Laž koju živimo: Mračna istina o vrijednosti ljudskog života

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.12.2014
353
246
43
30
Sve kako ovo citam, nekako mi se od @Stastopojo tekst najvise svidja, citam prvi, drugi, pa ovo, pa ono misljenje, i nitko tu ne laze, ali bas taj osjecaj kada znas da ljudi koji su svjesni kako sve odlazi u ***** nema puno, ustvari u njih tisucu bi bilo tesko naci jednog, i samim tim ne mozemo nikakve promjene pokrenuti, je totalno depresivan.
Zapravo jedan od razloga sta uopce pusim je, kada sam ajmo reci "trijezan", neopisivo se zivciram jer imam osjecaj da mi je s nekim ljudima razgovor kao pisanje u vjetar, mozes protiv njega, ali ti nema nimalo smisla, kada je tvrdoglav ko k**ac.
Kada zapalim, vise se hvala bogu ne zamaram tim stvarima, i doslovno oglusim na sve probleme u svijetu, pa kakvi god da oni bili. Tako da...oglusiti na sve probleme, nastojati biti dobar stanovnik, ali ne drzave nego planeta, znaci bez zagadjivanja, krcenja i unistavanja je po meni najbolja solucija.
Naravno da imam NOVCA rado bih se odselio u neku kucicu u planinama i tamo od svojih resursa prezivljavao, ali to ti zajednica ne dopusta, jer ako si drugaciji, odmah te treba ispraviti, po mogucnosti sa hrpom lijekova i raznovrsnih provjera, od mentalnih pa nadalje..

I mislim da kako i ovo pisem se previse zivciram, tako da cu tu okoncati, nadam se da ovaj kupus od teksta izgleda barem malo smisleno hehe :D
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Ima smisla, biti moralan covjek, zivjeti u skladu sa prirodom, naci sebe u tom svemu.
Ja sam dosta probavao s ljudima razgovarati, ostvariti neku normalnu komunikaciju o normalnim stvarima, al da ga j***s ne ide. Sto je najgore to unistava mene, pojedo se ja zbog tog, a zivot odeee... E reko sam sebi, pa neces vise, sada radim i cim ustedim dovoljno para pravac selo, nacu srecu u suzivotu sa prirodom i naravno porodicom, a da se mucim necim na sta ne mogu uticati- hvala puno al ne bih ja. ;)
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Nikakvi bjegovi tamo i vamo nikome neće pomoći. Biti svjestan onog što ti se događa je maksimum, tu svjesnost maziti i paziti pod svaku cijenu, i samo to je ono što nas negdje, možda, i dovede.
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Ma nije to bjeg, to je jednostavno zivot koji zelim i o kakvom sam i sanjao kao dijete.
Ne kazem da ne treba biti svjestan, ali ne treba znati sve vec one stvari koje se nas direktno ticu i na koje mozemo uticati. Koja mi je svrha da znam nesto totalno sjebano na sta ne mogu uticati? Samo kazem da na kraju dodje na isto a razlika je ogromna.
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Važno je znati da na to ne možeš utjecati, ta spoznaja sama po sebi je jedina važna.
Da malo citiram mudra čovjeka.

"Ko ne zna, a ne zna da ne zna- opasan je- izbjegavajte ga!
Ko ne zna, a zna da ne zna - dijete je - naučite ga!
Ko zna, a ne zna da zna - spava - probudite ga!
Ko zna i zna da zna - mudar je - slijedite ga!"
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Ljepo si ti ovo rekao ali je nazalost u praksi malo drugacije. ;)
Eto recimo da ja znam, pa da bi me sljedio taj neko mora znati da ja znam i mora biti sposoban nauciti, e onda bismo negdje i dosli a ovako...
Ostajem pri svom :D
 

JoannaDark

Aktivan Član
23.03.2015
60
295
53
32
Ljudi, vi ste predaleko otisli =D... razmisljate o silama puno jacim i vecim od vas. evo npr. zivi zid. prijatelj mi je u zivom zidu od pocetka, ja sam njemu rekla ovo:
"mozete se vi borit protiv naftnih platformi itd i ako na kraju RH zabrani naftne platforme u jadranu, ovi vlasnici naftnih kompanija ti dodu i kazu: "slusaj, sad im je litra goriva 20 kn, a ako im i to bude pasalo, ic ce na 30 kn pa da vidimo sto ce to oni meni zabranit". Ljudi moji oni su izmislili skole, cijeli obrazovni sustav od vrtica do doktorata, bolnice, medicinu, pesticide, skupina istih ljudi je sve to izmislila. mi vec zivimo u njihovom svijetu jer koristimo "novac, struju, gorivo". Jednostavno nemozete funkcionirat bez toga. Imas izbor, aj zivit u junglu tj sumu, pa ako ti se svidi onda ostani. Da sam ja svjetski lider, ja bi na jednom jako jako JAKOOOOOO velikom otoku ogradila ga i kamere postavila i rekla bi na svjetskim tv : "tko god zeli zivjet slobodno bez nasih sredstava, moze ic na ovaj otok" . Bilo bi im ko u srednjem vijeku, mislim da bi ih se 90% vratilo nazad u ovaj svijet.....
 
Poslednja izmena:

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ja da sam neka svetska sila... Uzeo bi taj otok,spremio hranu za 50 godina zivota i samo sadio marijanu... al nisam svetska sila... al sam svoj covek,imam svoj mali dvorac ogradjen od suvisnih ljudi,oko tog dvorca je mala farmica za moje potrebe... Cuvam to sto imam,uzivam u ovom zivotu koliko se moze uzivati... A sve ostalo je ne bitno,dok su Marijana,porodica i prijatelji zivi i zdravi... Ajde,hebes svetsku silu,oni neznaju sta je zivot... Imaju pune ruke posla... ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vanzemljak27

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Ma nema tu slobode cim znas da neko zna sta radis. ;)
Ne treba se odreci pozitivnih stvari koje nudi civilizacija, treba se potruditi izbjeci negativne i raditi na njihovom popravljanju, koliko je u nasoj mogucnosti.
 

