Kvaliteta Vode i koliko je bitna !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
49
A ove "kupovne" vode u balonima od 6 litara, odnosno niskomineralne. kostaju ispod 1 evra i takodje se mogu naci sa povoljnim ph.
pa bi za hps400 tj. 4-5-6 bilki bilo dovolnjo balon nedeljno. odnosno 8-9 ojra.

e sad oko hrane valjda ne bi trebalo biti problema ako se pridrzava recepta, mozda je malo problem izracunati odnose. ali trebalo bi da je cep merica i ako to pise na ambalazi to je prava stvar!

i cini mi se da je bitna ipak temperatura vode tj. kako kaze u prvom postu oko 25c a nije tesko
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Pitanje:

Moja voda kuci je cca pH 7.6
Buduci da se spominje limun kao srestvo za smanjivanje pH vrijednosti,koliko bih ga trebao iscijediti na recimo litru vode da smanjim vrijednost na koliko je potrebno...

Ima li netko neki savjet da sad ne cijedim limune bez razloga :)
Okvirno radi li se o 10-20 kapi ili o pola kile limuna :icon_cool:

Hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mijo man

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Hehe..necu limunadu ,hocu vodu za svoju biljkčicu:violent018:

Ali OK,znaci kapi su u pitanju...i to je nesto :181:
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Jedno brzo pitanje...

pH vrijednost destilirane vode???Mogu li to koristiti???

Odustajem od limuna ,kuhanja itd....
5litara destilirane 12kn....pa za te nofce ne pomisljam da se zaj****
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
pa ako se dobro secam,pH bi bio oko 5-5,5
sto znaci da je malo prenizak
a ako ti nije mrsko mozes i sirče da koristis za smanjivanje pH.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Ma nije mi mrsko sirce ali ovo sa limun je za popizditi...necu da radim limunadu ..LOL
Neke stvari ako ne uspijem odmah necu ni da radim,sad tu moram mjeriti ovo-ono,ma za popizdit,hocu kupiti...a i meni 5l moze biti vise dana,sadim u BigBoxu...

Hocu vodu sa normalnim pH...u trgovini imaju destiliranu koja je ako kazes 5.5 i Cetinu 6.5 litara za 13kn kojoj ne mogu naci pH,iako na netu pise nesto oko 7.2 da je rijeka Cetina,pa sad ako oni to jos malo obrade ,mozda je ova u boci taman...

Molim savjet...HOĆUUUU VODU IZ TRGOVINEEEEEE! puko sam
Citam tu da je voda recimo pH 4 i 5 razlika 100x u kiselosti...a ja cijedim limun...pa nema sanse da svaki put kuham cijedim i mjerim...Bar ne dok sadim u ovom BIgBoxu.Ako predjem na nesto vece onda cu razmisljati.Sad samo gotiva :signs034:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
i što ćeš time dobiti kad ju zagnojiš opet ti se ph mjenja drastično a i ec naravno i totalno te ne razumijem pričaš gluposti
Ovako kao prvo i prvo destilirana voda nema soli metale kalcij karbonate uglavnom u sebi nema ništa čisti H2O stoga zaljevajuči samo sa destiliranom vodom i nedodavajuči dodatno par elemenata koji se naravno nalaze u normalnoj vodi iz slavine došlo bi do deficita istih.
Drugo bilo koja flaširana voda preskupa je za uzgoj i to mislim da nitko niti nije opcija.
Ukratko svaka voda pa čak i korištena akvarijska voda može se koristiti za zaljevanje/hranjenje biljki samo se treba prilagoditi onda po njom a pod time mislim na PH i EC koji su da ne zaboravim spomenuti usko povezani .
Ono što tebi očito iz ove priče treba je jedan Combo metar(PH,EC,TEMP) da se možeš orijentirati sa vodom koja ti je najdostupnija . a to ti je prijatelju od 100eur pa na dalje i tu priča staje .
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Da,nazalost prica staje na tih 100eura pa na dalje...sto mi je malo previsee a nazalost,treba mi...Kuzim o cemu pricas..
Ali za sad imam samo one akvariske stapice za vodu koji iz nekog razloga idu od 6.4 pH pa na dalje...debilana!
I flasirana voda je neisplativa,ali ja radim micro grow i mislim da si mogu priustiti 5l svakih xx dana...stoga ako ima neka kvalitetna voda,samo reci :)

Dok god ne prosirim box na neki podrum ili tavan,Combo metar je nesto za sta nemam para...
I onda ostaje opcija da kupim neku vodu koja je kvalitetna(flasirana) ili da svaki put pokusavam dobiti priblizno isti pH sa nekvalitetnim stapicima ....
Stoga ne vidim sta me ne razumijes i gdje ja u mom postu pricam gluposti???
Meni je flasirana voda opcija,stoga,ako imas neku preporuku flasirane vode,bio bih zahvalan!

LP
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
objasnio sam ti zašto je to glupost zato što ti kad zagnojiš bilo koju vodu mjenjaš ph drastično tako da i ako uzmeš neku flaširanu vodu kojoj je recimo ph ajmo reci idealan 6.5 i šta stavit ćeš unutra gnojiva i bum promjenio si ph. više nije isti .Kad otvoriš tu vodu također će se odstojanjem i mjenjanjem temperature mjenjati i ph.
ja bi ti savjetovao ovako pošto je to neki budget grow da se sa time niti ne zamaraš jer niti sam ja niti puno growera sa ovog foruma se snašlo i bez tih metara i sa normalnom vodom samo pripazi sa gnojenjem i trebalo bi biti ok
a ako želiš točno znati što radiš sa njom i kako ju želiš nafutrati sa nutrientima onda znaš već ..

