Kvar na električnim instalacijama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Drugari, ovakva je stvar: maloprije su mi uz priličan prasak izgorjela dva osigurača u stanu, pola stvari ne radi. Dva produžna koji napajaju boks sam uštekao u drugu utičnicu tako da u ovom trenutku turbina normalno radi ali ne znam šta će biti kad se upale svjetla. Svi osigurači su nedavno promijenjeni, imam broj majstora, sve ok, ali sad imam tri biljke u boksu u jednoj sobi tako da se izlažem riziku ako ga zovnem, a zvati ga moram. 100% će htjeti ući u tu sobu da ispita utičnicu kad zamijeni osigurač. Ako ostavim turbinu da radi bit će mega sumnjivo, ako je isključim mogao bi izići miris iz boksa. Je li ovo po vama razlog da se biljke ubiju i prekine grow?
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Nije nista razlog da prekines grow. Koje imas osigurace (rastalne ili poluautomatske)?

Isto tako definiraj pola cega ne radi? Rasvjeta? Aparati?

Koliko watti ti box trosi?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Nije nista razlog da prekines grow. Koje imas osigurace (rastalne ili poluautomatske)?

Isto tako definiraj pola cega ne radi? Rasvjeta? Aparati?

Koliko watti ti box trosi?
Nisu oni stari što se uvrću, nego sklopke, to je sve što znam. Pokušao sam ih podići, samo sam izazvao novi prasak. Prvi je iskočio/izgorio kad sam upalio laptop, drugi kad sam produžni u koji je laptop bio uključen premjestio u drugu utičnicu. Ne rade utičnice u dvije sobe, ne radi šporet, za bojler ne znam. Boks je ispod 300 w sa dogrijavanjem, u trenutku kvara svjetla su bila ugašena, radila samo turbina i tri mala venta za cirkulaciju.
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Ok nije produzni amo dalje. Sta je jos ukljuceno na uticnice koje sada ne rade?

Koji aparati, zarulje, ventilatori, grijalice,... sve mi nabroji
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Trebamo naci sto ne radi. Znaci osiguraci su izbacili zbog kratkog spoja (ili velike struje) na nekom uredaju.

Sada je bit nac koji uredaj je to napravio i iskljucit ga. Kuzis na sto ciljam?

To moze bit i uredaj u stand by modu. Iskljuci sve cak i produzne kabele i punjace od mobitela
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ok, zaboravio sam napomenuti da je drugi crkao kad sam uštekao produžni u utičnicu u kojoj sam prethodno testirao laptop i sve ok bilo.

Šta da radim kad sve isključim?
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Jeli sad osigurac stoji upaljen? Ako je. .. polako pali jedan po jedan uredaj dok ne izbaci osigurac. Kad izbaci javi koji uredaj je izbacio
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Osigurači dignuti, sve radi osim svjetala u boksu, i produžni više nije u igri. Nadam se da je on u pitanju, mada mi nije jasno kako, pogledo ga nisam a normalno je radio sve vrijeme.

Car si najveći, hvala ti puno. Ja sad odoh smotati jedan da malo pojačam ovu paranoju i paniku smiley9934