JoannaDark

Aktivan Član
23.03.2015
60
295
53
32
Ogradila bih taj otok i stavila kamere bez itijednog strazara ili ikakve pomoci, znaci samo ograda i kamere, da pokazem "svijetu" kako je to zivjet u slobodi bez nasih sredstava (voda, struja, policija, vojska itd itd) koje smo mi omogucili u "real world". Pa vi ljudi niste svjesni kakav je bia srednji vijek ili doba gdje su bili kraljevi ili tako to. Pola ljudi bi se poubijalo zbog svoje agresivnosti i pohlepe, a ostatak bi se tia vratit nazad.
Zato opet ponavljam, jednostavno i kratko.
"Prilagodi se ili umri.

"it is in our nature to destroy ourselves" "

P.S. @Stastopojo s tebom se slazem u potpunosti sto si do sada rekao, tj potpisujem.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ma daj te ljudi... zar bi sad mogli tipkati ovde... i cepati celu spiku... kakva jungla,auuu sto je dobra vujaaaa... sto bi rekla moja baba: sve je to neki opasan demagolog smislio i njegovi naslednici zive po toj lektiri... ok je sve sto je autor ove teme cepao... ali mi smo u tom zivotu,tom vremenu i samo Bog zna zasto je to dobro..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Onda necu reci nista vise da ne dodje do neslaganja, hahaha.
Slazem se s tobom da se treba prilagoditi, ali u toj mjeri da nije na nasu stetu. :)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ja se slazem sa svim... ali realnost je cudo... a nema ne slaganja... samo ne zelim da autoru spamujem temu :) Ovo sto je on cepio,ovo je nesto fenomenalno... I sve 5... ja zivim tim rezimom,isto sam ubedjen u furku kao i on/ona... al jbg zivot mora da se zivi... deca moraju da se prave,pa mozda neko nekad od nasih naslednika nesto promeni... :)
 

Strain Hunter

Aktivan Član
16.09.2013
100
398
63
Jedan čovjek našao je orlovsko jaje i stavio ga pod kokoš. Orlić se izlegao kad i pilići i odrastao je sa njima.
Cjeloga života orao je radio isto što i kokoši u dvorištu, misleći da je jedna od njih. Kljucao je naokolo u potrazi za bubama i glistama, kokodakao je i lepršao krilima, uzdižući se koji pedalj iznad tla.
Prošle su godine i orao je ostario.
Jednog dana ugledao je u visini, na vedrom nebu, čudesnu pticu moćnih i raširenih krila.
Stari orao zapanjeno je gledao uvis. >>Šta je to?<< pitao je. >>To je orao, kralj ptica<<, rekla mu je jedna kokoš. >>On pripada nebu, dok mi, kokoši, pripadamo zemlji.<<
I tako je orao umro među kokošima, ne znajući ko je.

''Nesvjestan život nije vrijedan da bude proživljen. Kada odbacite svoje iluzije i postanete svjesni sebe i svijeta oko vas, otkrićete svu ljepotu života na Zemlji.''
-Antoni de Melo
 
22.01.2014
47
36
18
Zanimljiva tema i bome ima interesantnih komentara...Kažete da svijetom upravljaju moćnici koji se skrivaju iza ogromnih korporacija te da im je čovjek najvažniji resurs.Da nas obične ljude koriste kao alat za nakupljanje ogromnih količina novca i moći te da većina ljudi ni ne zna da su robovi društvu. E sad mene zanima šta se tu da napraviti? Jako malo ako išta. I taj silni kaptial što ta elita ima na raspolaganju,jel ih čini sretnima? Sigurno da ne...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ma ya
14.02.2015
9
12
3
slazem se sa tman-om zanimljiva tema i kom.. sad realno gledajuci i kad bi imao svoje svinje,kokosi,svoju bastu, i oko nje se trebas trudit ako mislis jesti cijelu godinu i opet si u tom neko zacaranom krugu..
a sta bi se desilo toj eliti, kad naprimjer svaki covjek koji postoji barem 3 dana ne pusti vodu iz slavine, ne kupi nista u trgovini, ne upali zarulju, ne natoci gorivo i ostalo, dali bi to mnogo utjecalo a te padavicare?
msm i taj tv nije bas glupost sto se prica, ja uvijek upalim tv (iako je to jako rijetko mozda jednom mjesecno 2-3 sata) trazim na njemu discoveri kanale ili moderna cuda ili tako neke poucne sadrzaje gdje mozes nesto naucit, ne sjecam se kad sam gledao neku sapunicu ili vijesti (i ti ljudi mi nisu jasni, kazu da znaju da politicari lazu , i dalje gledaju? :O veoma cudnovato)
sto se tice interneta uglavnom yt,fejs (ne cisto fejs uglavnom mesanger onak da se dogovorim sa ekipom aj vam aj tam ili barim devojke hehehe) i normalno vutra org ahhahaha..i uglavnom palim komp da procitam na googlu kad me nesto zanima (msm da to sto radim na interenu i tv nema nista lose niko mi ne moze prat mozak)
poceo sam i spavat 6-7 sati, jer znamo da mozak i organi rade dok spavas, zasto bih uopce spavao? (pa nisam ja baterija :O)
koji je njihov cilj i koji je njima k, ja stvarno ne znam!?
ako se jos cega sjetim pisem opet ahhaha
pozzz