Laž koju živimo: Mračna istina o vrijednosti ljudskog života

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228

U ovom trenutku mogli biste biti bilo gdje i raditi bilo što. Umjesto toga sjedite sami ispred ekrana. Pa što nas sprječava da radimo to što želimo, da budemo tamo gdje želimo biti...

Svakog dana se budimo u istoj sobi i slijedimo isti put, da bismo proživjeli isti dan kao jučer. Ipak, nekoć nam je svaki dan bio nova pustolovina. Na putu se nešto promijenilo, prije su naši dani bili neograničeni vremenom, sada su naši dani prema rasporedu.

Je li to ono što znači odrasti? Biti slobodan? No jesmo li zaista slobodni? Hrana. Voda. Zemlja. Nužni elementi za naše preživljavanje su u vlasništvu korporacija. Nema hrane za nas na drveću, nema pitke vode u potocima, nema zemlje na kojoj možete izgraditi dom. Ako pokušate iskoristiti ono što nam zemlja pruža, bit ćete zatvoreni. Pa slijepo slijedimo njihova pravila.

Otkrivamo svijet iz priručnika. Godinama sjedimo i ponavljamo ono što su nam rekli. Testiraju nas i ocjenjuju kao subjekte u laboratoriju. Odgojeni smo da ne budemo drugačiji. Dovoljno pametni da radimo svoj posao, no nedovoljno pametni da preispitujemo zašto ga radimo.

Pa radimo i radimo tako da nam ne ostaje vremena da živimo život za koji radimo. Dok jedan dan ne postanemo prestari da radimo svoj posao, ostavljeni smo da umremo, a naše uloge u igri preuzmu naša djeca.

Za nas je naš put jedinstven, no zajedno nismo ništa više od goriva. Goriva koje troši elita. Elita koja se skriva iza loga velikih kompanija.

Ovo je njihov svijet. I njihov najvredniji resurs nije u zemlji. To smo mi. Mi izgrađujemo njihove gradove. Mi upravljamo njihovim strojevima. Mi se borimo u njihovim ratovima. Naposljetku, novac nije ono što ih pokreće. To je moć.

Novac je samo oruđe kojim nas kontroliraju. Bezvrijedan komad papira o kojem ovisimo da se prehranimo, putujemo, zabavljamo. Dali su nam novac, a zauzvrat smo mi njima dali svijet. Gdje su nekoć bila drveća koja čiste zrak, danas su tvornice koje ga truju.

Gdje je nekoć bila voda za piće, danas je toksičan otpad koji smrdi. Gdje su životinje slobodno trčale, danas su farme na kojima se rađaju i kolju u nedogled za naše zadovoljstvo.

Preko milijardu ljudi gladuje unatoč činjenici da ima dovoljno hrane za sve. Kamo to sve odlazi? Oko 70 posto žitarica koje uzgajamo odlazi na prehranu životinja koje jedemo za večeru. Zašto pomoći gladnima? Od njih se ne može profitirati.

Mi smo poput kuge koja hara zemljom. Uništavamo isti onaj okoliš koji nam omogućuje život. U svemu vidimo nešto što se može prodati. Predmet koji možemo posjedovati.

No što će se dogoditi nakon što zagadimo posljednju rijeku. Otrujemo posljednji dah zraka? Nakon što nestane nafte za kamione koji nam nose hranu? Nakon što shvatimo da ne možemo jesti novac, da nema vrijednost. Ne uništavamo planet, uništavamo sav život na njemu.

Svake godine tisuću vrsta izumre. A vrijeme istječe prije nego mi dođemo na red. Ako živite u Americi, imate 41% šansu da ćete oboljeti od raka. Srčana bolest će ubiti svakog trećeg čovjeka. Uzimamo propisane lijekove da bi se s time nosili, no liječnička je skrb treći vodeći uzrok smrti nakon srčanih bolesti i raka.

Rečeno nam je da se sve može riješiti bacanjem novca znanstvenicima kako bi otkrili priliku da nestanu svi naši problemi. No farmaceutske tvrtke računaju na našu patnju kako bi iz toga mogli izvući profit. Mislimo da idemo prema lijeku, no zapravo se udaljavamo od uzroka. Naše tijelo rezultat je onog što konzumiramo, a hrana koju jedemo je napravljena samo radi profita. Hranimo se toksičnim kemikalijama.

Tijela životinja krcata su lijekovima i bolestima. No mi to ne vidimo. Mala grupa korporacija koja posjeduje medije ne želi to. Pruža nam bajku za koju govore da je stvarnost.

Smiješno je što su ljudi nekoć mislili kako je Zemlja centar svemira, a danas se opet vide kao centar planeta. Okrećemo se prema našoj tehnologiji i tvrdimo kako smo najpametniji. No potvrđuju li računala, automobili i tvornice doista inteligenciju? Ili pokazuju koliko smo lijeni postali.

Na lice smo stavili civiliziranu masku, no ako je maknemo, što smo?

Koliko brzo zaboravljamo da smo tek u posljednjih 100 godina dopustili ženama da glasuju, dopustili crncima da žive kao jednaki...

Ponašamo se kao sveznajuća bića, no opet toliko toga propuštamo vidjeti. Hodamo ulicom ignorirajući male stvari. Oči koje bulje, priče koje dijele. Sve vidimo kao pozadinu za svoje "ja". Možda se bojimo kako nismo sami. Kako smo dio veće slike.

No nismo se u stanju povezati. U redu nam je ubijati svinje, krave, kokoši, strance u dalekim zemljama. No ne naše susjede. Ne naše pse, naše mačke, one koje smo naučili voljeti i razumjeti.

Druga bića nazivamo glupima, no ipak ciljamo u njih kako bi opravdali svoja djela. No da li ubijanje samo zato što možemo, zato što smo to uvijek činili, to čini ispravnim? Ili pokazuje koliko smo malo naučili da nastavljamo izbacivati svoju primitivnu agresiju umjesto suosjećajnosti.

Jedan dan će nas osjet života napustiti, naša tijela će istrunuti, a vrijednosti nestati. Jučerašnje radnje su sve što ostaje iza nas. Smrt nas stalno okružuje. Ipak, čini se tako udaljena iz naše svakodnevne stvarnosti.

Živimo u svijetu na rubu kolapsa. Ratovi sutrašnjice neće imati pobjednike. Nasilje nikad neće biti odgovor, ono će uništiti svako moguće rješenje.

Ako se zagledamo u svoje najdublje želje, vidjet ćemo da naši snovi nisu tako različiti. Dijelimo isti cilj - sreću. Razdiremo svijet u potrazi za srećom, bez da prije toga pogledamo u sebe. Mnogi od najsretnijih ljudi su oni koji imaju najmanje. No jesmo li zaista sretni sa svojim mobitelima, kućama, automobilima?

