L.A. Amnesia Paradise seeds DWC

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
vidis da ti zute krajevi prejako ti je gnojivo ne puno al izbija po krajevima. Lako mozes vidit ako ti je danas ec to i to a sutra vise onda imas previse gnojiva u vodi. lakse je sa ppm gledat jer imas npr 678 sutra 690 i znas da imas previse .pije vise vode nego nutrijenata. kod ec je malo teze jer ec djelis 670 sa 500 ili 700 zavisno od ec metra.
i de joj 20/4 svjetlo bolje ce joj bit u ta 4 sata dosta se fokusira na korijen
 

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Merim ppm, ne raste, sve je bilo uredu sa korenom u prve dve otopine, sranje se zbilo kada sam dodao calmag, koji je mozda predugo stajao i pipeta je bila prljava.... Sta god da je bilo, sad sve deluje ok. Svetlo? Nemam vremena da se bakcem sa tim, ta soba ima konstantno nisku temperaturu i da bi ubacio mrak moram da ubacim i grejalicubi sve to me jednostavno mrzi. Uzecu neki dan box pa cu lepo sve to da spakujem. To bi trebalo da resi mnoge prbleme. Mislim da nisam objasnio da je ova biljka ovde manje vise legalna, prekrsaj ili tako nesto i stvarno ne zurim nigde, ima malo i spoljnje. Tako da ovaj dwc grow je najvise istrazivackog karaktera da steknem neko iskustvo. Growanje u zemlji mi je bilo jako zabavno i islo je lagano, ovde sam pristupio slicno, ali je to bilo i suvise opusteno, sad sam ukapirao neke stvari, mozda je opet sjebem, nema veze imam jos jednu menku u fridzu. Uglavnom igram se, ucim iz gresaka. Mislim da koren ne treba da ima nikakvu boju osim bele, tako da cu videti kako sta i modifikovacu sistem dok to ne postignem, definitivno mislim da mi treba bolji vazdusni kamen, bas cu da slikam ovaj sl put, ali nikako da stignem to da uzmem.
Hranu nastavljam po tablici sve bez eksperimenata.
Edit: Sasvim je normalno da vrhovi pozute kad odseces koren, to je pre bio manjak nitrienata dok su izbijale nove zile, bar meni je proces delovao identicno kao kloniranje, samo ultra brzo. Nisu to one pecke na samim vrhovima, vise izgleda kao nedostatak.
 
Poslednja izmena:

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
barem kod mene dobar dio ppma je cal mag mozda si pretjero sa njim?kod mene je 10C temperatura soba gdje je boks. za sad nemam problema voda bude uvjek oko 20, a u cvjetanju sam.samo po mraku mi je izgaseno svjetlo.
i ja sam imao los prvi grow al brzo se pohvata hydro i mnogo mi je zabavniji od zemlje -.

sto se tice boje korijena zavisi od gnojiva koje koristis dosta ih ima kemikalije sto farbaju korijen. npr moj je bio prljavo zut dok nisu dosle bakterije a one naprave tamnu vodu skroz bude krvavo crvena/smeda.mozes ga prat sa peroksidom ako gonjas tu bjelu boju al ja mislim da je bespotrebno. nevazna boja dok god kad pomirises vodu i miris nije trulez. moja ili ne mirise ni na sta, ili na zemlju al to je od bakterija i gljivica sto sam ubacio.al vecinom je neutralan miris nepostojeci ajmo rec.

Nedostaci inace idu od dna biljke a visak se pojavljuje na najnovijim listovima. kod hydra je fino kad precereas veoma sporo pocne izbacivat zutilo (naravno ako nisi sa 600 preso na 2000 nego normalno malo se diglo)
 

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Doslo je do epiloga, hahahah. Da sam samo pustio jadnu biljku i njen koren, sve bi bilo uredu. Dakle sve sam lepo srocio i poslao mejl na an support. Pa su mi rekli da mi je koren umro jer sam ga strckao sa h2o2. Prenosim ovde njihov recept za blajhanje korena: Isprazniti sistem, cistom vodom nastelovanom na ph 5.5-5.7 isprati koren kroz supstrat odozgo. To takodje isprazniti, sistem ocistiti i sipati vodu pa dodati 15ml 28% h2o2 na gal, odnosno oko 4ml na litar. To pustiti u pogon, a jednu posudu (predpostavljam menzuru pola litra/litar) naliti odozdo kroz medium. Nakon 2h ponovo sve to isprazniti i sipati regularnu otopinu.
Rekli su takodje da je koren prljav od b52 i da je to normalno i nece uticati na biljku. . . Lol, da se ovo dogodilo pre par godina, danima bih goreo, sad mi je i smesno.
Takodje, ukazali su mi na jos jednu gresku. Ja sam ovlas pogledao temp vode za dwc, imao sam u glavi da je to 20c, kao idealno, ali sam bio u zabludi. Kada sam citao mejl, negde u malom mozgu upalila se lampica, idealna temperatura je od 16 do 18c, tako da planiram da ubacujem 0.5 flasicu leda ujutru pa da vidimo kako ce to ici.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Hladnija voda podrzava vise kisika mozes dobro nisko ic dok nepocne negativno utjecat na rast.a umire tek kad dode do smrzavanja.visoka temperatura takoder nesmeta ali problem je opet malo kisika ima u njoj i lose bakterije se lako razmnozavaju.
 

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Sto se tice lst-a mislim da ce ovaj mali poduhvat biti dovoljan. Ubrzano se razvija biljka, pa cu pratiti sta se desava, ako nastavi ovako necu vise ni topirati. Mozda i topnem jos neki put ako ne budem zadovoljan, ali voleo bi da dobijem bar jednu onu ludacku hydro topinu. Ne znam zasto mi je zapala za oko bas ova amnezija, valjda zato sto je odabir Tomi Conga i zato sto je amnezija od 8 nedelja. Ne znam cemu bih se nadao, da li kush ili haze fenotipu, s obzirom da je upitanju amnesia haze x afghan kush, ne znam ni sta da ocekujem od streca, hahaha, mozak urla cvetanje, mala kanta, mala kanta, a srce ne da, kaze, neka jos mesecak dana. Tako da, pusticu dok se to dobro ne razvije, a za to vreme bacam se u potragu za 50 ili 75l kontejnerom. IMG_20211014_114722.jpg IMG_20211014_114636.jpg