EDIT : a još nešto mislim da nema kupovne vode koja ima bar približno "dobaru" ph vrijednost za grow
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Da,nisam ni razmisljao o dizanju pH kad jos dodatno zagnojim kupljenu vodu...imas pravo.
Uspio sam prokuhavanjem spustiti sa nekih7.6 na 6.8,ali ne znam koliko da dodam limuna ili octa da spustim na zeljenu vrijednost kad ovi stapici pokazuju od 6.4 pa na vise.
Imas kakav savjet,jucer sam kapao limun ,ali ocat je jos bolje rijesenje...pa ako imas neku odokativnu mjericu na recimo 1L vode :)
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
da ocat ti je bolje i nažalost ja bi ti najradje rekao ali voda ovisi od kućanstva do kućanstva i mogao bih ti reći krivo . ja to reguliram sa baš kupljenim PH - i PH + Bionova Hesi
i to su nagrizajuće kiseline tako da ja ih u kapljicama stavljam tipa 4 kapljice u 5 l i spusti mi za .1 na skali što je zapravo jako puno jer se to čini mi se množi znači sa recimo 6.8 sa 4 kapi ph - dodjem na 6.7 naravno bitno je tu i koliko vode je u igri naravno da te 4 kapljice na 20 lit neće imati isti učinak.
tako da jbg individualno je to a prvenstveno jer se vode razlikuju no naša voda relativno je tvrda i sama u sebi nosi već neke hranjive elemente koji variraju od svega od kud voda potječe znači izvor kakve su instalacije kuće zgrade i kakve su do kuće ili zgrade i tako ...

moj savjet ti je da se ne smaraš previše pošto jednostavno nemaš drugih opcija i samo lagano sa gnojivima i nadat se najboljem, mislim nemoj da te to izjeda jer se da to i bez toga naravno no težiš li za perfekcijom kao mnogi onda combo metar.
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
49
ali sve kupovne vode su nisko mineralne!! tj. suvi ostatak je jako mali i do 100x manje nego kod cesmovace!!

druga stvar je recept. ja sam imao problem sa plantelom za orhideje ( bio je najskuplji) nisam mogao skontati kako se razblazuje pa ga nisam ni koristio i u nekom momentu sam uspeo odlepiti nalepnicu uvoznika i videti procenat ali mi bilo sumnjivo tj. jako mali 1,5%, ja pomislio ma to je za orhideje one su male :) idem na 3%. ali sam doticni primenio samo na jednu biljku. e sad kako mi je bio 2 grow u ovom sam gledao zavrsiti posao sto pre. imao sam nekih 3-4 prihrane (2 nedelje pre kraja samo voda) i dobio sam visak N na nekih 30% listova, one kandze. urod je bio solidan ali je iskustvo veliko ;)
i to sa obicnim menkama iz dobre gute :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Stoner je napisao(la):
...težiš li za perfekcijom kao mnogi onda combo metar.


Bas to,tezim sa perfekcijom..ali trenutacno nemam 100eura samo za ph metar,morat ce pricekati bar 2. grow :)
A za sad uz malo srece,kuhanja,limunade i octa mislim da nece biti problema.
Sa istom tom vodom sad zalijevam hps grow,bez ikakve dorade vode(kuhanja i izjednacivanja pH) i biljka savrseno napreduje...

...tko zna,mozda mi uleti phmetar kao nekima za 150kn :)
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
kakvo bacanje novca to je bacanje svake biljke koju zaliješ mlijekom
eto ti crvi za pecanje za par dana
nije prvi pa jedva krepah od smijeha
ali bilo je i ono sprite nije loš,bezbojan i ima co2 :signs053:
bačite to iz glave
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
balcan_smoke je napisao(la):
a što citiraš flegendice kad je post odmah iznad?

a dosta ljudi misli da je mlijeko zdravo zbog ugljiko hidrata i bjelancevina hehe koda da je biljka ljudski organizam .... a meni jednom kolega reko da je zaljevo s vodom u koju je stavljo carli od limuna kao limun je zdrav i onda mi se zalio za par dana da mu biljka uvenula bas se pitam zasto? mozda previse vitamina hehe :icon_mrgreen:
 
12.11.2008
6
0
0
34
balcan_smoke je napisao(la):
kakvo bacanje novca to je bacanje svake biljke koju zaliješ mlijekom
eto ti crvi za pecanje za par dana
nije prvi pa jedva krepah od smijeha
ali bilo je i ono sprite nije loš,bezbojan i ima co2 :signs053:
bačite to iz glave

crvi ? nisam znao.
 
12.11.2008
6
0
0
34
balcan_smoke je napisao(la):
kakvo bacanje novca to je bacanje svake biljke koju zaliješ mlijekom
eto ti crvi za pecanje za par dana
nije prvi pa jedva krepah od smijeha
ali bilo je i ono sprite nije loš,bezbojan i ima co2 :signs053:
bačite to iz glave

crvi u unutrašnjem uzgajanju?