Postali smo udaljeni. Idealiziramo ljude koje nikad nismo upoznali. Nevjerojatne stvari gledamo samo na ekranu, a oko sebe samo obične. Čekamo nekoga da donese promjenu, bez da pomišljamo da se sami mijenjamo.

Politički izbori su poput bacanja novčića. To su dvije strane istog novčića. Biramo lice koje nam pruža iluziju izbora i promjene, no svijet ostaje isti. Političari ne služe ljudima, oni služe onima koji su im dali moć.

Trebaju nam vođe, ne političari, no u ovom svijetu sljedbenika zaboravili smo kako sami voditi. Prestanimo čekati promjenu i sami postanimo promjena koju želimo vidjeti. Nismo do ovdje došli sjedeći na stražnjici. Ljudska rasa je preživjela ne zato jer smo bili najbrži i najjači, već zato što smo radili zajedno.

Usavršili smo umjetnost ubijanja. Sada trebamo usavršiti umjetnost življenja. Nije riječ o spašavanju planeta, on će biti tu bez obzira hoćemo li mi biti na njemu ili ne. Zemlja postoji milijardama godina, a svaki od nas će biti sretan ako poživi 80.

Mi smo bljesak u vremenu, no naš je utjecaj vječan. Često poželim da sam živio u dobu prije računala. Kada nismo imali ekrane da nas ometaju. No shvaćam da je ovo jedino vrijeme u kojem želim živjeti jer ovdje i sada imamo mogućnost koju nismo imali prije. Internet nam daje moć da dijelimo ovu poruku i povežemo se s milijunima ljudi diljem svijeta.

U dobru i zlu naša generacija je ta koja će odrediti budućnost života na našem planetu. Možemo nastaviti služiti sustav uništavanja sve dok ne nestane sjećanja na naše postojanje. Ili se možemo probuditi, shvatiti da ne evoluiramo na bolje već prema dolje. Samo imamo ekrane ispred glava pa ne vidimo kamo idemo.

Sadašnji trenutak je ono čemu nas je svaki korak, svaki dah i svaka smrt dovela. Mi smo lica svih koji su bili prije nas i sada je na nama red. Možemo odabrati vlastiti put ili slijediti cestu kojom su već kročili mnogi.

Život nije film. Scenarij nije unaprijed napisan. Mi smo pisci. Ovo je vaša priča. Njihova priča. Naša priča.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Najvažniji resurs na svijetu svijetskim moćnicima i mega korporacijama nije nafta, plin, nisu novci nego je to čovjek. Bez čovjeka oni neće imati naftu, hranu, plin i na kraju krajeva pune džepove.
Iz istog razloga mi kao ljudska rasa se rađamo programirani. Odrastaš, pa te školuju da bih cijeli život radio i stvarao profit za moćnike i korporacije, nakon toga možda doživiš mirovinu za koju si ispuštao krv, znoj i suze.
I šta onda, onda umireš i tvoja dijeca nastavljaju istim smijerom, školovanje, posao, smrt.
Pa se onda čovjek zapita ZAŠTO, odbaci sve te isprogramirane navike i proglase ga psihički nestabilnim.
Tužno, ali oduvjek je ovaj svijet bio u pičci materini, a svrha življenja se svodi samo na "Živiš da bi umro".
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Pa se onda čovjek zapita ZAŠTO, odbaci sve te isprogramirane navike i proglase ga psihički nestabilnim.
Vidis kada dodjes s'posla kako cale i keva gledaju rijalti, burazer igra kladionicu za 25 dinara misleci da ce opeljesiti istu. Cujes babu kako u njeno vreme nije bilo to tako. Zove deda zeljan da cuje unuka, prsne u plac kako "jadan" ne moze da nadje firmu gde ce presedeti 40 godina kako je on mogao.
Onda krenes da im ukazujes na program a oni te gledaju kao s'marsa da si pao misleci u sebi kako se ja/vi drogiram. I na kraju vidis samo mrak. Makar je tisina. Mirna opustajuca tisina.
Zivim jer jesam ziv.
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
Najvažniji resurs na svijetu svijetskim moćnicima i mega korporacijama nije nafta, plin, nisu novci nego je to čovjek. Bez čovjeka oni neće imati naftu, hranu, plin i na kraju krajeva pune džepove.
Iz istog razloga mi kao ljudska rasa se rađamo programirani. Odrastaš, pa te školuju da bih cijeli život radio i stvarao profit za moćnike i korporacije, nakon toga možda doživiš mirovinu za koju si ispuštao krv, znoj i suze.
I šta onda, onda umireš i tvoja dijeca nastavljaju istim smijerom, školovanje, posao, smrt.
Pa se onda čovjek zapita ZAŠTO, odbaci sve te isprogramirane navike i proglase ga psihički nestabilnim.
Tužno, ali oduvjek je ovaj svijet bio u pičci materini, a svrha življenja se svodi samo na "Živiš da bi umro".

sve to ima pozitivno i negativno, isto kao i mravi u mravinjaku ili pčele, kakve oni imaju koristi od zajednice? nikakve osim što jedino tako i preživljavaju, sami su mali ali u zajednici su veliki.. netko uvjek ima najveće koristi, ali jebiga, šta sad..

bi li ti bilo bolje da si sad u šumi sam i da živiš od danas do sutra svaki dan u strahu da te kakav sabljozubi tigar pojede dok usput tražiš kakvu žensku ne bi li kakve gene prenio, ili ti je ovako loše gdje "liješ" krv i znoj (možeš mislit) za siću (sa kojom ipak gledano možeš preživiti bolje nego praljudi) bez brige i pameti hoćeš li preživjeti, nije niti sad idealno, ali ako si dovoljno pametan bavit ćeš se i poslićima sa strane, imati kakvo polje gdje ćeš uzgajati kakve vočke povrče i eventualno živine, i troškove svesti na minimum..

ne kažem da je dobro, ali nije niti loše, ljudi su previše navikli na luksuz i gledaju previše televiziju, pa danas sirotinja ima bolje uvjete nego vladari prije 2000 godina, ljudi prije ko zna koliko nisu mogli priuštiti bananu, čokoladu ili šta već, kralj najmočnije države je mogao sanjati o tome šta si vi u 30 minuta napravite za jesti, to je čar civilizacije..

isto tako, pogledajte i siromašne zemlje gdje ljudi doslovno nemaju šta za jesti pa se pitajte jeli to u redu?

isto tako, nitko nikome ne brani da ne pobjedne u kakvu šumu daleko od civilizacije i neka živi sam za sebe, ali zašto se nitko ne usudi, zato jer je dobro ili zato jer im nije niti tako loše u kauču zalegnutima?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rolipop

