Labos ludog znanstvenika : pokusaj jedan :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

svizac71

Aktivan Član
06.03.2010
70
5
0
57
Lijepi pozdrav drustvance, imam jedan problem. Nekih sedam-osam listova se pocelo zutiti i susiti. To su ponajvise listovi koji vise preko saksije i oni veliki unutrasnji listovi koji su sa biljkom od rodenja. Jeli to noramalan proces da biljka odbacuje stare listove i stvaraju se novi ili doista imem ozbiljan problem. Malo proucite slike pa javite.

Evo slika:
 
31.07.2010
2
0
0
42
koliko sam ja upucen to je normalno,jer sam na vise mjesta procitao da se oni prirodno suse. oni koji ostanu veliki se prilikom susenja odstrane jer u njima i nema THC.al cekaj post i od koga strucnijeg.pozzz
 

svizac71

Aktivan Član
06.03.2010
70
5
0
57
green_magic je napisao(la):
koliko sam ja upucen to je normalno,jer sam na vise mjesta procitao da se oni prirodno suse. oni koji ostanu veliki se prilikom susenja odstrane jer u njima i nema THC.al cekaj post i od koga strucnijeg.pozzz

Ima li netko sa malo boljim odgovorom..? :eek:hno::eek:hno:
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
21.7 ti je inače takozvan solisticij i meni su dosta znale počinjat oko 2-3 tjedna poslje tog datuma ali to ti je sve zbog genetike biljaka,sad bi ona trebala ako več nije!
Ti listovi koji žute su ti najvjerojatnije samo znak da ti je biljka gladna i to govorim samo ako nije ušla u flowering,daj joj blagu dozu nekog gnojiva za list ili vegetaciju,n-p-k npr 8-4-5 bitno ti je da N bude najveći!Opusti se i uživaj lijepa ti je biljkica stvarno!

još sam ti zaboravio reći da bi bilo poželjno da biljku otrimaš,kreni od dolje i cvikaj svo granje koje su usporenog rasta i na svakoj grani koja normalno raste odreži onih prvih par listova i grančica budućih pošto kasnije na njima nečeš ništa dobiti cvjetova a ako to napraviš manje če biljka trošiti snagu na njih i više izbacivati rast na vrhu biljke!
 

svizac71

Aktivan Član
06.03.2010
70
5
0
57
4herbs je napisao(la):
još sam ti zaboravio reći da bi bilo poželjno da biljku otrimaš,kreni od dolje i cvikaj svo granje koje su usporenog rasta i na svakoj grani koja normalno raste odreži onih prvih par listova i grančica budućih pošto kasnije na njima nečeš ništa dobiti cvjetova a ako to napraviš manje če biljka trošiti snagu na njih i više izbacivati rast na vrhu biljke!

Ok hvala ti na pomoci. U ponedjeljak su dobile punu dozu hesi bloom complexa jer na svakom vrhu postoji po nekoliko pistila, pa sam zakljucio da su u cvijetanju. Znaci jua cu im danas potkratiti donje granje i zute listove i dat cu im 1/4 vege gnojiva, njega nazalost nemam i nemogu ga nabaviti jos barem tri do 4 dana.

Evo slika sta sam sve danas trimao sa biljke, dvije unutrasnje grane i nesto donjih i unutrasnjih listova. Skoro sam zaplakao skidajuci ih...
Hoce li biti problema ako ne nabavim gnojivo, tj ako samo bloom complex do kraja koristim. Svi listovi koji su barem malo pozutili su maknuti ca, vise nema niti jednoga. Takvi su se pojavljivali samo u donjem dijelu biljke, svi drugi gornji su zdravi.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Svizac prijatelju,ne brini!Normalno da žute i suše doljnji listovi.Sad si je ogolio i to je dobro_Opusti se i uživaj,sve če biti dobro.Biljka ti ljepo izgleda nesekiraj se.Samo teraj,pozdrav.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: svizac71

svizac71

Aktivan Član
06.03.2010
70
5
0
57
HazeSeeker je napisao(la):
Prika dali ti to žute samo doljnji listovi ili ima toga i u sredini ?
Ako je samo dolje onda je to prirodno , ali i to se može izbjeći redovnim i pravilnim gnojenjem.

Pa svi su donji listovi, na vrhu nema niti jedan i svi izgledaju zdravo. Mislio sam na one listove pri dnu u sredini.

Hvala na odgovoru..
 

svizac71

Aktivan Član
06.03.2010
70
5
0
57
Slusajte sada ovako treba mi savjet.. opet imam problema sa zutim listovima. Opet zute najdonji i u sredini.
Mislim da je problem u gnojivu, tj da sam joj prerano poceo davati Hesi Bloom Complex. Kupio sam univerzalno gnojivo NPK 7-7-7. Pa cu probati barem tjedan ili dva s njim da se sve vrati u normalu. Kupio sam novu zemlju i presadio biljku u vecu posudu, sada ima 85 litara zemlje, brat bratu i previse.

Imam pitanje za vas, ako ja biljku zalijevam dva puta dnevo sa 3 litre vode, moram tako jer vrucina svu vodu upija, i jedanput tjedno ju gnojim dali kada joj dajem gnojivo dajem samo 5 mililitara na sve tri litre vode ili da joj dajem 15 mililitara..? Ako si me razumio? Nije mi jasno koliko joj tjedno treba davat, ovisno o vodi ili joj je tjedna doza maksimalnih 5 mililitara.
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
izmučio si je gnojivima !
poslusaj haze-a, samo voda bar dva tjedna...
pokusaj naci gnojivo sa zeljezom (Fe) u mikroelementima-tragovima. to ce pomoci zutim listovima
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Nemoj svaki dan zalivat. Zalij je dobro pa je nediraj par dana, sa 85L zemlje može izdržat puno duže.
Nema veze šta se osuši površinski sloj unutra je još mokro.Nabavi u ljekarni H2O2 (vodikov peroksid)
i dodaj par zaljevanja u vodu jer ti korjenu sigurno fali kisika.

Prvo je pusti da se osuši skroz sve dok joj se listovi lagano ne objese čisto da vidiš koliko može izdržat,
pa će ti bit jasnije kako zaljevat kad već imaš privilegiju da svoj outdoor možeš gledat kad god očeš.