Laž koju živimo: Mračna istina o vrijednosti ljudskog života

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.04.2015
1
1
1
Zbog toga je gradjanin,po svom bicu,stvorenje sa slabim zivotnim pogonom,plasljivo,te je lako upravljati njime,jer se boji svakog davanja samog sebe. Jasno je da se ovo slabo I plasljivo bice ne moze odzati ma u kolikom broju postojalo,da ono s svojim osobinama moze odigrati samo jednu ulogu:
Stada jaganjaca medju vucima koji slobodno krstare.
 
  • Love
Reactions: qmica
20.02.2013
80
75
18
Zanimljiva tema indeed,relaxirajuc je osjecaj vidjet da ima mnostvo rulje okolo koja ustvari "vidi",dok nazalost jos veca kolicina ljudi samo gleda bez da ista vidi.

Vrijednost ljudskog zivota je relativna i subjektivna prije svega, nekakvo uvrijeznjeno misljenje je da je ubistvo jednog covjeka zlocin a ubistvo 100 000 ljudi je vanjska politika. Kako kazu veliki mislioci,clanovi grupe TBF, sve je relativno, dakle sve je zajebancija.
Glumi se demokracija a na snazi je goli kapitalizam.
Pa pola doktora ce te bacit pod autobus za 50 eura,pola doduse nece,pola profesora ce pisat ocjene kakve oces za novcanice,policija nasa draga se kupi skoro pa za kiflu,primjera je nebrojeno..

Sto kaze Soic,da remiziramo,vrijednost ljudskog zivota se mjeri u novcanicama.

P.S.
Treba naglasit da vecina,na male ljude mislim,vrijednuju zivot onako kako bi trebalo i Bogu hvala na tom,za razliku od onih na pozicijama moci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888
07.06.2015
6
0
3
47
Imam 50ak dunuma zemlje u rodnom selu, malo je komplikovana za obradjivanje, planinski kraj, kamenito ne moze mehanizacija a meni bi trebalo mnogo vremena da je rucno obradim. Dok ja to istijam pa usitnim motikom, vec je doslo vrijeme zetve a ja ni posijao nisam.
Upregnem li volove naci ce se neko ko ce da kenja kako sam "porobio" jadnu zivotinju. Posijem li tek toliko koliko mi treba do sledece sjetve, hebo sam cvorka ako mi upadnu veprovi i pobrste to malo sirotinje. Oko ovaca bih se morao muvati da ih vukovi ne bi poklali, a ni medvjedima nije vjerovati.
Na koke nosilje bih morao pripaziti, jer ne bih da ostanem bez fabrike svjezih jaja, zbog nekog gladnog jastreba, a shvatam ja njega, glad udarila, koka bezbrizno kljuca po avliji, neoprezna. Oroz, umjesto da cuva strazu, naskace s koke na koku, pa bih pored poljskih radova, brige oko ovaca imao i brigu oko kokica.
Livadu bi valjalo kositi da obezbijedim ovcicama hranu preko zime, sto ukljucuje moljakanje boga da ne padne kisa dok se sijeno ne osusi, da mi trud ne propadne.

Evo resenja : Permakultura, mislim da je ovo od jedan od boljih nacina za uzgoj biljaka
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TataVutric

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
eo mračne istine o vrijednosti ljudskog mozga :D

Mozak vani ništa ne vrijedi! Kilo mozga je dvije marke.
Ivan Milas, čuvar državnoga pečata, na sjednici Zastupničkog doma Sabora, studeni 1995.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Evo da se malo udaljim od mainstreama "da li smo zaista slobodni, koji je smisao zivota".

Onaj tko ima posla nema vremena razmisljat o ovim temama. Pametnom dosta al kad vec filozofiramo.


Ocemo pocet od bickla? Da ne putujete autom ili javnim prijevozom, ne bi imali troska osim vremena. Krenut sat, sat i po prije pocetka posla, putovat biciklom opet sat, sat i po doma.To je vec 3.

3h koja niste potrosili filozofirajuci i 3 sata koja necete morat nadoknadit radom.


Otkad je svijeta i vijeka, ljudi ce se zaliti da previse rade, zalit ce se na trenutni vladajuci sistem, to nam je u genima. Sve dok covjek ne bude zadovoljan onime sto ima a ne lovi ono sto nema, nece biti srece.

Sad to moze bit da ocemo vise radit da kupimo bolju odjecu, kola, TV ili recimo najbolji primjer:
Koliko danas imamo razvoda jer su ljudi "slobodni"? Musko, zensko postane sito trenutnim partnerom i dovidenja. Da li nam zaista treba tolika sloboda ili je bolje bit ograden "stvarima".
Prije se nisi mogao razvesti radi materijalnog stanja, nije bilo moguce zivjet sam samcat unazad 50 godina. A bogami ni danas nije lako uzdrzavat sebe i druge od jedne prosjecne place. Udvoje je uvijek lakse.

Evo jedan yt da malo razmislimo, odlican je za ovo, samo morate "citat izmedu redova". Za one "malo manje pametne" pogledajte kako covjek moze bit sretan s malim stvarima. Doslovno.

3000 pregleda.


Uzmimo kontra:
1 600 000 pregleda.


Tko izgleda sretniji? Tko je sretniji. Mozda svi. Mozda nitko.
Svako budala ima svoje veselje.



Pravo pitanje je tko u ove 2 situacije zivi "mracnim zivotom"?
Moj osobni stav je da je to sve u redu. Ako netko moze bit sretan u siromastvu neka uziva. Ako netko moze bit sretan time sto ima materijalne stvari neka uziva.
Tko sam ja ili ti ili on ona oni mi vi svi da sudimo neciji lifestyle.

Pa evo ja sad vama mogu rec nisam vam ja kriv sto ste siromasni i prezirete bogatase. Ja sam bogat i zaboli me ona stvar za vas. Meni je super.

Mogu opet reci meni ne trebaju kola ne trebam ni patike ni carape treba mi moja suma pitki izvor vode moja livada i moje koze.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: zendramax
16.07.2011
197
180
43
Svi koji smo učili istoriju, sećamo se najlicimernije izjave: Najsuroviji period ljudske civilizacije, robovlasništvo je ukinuto krajem blabla veka. MEGALOOOOOOOOL!!!
Robovlasništva je uvek bilo i biće, tačka.

Što se mene tiče,ni u jednoj sekundi života ne radim ono što drugi zahtevaju od mene ako ja to ne želim. Ne! Što bi se reklo: Boli me đoka! Radim samo ono što me čini srećnim i što me veseli. Nekad, iskren da budem, čujem da pojedini ljudi pričaju svašta za mene, ali boli me đoka. Dok ih gledam kako se nerviraju, jedu iznutra, živciraju mogu samo da počešem jajca i da im viknem, onako laganini u d moll-u: lo-lo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stastopojo and nerp