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Imam 50ak dunuma zemlje u rodnom selu, malo je komplikovana za obradjivanje, planinski kraj, kamenito ne moze mehanizacija a meni bi trebalo mnogo vremena da je rucno obradim. Dok ja to istijam pa usitnim motikom, vec je doslo vrijeme zetve a ja ni posijao nisam.
Upregnem li volove naci ce se neko ko ce da kenja kako sam "porobio" jadnu zivotinju. Posijem li tek toliko koliko mi treba do sledece sjetve, hebo sam cvorka ako mi upadnu veprovi i pobrste to malo sirotinje. Oko ovaca bih se morao muvati da ih vukovi ne bi poklali, a ni medvjedima nije vjerovati.
Na koke nosilje bih morao pripaziti, jer ne bih da ostanem bez fabrike svjezih jaja, zbog nekog gladnog jastreba, a shvatam ja njega, glad udarila, koka bezbrizno kljuca po avliji, neoprezna. Oroz, umjesto da cuva strazu, naskace s koke na koku, pa bih pored poljskih radova, brige oko ovaca imao i brigu oko kokica.
Livadu bi valjalo kositi da obezbijedim ovcicama hranu preko zime, sto ukljucuje moljakanje boga da ne padne kisa dok se sijeno ne osusi, da mi trud ne propadne.

Kak prokontam, nista od moje slobode da ustajem kad hocu, jedem kad hocu i sta hocu, druzim se s kim hocu i kad hocu, idem na pocinak kad hocu i s kim hocu. Jedino sto mi je na volji jeste da mogu pojesti ono sto sam proizveo i sacuvao, a da bih imao makar i tu slobodu moram sebe dati.

A sad druga strana.
Ustanem ujutru, ranije nego sto trebam da na miru popijem kafu, prozborim koju sa prijateljima, postignem radnu temperaturu. Odem odraditi onoliko vremena koliko smatram da je potrebno da sutradan ne bih ima obavezu vise, jer sam danas jednu preskocio. Djeca se skoluju, ide im skola, odlicni ucenici. Cerka se sprema za maturu, najesen krece s faksom. Sina drma pubertet, glas mu se izvitoperio, hormoni ga razbacuju na sve strane, grdje nego starog kakva dobra sativcuga.
Zena radi, dobro joj je na poslu. Volimo prosetati uvece, onako marsevim korakom 4-5 kilometara. U povratku svratimo do omiljene kafane na kafu, bar ona, ja vise volim popiti pivo poslije setnje.
Prebacimo koju sa prijateljima. Desava se i da se posao dogovori u kafani dok se odmara poslije setnje.
Raditi moram da bih prezivio, kako ja tako i moja porodica. Imam slobodu da biram sta cu raditi, ne mora to znaciti da biram za koga cu raditi. Nakon sto okoncam dnevne egzistencijalne obaveze onda mogu da biram razonodu kojom cu se baviti ostatak dana, ali ni tu nisam potpuno slobodan, jer sam ogranicen vremenom koje mi stoji na raspolaganju.

Sta sam ono htio reci!?
Da, vezano za temu. Jel neko nekog vezao za radijator, za presu, za traku..?
Sloboda je u svakom od nas da radi sta hoce, ali ne moze da radi sta hoce bez posledica. Valja nam dobro razmisliti sta cemo ciniti. Ne svidja nam se zajednica u kojoj zivimo? - Ima pecina diljem Zemlje koliko nam dusa iste. Ima suma, planina, ravnica.
Ima nekadasnjih oranica zaraslih u korov i siprazje, napustenih porodicnih gnijezda, stala koje zjape prazne, ma, imamo mogucnost da sa sobom radimo sta hocemo, osim mogucnosti da nista ne radimo, a da sve imamo.
Korporacije neka nude sta god hoce, ja cu da biram ono sto meni pase. Meni ne smrdi domace mlijeko, ne smeta mi poneka vlas u domacem siru, a ni jaja ne moraju biti oprana i sa pecatom. Ne sazaljevam svinju koja je zrtvovana da bi moja porodica opstala, ne bih zamjerao ni gladnim vukovima ako bi koja ovca fasovala, niti veprovima ako bi kukuruz pozobali.

Zivot je lijep. Danas grmilo, sutra bih mogao na pecanje, ova grmljavina je mogla soma podici. Pokupiti malca, uzeti malo rostilja, zabaciti stapove i uzivati u zivotu.

P.S. Pored svih rialitija, sapunica, politickih previranja, skandala koji mi se ne ticu, jos ce mi neko objasnjavati kako zivim u lazi i kako sam rob nekog korporatera iz sjenke.

Smrt je jedina sloboda koja ce nas osloboditi od rada - mi ljudi moramo da radimo, a sta cemo raditi ostaje na nama da odlucimo.
 
13.02.2014
28
44
13
O metafizici i vecnim istinama, originalno i neortodoksno glediste..

Za pocetak da odmah nesto pojasnimo: Zaboravite sve sto ste do sada naucili putem institucija poput skole, crkve i drustva opcenito. Zaboravite to znanje sto imate o svetu i zivotu jer je potpuno pogresno, sve sto su vas ikada ucli je pogresno.. Celi svet je izmanipuliran i isprogramiran na nacin koji je to zeljeno. Oni koji znaju tracak istine su jako retki i uglavnom se boje tu istinu preneti u javnost iz straha da ne budu izopceni iz drustva, da ne budu proglaseni ludima i strpani u 'institucije' gde bi ih izlecili raznoraznim drogama za ubijanje svesti. Ali, pocnimo redom.
Hiljadama godina pojedinci koji su sami sebe smatrali 'drugaciji i bolji' od svih ostalih udruzili su se u razlicite grupe obedinjavajuci svoje vestine i resurse kako bi ostvarili moc nad drugima. Ove ljudi su se gledali nad moralom i etike prosecnog coveka. Akumulirali su svoje bogatstvo i tajno znanje kroz vekova kako bi ga predali svojim potomcima. S vremenom su utemeljena uticajna tajna drustva i bogate familije koje su danas toliko mocne da mogu kreirati velike svetske dogadjaje kao na primer: ratove, ekonomske krize kao i uspone i padove naroda. Ta mocna elita vodi danasnji svet i se ponasaju kao ljudski cuvari Kontrolnog sistema. Te krvne linije i grupe postoje medju svim rasama na zemlji, ali neke su starije i mocnije od drugih. Sami sebe vide kao vukove koji imaju prirodno pravo na nas, a nas vide kao masu glupih ovaca, sto je krivo. Ono sto danas imamo je Kontrolni sistem dizajniran tako da regulira svaki aspekt ljudskog postojanja..

