sta da uradis..
 

MarinIgoric

Banned
Banovan
05.10.2013
20
4
3
Bogeyman je napisao(la):
ja nisam, ja sipam vodu iz vodovoda, odstoji 15ak minuta i zalijem biljke, ph metar nemam ;)
pa realno, puna oprema nije neki faktor ako nemas iskustva i volje..


tvrdja voda obicno ima visi ph... nije lose destilovati vodu. Uzmete serpu sipate vodu iz cesme, unutra ubacite staklenu posudu pazite da ne pokupi vodu u serpi ( da se ne prevrne) stavite poklopac od serpe naopacke i u to udubljenje od poklopca stavite led, upalite sporet i cekate posudicu da se napuni principom kondenzacije
 

Pnk

16.05.2016
73
124
33
Pozdrav svima!!!
Ovo je moj prvi post na ovom forumu :)
Što mislite da li bi za navodnnjavanje bila korisna voda iz akvarija (možda i razrijeđena). Znam da je puna nitrita i kisika, a bacam tjedno oko 25 litara te vode. Dosta ljudi kaže da im sobno cvijeće odlično prihvaća tu vodu.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Da ja postavim pitanje, pa možda netko zna da mi odgovori. Voda koja ima veći udio sumpora da ili ne?
Imam izvor par kilometara od sajta, išao sam probat dali voda gori i zapalio se cijeli izvor, malo je gorila voda i ugasila se. Znači pitanje, dali takva voda može naškoditi biljozama?