Pobrinuli su se da covecanstvo ostane neobavecteno kontrolom svega sto se uci u skolama i na univerzitetima, institucijama 'nauke' i medijima. Covecanstvo provodi svoj zivot gledajuci film verujuci da je to stvarnost.. dok stvarni svet ostaje skriven. Sistematski unistavaju ili skrivaju sto je moguce vise drevnog znanja, jer ono sadrzi razumevanje o tome ko mi jesmo i koja je istinska priroda zivota, po celom svetu otimaju predmete, istrazivanja i otkrica o drevnom skrivenom znanju, kako bi osigurali da ne bude nadjeno nista sto bi moglo otkriti istinu o nasoj prirodi i poreklu i.. ukoliko se pronadje nesto od znacaja, potrude se da to nikada ne dodje do javnosti niti da istinska vaznost takvog otkrica bude shvacena.. Kreiraju religije kako bi sputali coveciji um, ispunili ga ogranicavajucim verovanjima i inferiornoscu, a ezotericno znanje prikazali zlim, kreiraju "nauku" koja priznaje iskljucivo fizicku realnost, porice postojanje drugih zivotnih frekvencija i potiskuje znanje o multidimenzionalnom Sopstvu, ovo se postize nagradjivanjem onih koji se drze "partijske linije" i unistavanjem reputacije onih koji to ne cine - kreiraju medije kako bi nam nametnuli realnost u koju oni zele da verujemo, kako bi napadali, ismejavali, optuzivali ili unistavali bilo koga ko predstavlja pretnju njihovoj prevari i iluziji o kojoj zavise.. Kroz farmaceutske kartele i proizvodace hrane napada se na ljudsko telo i njegove mentalne procese. Naravno, radnici u proizvodnim pogonima ili lekari koji daju vakcine po Africi ili Americi, nemaju pojma sta rade.. Odluke se donose na mnogo visem nivou.. Ispunjavaju nasu hranu, pica, lekove, vakcine, vodu, vazduh i elektromagnetsku okolinu hemikalijama i frekvencijama dizajniranim s namerom da se potisne nasa sposobnost dozivljavanja multidimenzionalnog Sopstva i s ciljem blokiranja kanala preko kojih vise dimenzije mogu komunicirati sa fizickom, manipulisu nasom DNK, direktno i drugim sredstvima kako bi prigusili povezanost s visim dimenzijama, plan vezan uz proucavanje genetskog koda, koji nam se prodaje u pozitivnom svetlu kao nacin sprecavanja bolesti, ima mnogo zlokobniju pozadinu i motivaciju, kreiraju ratove i konflikte na svim razinama globalnog drustva i osiguravaju finansijsku zavisnost i nesposobnost kako bi nas drzali u emocionalnim stanjima niskih vibracija kao sto su strah, krivica, gorcina ili frustracija..


Pogledamo li kako funkcionira sustav obrazovanja i kako nas poticu da se potrudimo uci u strukture moci i uticaja koje diktiraju narav i ciljeve ljudskog drustva, videt cemo da se od najranije dobi potice leva strana mozga i desna se strana izolira. Dakle, od najranije dobi nastoje prikriveno poticati levu stranu mozga na racun desne da bi manipulirali covecanstvom pomocu masovne kontrole. Deca su se igrala bezbrizno na cesti, u parku , na livadi, u vrtu, a onda su te prostore namerno i takticki ucinili opasnima i deca su se prestala bezbrizno igrati. A igra potice mastu i duhovnost, ali i to treba pod hitno maknut iz njihovog zivota, kako bi lakse upravljali nihovim zivotima. Skole nisu toliko sredstva za prenosenje znanja koliko su sredstva kontrole. Dete tamo sedi po sest, sedam sati. To je da bi se obuzdala njegova igra, da bi se obuzdalo njegovo pevanje, da bi se ukrotila njegova radost, to je da bi se drzalo pod kontrolom. Sedenjem po sest, sedam sati svakog dana u okruzenju koje je gotovo nalik zatvorskom, malo po malo se energija umrtvljuje, dete postaje potisnuto, zaledeno. Sada nema protoka, energija ne dolazi, ono zivi na svom minimumu - to je ono sto se zove kontrola. Jer sto je igra? Igra je improvizacija i poticanje maste. Nema strukturu. Dete se jednostavno igra i koristi mastu. A masta je izraz beskrajne mogucnosti desne strane mozga. Poznato je da je leva polovina mozga sediste logike, intelekta i cula fizickog sveta (ono sto vidimo, dodirujemo, cujemo i mirisemo). S druge strane, desna polovina mozga je centar inspiracije, umetnosti, bezgranicne ljubavi i veze sa dusom. Obrazovanje i mediji su nastrojeni tako da su profesori i nastavnici, novinari i naucnici, zarobljenici leve mozdane polovine.. I oni se obracaju levoj polovini mozga svojim ucenicima i slusaocima. Desna polovina se iskljucuje. Obrazovanje puni levu polovinu mozga informacijama, 'skolskim gradivom' koje je najcesce netacno i onda se putem testova ucenik prisiljava da samo tu polovinu mozga koristi. Ako se ponasate kao roboti, onda cete proci test. Ako filtrirate informacije kroz desnu polovinu mozga i kazete 'ovo je glupo ili netacno', onda test necete poloziti. Nema veze sto ste u pravu. Da biste napredovali unutar sustava morate uspesno poloziti niz ispita od skole do fakulteta. Sto je potrebno da bismo polozili takav ispit? Potrebno je levu stranu mozga nakrcati pojmovima koji su joj svojstveni: jezik, struktura, podelenost i odvojenost, drzati sve to u levoj strani mozga i kad izadjete na test, iskrcati sve to na papir. Ako ste u tome vesti poloziti cete test s dobrom ocenom. A kad tamo polozite sve ispite, dobit cete diplomu s kojom mozete krenuti na sledecu razinu itd,itd. Zato zivimo u drustvu u kojem gotovo isklucivo prevladava leva strana mozga koja sve dozivljava kao odeljeno i odvojeno, sto strasno dobro dodje kad treba poticati podele, sukobe i ratove i svaca samo ono sto je strukturirano. Ugradili su u nas vec od malena jednu verziju ucenja i nauka koju ponavljaju vec hiljadima godina, no ona nije niti tocna niti realna. Zato molim vas naucite svoju decu da postanu ljudi jer daleko je bolje biti dobar covek nego diplomirana budala. Na taj se nacin vesto unistava prava ljudska energija i sposobnost, koju svaki od nas ima i nosi u sebi. Tek otvaranjem naseg srca i uma aktiviracemo desnu polovinu mozga, srusicemo zid koji je deli od leve polovine. Intelekt ce se spojiti sa intuicijom i inspiracijom, a onda i sa kosmosom..

Nas, ljudski organizam nije nista drugo do energetska lopta. Koja komunicira (ili ne komunicira) sa maticnom Planetom. Slicna analogija se moze povuci i sa Suncevim sistemom.. I kosmosom.. Svako nebesko bice i svako nebesko telo su delovi jedinstvenog kosmickog sistema. Ljudsko energetsko polje trebalo bi biti povezano sa Planetarnim, a preko ovoga, i sa kosmickim. Da bi pripadali jednom kosmickom sistemu, neophodno je da postoji nesmetani protok energije. (Slicno je i sa akupunkturom. Iglice se koriste kada dodje do zaceplenja pojedinih energetskih lokacija od celine. Kada se energetski protok ponovo pocne odvijati nesmetano, citav organizam ozdravi.) Pretpostavimo da se zacepe tacke protoka energije izmedju covjeka i Planete. Rezultat: covek ostaje otcepljen od celine. Od kosmosa i umesto kosmickog bica, postaje sveden na Zemaljsko bice. A zatim, jos uze, na bice koje pripada jednom plemenu (narodu) ili jednoj religiji. Energija nije, sama po sebi, ni pozitivna ni negativna. Ali se energijom moze manipulirati. I to je ono sto nam se desava. Vec hiladama godina. Umesto duhovnog, naglasak je stavljen na tehnoloski i materijalni razvoj. A duhovno je koristeno samo za manipulaciju..

Religije su odavno pokusale i uspele da zabrane individualni duhovni kontakt coveka sa svojom dusom. Zabranili su prirodne religije, koje nisu imale krvave verske dogme, nego samo kontakt sa prirodom, kosmosom, harmonijom sa svojom dusom i svim prirodnim elementima oko sebe. Citava politika sa njenim ratobornim politicarima i religije, i njihovim popovima, svestenicima, dzamijama, mulama i hodzama, nekakvim svamijima, guruima i prorocima, ne moze nikada ponuditi ni jedan miligram realnosti, osim praznih prica o nekakvom raju i paklu. Oni zele da vi osecate kao da su vam potrebni, i da mogu da nastave da vam prodaju za dobre pare i slepu poslusnost mesto u tkz 'raju', kad oni pojma nemaju sta je raj.. Oni imaju svi isti cilj, da zadrze moc, vlast i pare, a mi da ginemo za njihove ludacke ideje.. Zasto se niko od politicara i verskih fundamentalista nikada ne pita za sudbinu dece, zena, starih ljudi, mladih ljudi koji ginu na milione, ili milioni ostaju invalidi, psihicki poremeceni od svih grozota koje su videli i doziveli??? RAT je najgori 'veoma rdjavo stanje'. Nijedan rat ne moze biti opravdan 'u ime nekih bogova', politicara, svestenika katolickih i pravoslavnih, mula i hodza, ili bilo kojeg religioznog fanatika?? NIKADA!

Religije su sistem kontrole koji su ustanovili ljudi. Duhovnost ne moze biti religija jer ne predstavlja put vere vec put unutrasnjeg iskustva koje trebe da ne donese do prosvetlenja. Da bismo bili duhovni nije potrebno da sledimo bilo ciji put. Naprotiv, prava duhovnost zahteva od nas da budemo individualci. Pravi duhovni ucitelj treba da ti pokaze kako da sam nadjes put, a ne da ga pratis ko slepac. I zato, tek kada sledimo svoj sopstveni put unutrasnjeg istrazivanja, nalazimo se na duhovnom putu. Poenta je u tome da ta misljenja nisu nametnuta tj. da ih nisu slepo prihvatili vec da su do njih sami dosli, na osnovu svog sopstvenog iskustva. Uobicajeni religije ne zele da ovo znate. Bog, negova Snaga i Moc je u nama samima, samo oni koji to shvate i prihvate, prepoznace i pronacice Boga. Ne trazimo Ljubav tamo negde u nekome ili necemu ona je u Nama Samima. Ne trazimo Boga u dogmama niti u knigama – on je u nama samima i ma gde mi bili u nasim delima prema sebi i svemu sto je oko nas to je nase sopstveno ogledalo. Ova prava duhovnost degradirana je od strane religije, a ostala je delimicno ocuvana i specificno prikazana samo u tradiciji sufija, gnostika, djaina, jogina i budista, kao doktrina probudenja. Ta degradacija je zatrla cistu praksu covekovog probudjenja i donela procvat religija i teologija, od hinduizma do judeo-hriscanstva i masovne kontrole uma koju danas imamo na delu u mnogim oblicima. Autenticna duhovnost nikada ne moze biti sacuvana niti prenosena tradicijom niti moze biti institucionalizovana kao religija. Duhovnost je uvek licno probudjenje kroz proces individuacije. Religija koja je samo omasovljena sekta, ne moze postojati bez uniformnosti misljenja ili verovanja. Svojevrstan je paradoks sto pripadnici religija osuduju razlicite sekte ne uvidjajuci da njihova religioznost ima sve odlike sektastva. Za razliku od religije, duhovnost potencira razlicitost u misljenju, a jedinstvo u duhu. Ona je za individualnost, dok je religija protiv svake autenticnosti.

Od najstarijih vremena covek je trazio odgovor na pitanja koja su ga tistila, trazio je da dozna sta je bio pre rodjenja, sta je danas i sta ce biti posle napustanja ovog sveta - ili drugacije receno: odakle dolazimo, zbog cega zivimo i kuda idemo. Iskreni istrazivac je poceo, na mudar nacin, da trazi odgovor u unutrasnjosti, da sam sebe upozna. Kao dokaz ovoga, na frontispisu Apolovog Hrama iz Delphia, stara maksima kaze: 'Homo nosce te ipsum', dodeljena prvom grckom filozofu Talesu i znaci 'Covece spoznaj samoga sebe', pa onda nastavak biva 'pa ces spoznati svemir i bogove'. Primecujemo ovde rec spoznaja. Ali govorimo o visoj spoznaji, transcendentalnoj, spoznaji onoga sto je za istinu bozansko. Samospoznaja je traganje po unutrasnjom istinom za zivotom koji je nosen dubokim duhovnim z nanjem oni su trazili - kao i misticari svih vremena - BOGA U SEBI SAMIMA, a to znaci otkrovenje Boga u ljudskom telu odnosno da je sam covek Bog. Samospoznaja je spoznaja Boga jer Bog nije nista drugo do Bozanstvenost koja je duboko u svakom od nas koja ceka da bude pronadjena i otkrivena..



Verovatno ste vec culi ovaj klise: vi ste duhovno bice koje se nalazi u fizickom iskustvu. To je tacno, vi ste spiritualno bice i mnogo ste vise od fizickog tela. Fizicko telo u kojem se nalazimo ima limitirani zivotni vek, telo je samo ljustura, odelo, ono ce umreti, ali vi kao spiritualno bice o kome govorim, cete nastaviti svoju egzistenciju zauvek. Kad kazem vi, mislim na vasu esenciju. Mozete je nazvati dusom. Vasa dusa se nalazi iza personalnosti koju pokazujete svetu. Vi niste personalnost, vi ste vasa dusa. Vi ste ne-fizicki entitet, bice od svetlosti koje vibrira odredenom frekvencijom. Svi smo mi istovremeno jedno i isto - delovi celine. Dozvolite mi da ovo blize pojasnim. To znaci da smo vi i ja jedno, sacinjeni smo od iste tvari. Vi, ja i bilo ko drugi na ovom svetu smo sacinjeni od sveobuhvatnog energetskog izvora koji je Univerzum. I ne samo mi, nego i svako zivo bice, pa cak i neziva priroda. Svi smo deo kreatora koga nazivamo Bog. Kreator nije neko apstraktno bice odeljeno od nas. Svi smo mi deo istog beskrajnog uma i energije..

Istinska realnost nije materija, vec je to energija - sve je energija osim nje ne postoji nista vise. Sve je od nje sazdano, sve se od nje odrzava i u nju se na kraju sve vraca.. Sve je energija. Energetska polja. Razlicite energetske vibracije stvorene mislenjem i emocijama. Energetske forme su bezgranicne. I kao sto se voda moze manifestirati kao tekucina, oblak, para, led.. i pri tome izgledati vrlo razlicita.. ona je jos uvek voda u razlicitim formama. Isti je slucaj i sa energijom. Ta energija je ziva i sveobuhvatna. Manifestira se kao covekovo fizicko telo ili kao covekov um ili kao covekov duh ili pak kao ptica, biljka, zivotinja… Na nivou ciste energije, sve je spojeno. Ne postoje Oni i One. Postojimo samo Mi i Ja.

Izvor ili kreator je jedan veliki snop te inteligentne energije. Svi mi smo deo toga. Sve sto vidite u svojoj okolini je energija i to energija svetlosti. Ona omogucuje molekulima da se zgusnu i sacine vas svet. Odeca koju nosite, zemlja po kojoj hodate i zgrada u kojoj zivite su sacinjene od ove energije. Vase misli su energija, emocije su takodje energija, energija je svuda i proteze se do kraja Univerzuma. Vi ste takodje energija i to ona koja ima vibraciju tacno odredene frekvencije. U coveku je ima mnogo vise nego sto on moze da vidi fizickim pogledom. Covek ima sopstveno energetsko polje koje ga okruzuje (aura), ono prevazilazi velicinu fizickog tela i krece se svuda sa njim.

Posto smo vi, ja i svi ostali jedno, sve sto uradite se odrazava na ostale. Cak i ono sto pomislite. Naravno u proporciji sa kolicinom energije koja stoji iza vaseg delovanja. Ovo znaci da jedna vasa negativna misao nece srusiti svet, ali ce se svakako odraziti na ljude u vasoj okolini. Verovatno ste se nekad nasli u prisustvu veoma negativne osobe. Sta se desilo sa atmosferom okruzenja u kome ste boravili? Odgovor je - ona je postala neprijatna. Kada pozitivna osoba stigne u vase okruzenje, desava se pozitivan energetski prenos i vi se uzdizete. Vi zivite u struji koja vas povezuje sa sveopstim univerzumom. Vase misli tumace energiju koja vas okruzuje i energiju koja protice kroz vas.
 
13.02.2014
28
44
13
Nastavak

Koncept univerzalne energije nije nista novo. Ova sveprisutna energija poznata je u svim kulturama i civilizacijama i ima mnoge nazive, u svakoj kulturi posebne: zivotni eter, ki, ci, prana, mana, baraka, orgonska energija, itd... U nasoj kulturi ova energija se smatra svetim duhom, a za ateiste to je kosmicka energija. Albert Einstein sa svojom formulom E= mc2, je dokazao da je sve u univerzumu energija. Na fizickom planu nase stvarnosti a i apstraktne realnosti nase svesnosti dolazimo do zakljucka da je sve satkano od energije. Iz energije je stvorena masa. Dakle veoma velika energija je doprinela da se stvori trodimenzionalni maseni oblici: suncev sistem, sunce, zvezde, planete, planine, reke, mene, vas.

Ako smo svi jedno, pitanje je kako to da smo u razlicitim telima. Ovo izaziva dilemu, ali pokusacu nekako obrazloziti.. Posto se radi o materiji to je samo privremeno. Energija je stalna i ne moze biti unistena, ona jedino moze biti izmenjena ili preoblikovana. Ovo je jedan od osnovnih zakona fizike. Kada se prvobitni izvor podelio da bi reflektovao sebe dobili smo prvi dualitet. Dualnost je suprotnost, samo sta malo nas je uspelo da shvati da je dualnost samo deo necega vise, necega sto ispada iz koncepta dualnosti. I zalazi u koncept jedinstva. Prvobitni energetski izvor se privremeno razdvojio na dva jer tako jedino moze da iskusi svoje postojanje. Suprotnosti su ustvari jedno isto samo na razlicitim krajevima skale iskustva. Ako iskusite temperaturu, tada cete spoznati vruce i hladno. Kada je nesto hladno to znaci odsustvo toplote. Vruce i hladno predstavljaju istu stvar - temperaturu, samo na razlicitim krajevima skale kojom merimo. Rezultat su dve razlicite, ali istovremeno potpuno iste verzije svega. Ovo razdvajanje je samo privremeni odraz a ne stvarna podela. Jednom kada se prvo razdvajanje desilo - ciklus je zapoceo! To je krug koji se proteze onoliko daleko koliko mozete da zamislite. Gledajuci sa perspektive prva dva dela, svaki mora da se ponovo razdvoji na dva da bi iskusio sebe. To se desava zato sto prva dva dela i dalje cine jedno pa kao takvi ne mogu da iskuse sebe. U odsustvu jedne od suprotnosti ne bismo mogli da iskusimo drugu. Da bi ste iskusili osecanje sitosti kada se dobro najedete, prvo morate biti gladni. Ako nikad niste bili gladni, kako cete objasniti sitost?

Ovaj koncept dualiteta se takodje pojavljuje i u nama. U nama su dve suprotnosti. Nazovimo ih Nize Ja i Vise Ja. Vise Ja je ono sto ste vi zaista. Neki ljudi ga nazivaju Kreativno nesvesno ili Bozanska Iskra. Ovo je deo vas koje je ljubav. Nize Ja je takodje poznato i kao Ego i to je deo vas koji se zasniva na strahu. Strah je suprotnost ljubavi. Bog je svetlost, a gde nema svetlosti tu je tama. Bog je ljubav, pa tako zlo, koje je samo odsustvo ljubavi, ne postoji sama po sebi. (Satana u originalu nije entitet/osoba, vec covekov nagon za egoisticnim delovanjem - Ego. Cak i kad se na ideju satana gledalo kao bice, delovalo je ne kao protuteza Bogu vec kao tester ljudskih etickih namjera. Znaci to nije bila originalna teoloska uloga, vec kasniji izum). Vise Ja i Nize Ja su razliciti polovi istog stanja koga nazivamo Svest. Ova dualnost nase svesti je zapravo iluzija i ona postoji da bi ste sebe sagledali. Vas zadatak je da stanete u tacku ravnoteze izmedju ovih polova i tako ponistite iluziju dvojnosti. Kada ste u tacki ravnoteze, svetlost Izvora ili Boga pocinje da sija kroz vas. Ako hocete mozete odmah da pocnete da uklanjate koncept dvojnosti iz vaseg zivota: gledajte licnost umesto pola musko - zensko. Gledajte ljude umesto crnce i belce. Gledajte na zivot umesto biljke, zivotinje i ljude. Gledajte nasu planetu kao Zemlju a ne kao skup razlicitih drzava itd...


Jedno od prvih pitanja na koje se mora odgovoriti je zasto ste uopste ovde? Koja je svrha zivota? Vas glavni zadatak je pridruzivanje sveobuhvatnoj energetskoj sili koju ljudi zovu Bog. Da li verujete u Boga ili ne, uopste nije bitno. On je inteligentni energetski izvor koji prozima sve. Vi ste vec njegov deo i zadatak je da postanete ponovo jedno sa njim. Kazem ponovo zato sto ste to jednom bili - odatle ste poceli. Pre nego sto uspete u tome, moracete da savladate fizicku dimenziju u kojoj se trenutno nalazite. Na Zemlji ste rodjeni sa razlogom. Fizicke okolnosti su vam date da bi mogli da uradite nesto fizicko. To bi moglo da bude cisto prezivljavanje a moguce je da vam je zadatak prosvetljenje. Reci cu samo da je to najvece duhovno postignuce.. stanje duha koje su postigli prosvetljenici na cijim spoznajama su nastajale religije.. koji nema nikakve veze sa intelektualizmom i koji se voljno ne moze postici.. to se ne moze upoznati citanjem svetih knjiga, niti kroz prefinjenost intelekta, niti kroz veliku ucenost ili logicno umovanje.. ovde se pre svega radi o licnom iskustvu pojedinca koji ponovo uspostavlja zaboravljenu vezu sa samim sobom.. To znaci biti jedinstvo sa najdubljom srzi svoga bica, istinski biti. Prosvetljenje je vanculni dozivljaj svoje svesti. Tada svest opaza samu sebe i postaje cista svesnost ili samosvest. To je prosirenje i preobrazaj svesti i licnosti, rastapanje ega, idealizovane slike o sebi i prebacivanje centra licnosti na svoje Istinsko bice, veliko Ja. Prosvetljenje je sposobnost da cujete svoju dusu i dozvolite njenoj svetlosti da zasija.. To je stanje svesti u kojoj su pojedinac i univerzum u jedinstvu.. Licnim razvitkom prociscavate energiju od koje se sastojite. To podize vasu vibraciju. Licni razvoj se zasniva na zivotu, iskustvu i ucenju iz iskustva. On je svrha vaseg zivota, spajanje sa izvorom je svrha zivota uopste..

Sa ovim energetskim izvorom postajete jedno tako sto cistite energiju i podizete njenu vibraciju. Energija vibrira na razlicitim frekvencijama. Frekvencija je brzina vibracije. Energija koja sporo vibrira ima nizu frekvenciju. Ovakav energetski vid dozivljavate kao nesto sto je cvrsto. Energija koja brzo vibrira ima visu frekvenciju. Ovakvu vrstu energije ne mozete videti. Ona nije cvrsta. Misli, a takodje i energetsko polje oko vas, su dobar primer. Mozda ste sposobni da osetite ili naslutite ova energetska desavanja. U nasim telima imamo seriju 'mikroantena', koje nauka naziva amino acidima. Ove antene 'komuniciraju' sa DNK. Postoje 64 potencijalna ljudska genetska koda. Dakle 64 potencijalne ljudske antene koje mogu da salju i primaju razlicite frekvencije. Ali, samo ih je 20 aktivno, to znaci da su 44 telesne antene 'isklucene' i ne komuniciraju sa okolinom. Energija najvise frekvencije se naziva ljubav. Ljubav je univerzalna energija. Emocija ljubavi je osnova za sve pozitivne emocije. One uklucuju u akciju mnogo vise ovih DNK Antena. Na taj nacin se spajamo sa nasim multidimenzionalnim bicem. Nasi potencijali postaju bezgranicni. Nase telo se otvara prema energiji prirode, barijere padaju. Kad nasim organizmom dominiraju negativne emocije, zatvaramo se u vlastitu energetsku skoljku. Kada se duhom i emocijama otvorimo, ponovo postajemo dio beskrajnog mora kosmicke svesti i razuma. Nasa svest je serija medjuprepletenih energetskih polja. Imamo nas intelekt, emocije, duh.. i svi oni rezoniraju na razlicitim frekvencijama. Oni se ispreplicu u nasem telu kroz energetske cakre. Kroz cakre se prenose nasi emocionalni poremecaji na mentalni nivo, a odatle na fizicki nivo.


Energija putuje kroz ljudsko telo sistemom energetskih tacki koje su nazvane cakrama (termin iz Sanskrita). Energija tece kroz ove tacke i deluje na fizicko telo, u zavisnosti kako je procesirate. Postoji sedam glavnih tacaka i rasporedene su od vrha glave do podnozja kicme u cijoj liniji se i nalaze. Kroz cakre se prenose nasi emocionalni poremecaji na mentalni nivo, a odatle na fizicki nivo. Ovih sedam glavnih centara covekovog organizma ustvari su sedista endokrinih zlezda. Cakre su energetska sredista, transformatori energije, koji nase telo povezuju s univerzalnom svemirskom energijom. One tu energiju usisavaju, dele na sastavne delove i po energetskim kanalima ili nadijima salju u zlezde s unutrasnjim lucenjem, zivce i krv, koje deluju na zdravlje materijalnog tela i duha. Covjek je zdrav, ako su mu cakre uskladjene i otvorene za protok energije, sto vise energije protjece kroz cakre, covek je zdraviji.Ako cakra ne moze metabolizirati energiju, kazemo da je blokirana. Ako je tok energije je preslab postepeno nastaju kvarovi i smetnje koje prepoznajemo kao bolesti ili razlicite psihicke poteskoce na materijalnoj razini...

Prve tri cakre su spojene sa Zemljom, materijalnim svetom. Gorne tri predstavljaju nasu vezu sa duhom, sa kosmickim razumom, 'okeanom'. U idealnom stanju, covek bi preko svojih otvorenih cakri, trebao biti veza izmedju fizickog i duhovnog. Zemlje i Neba. Materijalnog i spiritualnog. Tacka balansa je srcana cakra u kojoj se ispoljava emocija ljubavi, ili emocija straha. Ljubav je najvisa tacka cakrine frekvencije. Strah (mrznja, vlast nad drugima, itd.) predstavlja samo dno ove frekvencije. Kada ispoljavamo ljubav u istinskom i cistom obliku, onda se ova cakra otvara kao cvet. Citav organizam, uklucujuci i dolne tri cakre, pocinje da vibrira na frekvenciju ljubavi. I obrnuto. Kada srcanom cakrom dominira strah, organizam se zatvara, protok energije prestaje. Postajemo prizemni, materijalisticki, prikovani uz zemlju. Odvojeni od naseg istinskog Ja. Odvojeni od Univerzalnog znanja, okeana ….

Cista ljubav se dozivljava kao sladunjava, blistava svetlost koja je neopisiva u svojoj lepoti. Kazem neopisiva jer nase telo moze da sadrzi samo energiju do odredene vibracije. Veoma visoka vibracija ciste ljubavi bi vam bila jako neprijatna u fizickom telu (imajte u vidu da ne govorimo o ljubavi u klasicnom smislu). Slicno je i kada sretnemo adepta ili mozda andjeosko bice na Astralnim planovima. Njihovo prisustvo je neizdrzivo za netreniranog coveka. Kako se nivo vase svesti podize ili sto vise dozvoljavate Visem Ja da sija, podize se i vasa frekvencija. Razne dimenzije svetova se razlikuju po frekvenciji energije koja ih sacinjava. Svaka dimenzija ima odgovarajucu vibraciju. Kao sto vec znate fizicki svet se nalazi u trecoj dimenziji. Vase duhovno saznanje egzistira u dimenzijama od cetvrte do sedme. Energija sedme dimenzije ima daleko vecu frekvenciju od trece. Ako zazelite da putujete u vise dimenzije postojanja morate da uradite jednu od ovih stvari ili jos bolje obe: ili podignite vasu vibraciju ili napustite fizicko telo..

Kada fizicko telo umre, covek nastavlja da zivi zato sto zivot ne zavisi od fizickog tela. Posle smrti covek ostaje potpuno isti. Naravno - isti u odnosu na stanje svesti, ali se oslobadja ogranicenja fizickog tela. Doduse i dalje je ogranicen frekvencijom energije koju je dostigla njegova svest. Ako je vibracija svesti niska, covek ce se naci na nizim nivoima astralnog plana. Nizi nivo svesti znaci odsustvo kontrole fizickih impulsa, sto moze izazvati akcije kao sto su kradenja ili ubistvo. Zbrka emocija takodje odrzava nizak nivo svesti i sadrzi veliku kolicinu bola. Nizi astralni nivo je baziran na ovakvim emocijama, to je mesto koje vecina ljudi naziva - Pakao. Ako je covekova svest vise vibracije on ide na mesto koje ima takvu istu vibraciju. Tamo nalazi mir.. Energija najvise frekvencije se naziva ljubav. Ova energija se observira kao bela svetlost. I zato se kaze da svi smo mi Jedno, svi smo Ljubav.. Svi smo mi sacinjeni od Bozanske svetlosti..

Mozemo i dalje pristajati biti manipuliranima.. i misliti da smo obicni i nemocni.. i biti rukovodeni strahovima i brigama.. bez snage da preuzmemo kontrolu nad svoim zivotima. Ili, pak, otvoriti um i srce.. slomiti ovu vestacku skoljku i mozdane barijere.. i prihvatiti da smo vise od jednog kratkog i besmislenog zivota.. i posmatrati ovaj zivot kao samo jedan od bezbrojnih.. na nasem vecnom evolutivnom putu…
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Sloboda je u svakom od nas da radi sta hoce
Super tema, došla mi je na tapetu u fazi puberteta zatim većim djelom faksa, razmišljao sam o tome kad sam počeo raditi i kad sam dobio djecu i sad ujutro uz kavu kao da mi se neda o tome razmišljati jer zapravo mislim kao je puno toga onako kako sam je htio i moj put je otprilike okrenut u pravcu kojim želim ići...
Htio sam se zapravo nadovezati na sve ovo, dobro je biti svjestan svega što se događa i već time smo postigli puno.
Život nije film. Scenarij nije unaprijed napisan. Mi smo pisci. Ovo je vaša priča. Njihova priča. Naša priča.
Živio govornik!!!!
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Svi umiremo, ima li onda smisla u prilagodjavanju? Ko bi trebao kome da se prilagodi? Uvek dolazim/o do jednog velikog paradoksa. Citiram George Carlina velikog komicara.
“I think we’re part of a greater wisdom that we will ever understand; a higher order, call it what you want. Know what I call it? The Big Electron. It doesn’t punish, it doesn’t reward, it doesn’t judge at all. It just is.”
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Ja sam dosta razmisljao o svemu i shvatio sam da sto manje znam to sam srecniji.
U kakvoj sam ja prednosti kad to sve znam i kada mi to je to svakodnevno prisutno u mozgu, u odnosu na onog kojni o tome nista ne zna?
Svi se rodimo i umremo, to nam je zajednicko ali je svaki zivot za sebe poseban.
A zasto bi mojim dominiralo razmisljane o sjebanosti danasnjice, gdje je tu sreca, gdje sam tu Ja?
Nekad je bolje ne znati istinu, jer je ona dosta teska. Zasto da ne prozivim zivot u lazi, ako je ta laz u stvari ispravna...
Previse razmisljana nigdje ne vodi, tesko je zivjeti u losem svjetu kada znas da ga ne mozes promjeniti. Bolje je jednostavno ne znati.
Treba ponovo nauciti uzivati u sitnicama koje i cine zivot i stvarima koje su direktno vezane za nas, pronaci sebe u svemu i tada nam niko nece moci nista.
Zivot ce nam proci, ali cemo bar na kraju moci reci da smo ga prozivjeli.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: qmica and 1310