Labos ludog znanstvenika : pokusaj jedan :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

svizac71

Aktivan Član
06.03.2010
70
5
0
57
Ovako vec sam objavio temu pod nazivom pocetak growa ali sada je na redu album.
Trenutno u boxu imam jednu biljku, jer sam imo problema sa klijanjem. Sjeme je bilo domacica, i ko zna koliko staro. Trenutno sam u nabavci novog sjemena, pa cemo pokusati opet.

Sjeme : Domačica
Zemlja : Blumenerde - Stender, cijena joj je 35kn za 15litara..
Svjetlo : Vegetacija : 70w-hps, 3x po 765 i 1x 827
Cvjetanje : 70w hps, 4x 827
Povrsina boxa : 0.4 m2
Ventilacija :
2x pc vent 12cm promjera koji sluze za izvlacenje toplog zraka,
1x pc vent 12cm promjera koji sluzi za unutrašnje pomicanje zraka,
te automobilski promjera 45cm, koji sluzi za upuhivanje svezeg zraka u box, on trenutno nije potreban jer je temperatura zadovoljavajuća pa sam ga mislio koristiti kad zatopli.

Biljka je stara racunajuci od faze klijanja tocno 16 dana 6 sati 56 minuta.

Planovi : Kad biljcica poraste napraviti kloniranje te povecati stanje u boxu na 4 biljke sto bi bilo fantasticno. Znam da je rizik, jer jos neznam kojega je spola biljka i da je moguće da dobijem gay drustvance u boxu ali ukoliko ne obavim nabavu sjemena morat cu tako nema sta...




Vidite i sami da to raste ko luudo... :)) slike su poredane kronoloskim redom::
Evo i jedan kratki video :
[URL=http://www.4shared.com/video/F8BXFWRd/Video0003.html]
[/URL]
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
svizac71 je napisao(la):
Biljka je stara racunajuci od faze klijanja tocno 16 dana 6 sati 56 minuta.
:ludaci_lol:
Dobar si :icon_lol: Ajde,samo pići,dobro to izgleda i držim palčeve da je žensko :costumed-smiley-027
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
a zashto ne bi kada biljka naraste dovoljno za klonove jednostavno stavio na 12-12 da pochne da cveta a samim tim bi video i kojeg je pola , kada vidish kojeg je pola samo vrati na 18-6 ili na koliko si je vec u fazi vegetacije , stres za biljku ce biti mali ali bar si siguran kojeg su ti pola klonchici :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Dobar ti je savjet,ali neka sad radi s tom biljkom šta može,malo prakse nije na odmet.
U svakom slućaju,trebao bi nabavit sjeme.Nemaju svi tu sreću da im jedina biljka bude ženka :)
 

svizac71

Aktivan Član
06.03.2010
70
5
0
57
A neznam.. odlucio sam ovo napraviti, pa kad mi klonovi porastu, prebacim na 12/12. Mislim da ce onda velika biljka, iz koje sam uzeo klonove pokazati spol a klonovi ce rasti. Kuzis, dok klonovi rastu biljka pokazuje spol. A ako je cura sve pet, a ako ne onda sve ponovno.

Sutra dolazi sjeme. Malo bolje od prosli puta.

Idemo curaaaaaa...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Meskalito

svizac71

Aktivan Član
06.03.2010
70
5
0
57
Evo mene nakon duge i teške, znam da su neki mislili da je moj grow zavrsio u smeću ali ipak nije, nisam mogao dopustiti da nakon svog ulozenog truda sve padne u vodu. Pa evo mene sa novim slikama i pitanjima..??

Biljku sam premjestio na drugo mjesto, zapravo promijenila je nekoliko lokacija dok nisam nasao onu pravu. U boxu je nisam mogao vise drzati, jer se pocelo osjetiti, ali jako se osjetilo i dobio sam razne prituzbe pa je prebacena. Nalazi se na terasi koja je daleko od nepozeljnih ociju.

Ovako, dosta sam siguran da je zensko, trazio sam po cijeloj biljci ali jaja nisam nigdje nasao. Sto znaci da je zensko, ILI ne??

Evo slike:


Posto je to sada poprilicni OUTdoor grow, s ove strane s koje ja stojim i slikam dopire jaka svjetlost od 13h do 21h navecer, dok je ostalo vrijeme sasvim normalna svjetlost. Pa sam malo potpomognuo biljku da u rano jutarnjim satima dobiva sve više od strane svjetlosti.
Samo sam lampe iz boxa prebacio van, a neonke zamijenio sa 830.

HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP
Ventilacija je prirodna, nije jaki udar vjetra. E sada dolazimo do vlaznosti zraka, e tu bi mi trebala pomoć od nekog iskusnijeg. Posto se biljka nalazi na terasi i ja to smatram outdoorom sta je sa vlaznosti zraka..?? Dali da budem zabrinut kada sunce uhvati prziti ili ne..??
HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP

Sto se tice gnojiva, biljku zalijevam sa 1litrom vodom dnevno i dajem joj pola od propisane doze gnojiva a ono je:

ASEF Gnojilo za cvetoče balkonske rastline NPK 6:4:6

Jeli to OK..!?

I na kraju biljka je stara dva mjeseca i dva dana te par sati.. :)


 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Oj svišće!
Labos ludog znanstvenika: prvi deo ;) Drago mi je da je biljka još u akciji i da izgleda dobro.
Nemaš se šta brinut oko vlažnosti, samoregulirajuća je ta priroda,i kad sunce uvati pržit budi sretan.
Čini mi se da dobro reagira na ovo dosad zaljevanje, pa tako i nastavi samo pazi da nebude premokra
zemlja prije idučeg zaljevanja,pusti neka se osuši.

Nemoj gnojit svaki dan! (možda san te krivo skužia al za svaki slučaj)
Taj asef mi se nije pokazao baš dobro pa rađe nabavi plantelu cvet, ima je
na dosta mjesta i gnoji jednom tjedno, prvo sa pola pa onda punom parom.
To šta nema jaja ne znači da ima muf ;).Eto toliko i nadam se da će bit cura :thumb:
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP
Ventilacija je prirodna, nije jaki udar vjetra. E sada dolazimo do vlaznosti zraka, e tu bi mi trebala pomoć od nekog iskusnijeg. Posto se biljka nalazi na terasi i ja to smatram outdoorom sta je sa vlaznosti zraka..?? Dali da budem zabrinut kada sunce uhvati prziti ili ne..??
HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP

Samo opušteno ,,,nice to see you back
 

svizac71

Aktivan Član
06.03.2010
70
5
0
57
Veeeeliki pozz Haze-u..!!! :))

Ako moze netko da mi pomogne u svezi tog gnojiva, vidim da je plantela najbolje rijesenje ali kojeg NPK..??

I jos me zanima ako do sada nisam uocio jajasca na biljci, a stara je vise od dva mjeseca, jeli to to.??

Dali netko prepoznaje o kakvoj je sorti rijec, indica, sativa i te stvari..??

Ja sam jos zelen kad je rijec o uzgoju marihuane, pa mi nemojte zamjeriti sto pitam ove gluposti, potrudio sam se sto sam bolje mogao u sto kracem roku.?! :sun2::sun2:
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Pa kako je biljka vani pretpostavljam da je krenila polako sa cvjetanjem ili ce se tek pojavit prvi znaci cvjetanja , poslikaj iz profila tako da se vidi stabljika i grane dvije koje od tu izlaze pa se onda moze lakse rec , i imas dvije vrste plantanele list i cvet , tebi ce trebat naravno cvet a npk ti je za cvet 6:8:8 , moja biljoza je odlicno reagirala na plantanelu a i koliko sam trazia po forumu i drugi su bili zadovoljni , a djubrivo je stvarno bagatela.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Pa gle prijatelju ...imas neki hybrid ...ali više vuče na sativu nego na indiku ...usudio bi se reć 60-40 za sativu.

Gnojivo ...planetla zelena za veg. , crvena za cvat + nabavi si neko PK gnojivo tipa hesi fosfor ili hesi PK ,jer treba ti za PK spike u 5,6. tjednu cvata .

Pošaljem ti PM ....Da ti dam par info u detalje .
 

svizac71

Aktivan Član
06.03.2010
70
5
0
57
E to me je zanimalo 6:8:8 .. HVALA

Sta se tice tog PK gnojiva kao sto je hesi fosfor..?? To se daje zajedno sa plantelom za cvijetanje ili..?? Znam gdje mogu kupiti hesi fosfor i još ti ga dostave na kućnu adresu. ;))
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Znam da znaš !
To ti gnojivo treba kada budu duboko u cvatu ...to bi bilo kao neki booster za hedovinu ... daš ga samog ili sa pplantelom , ali uvjek manje od propisane doze ...pogotovo ako kombiniraš različita gnojiva s kojima još nisi upoznat.
 

svizac71

Aktivan Član
06.03.2010
70
5
0
57
Evo malo slikica bez hps-ovog crvenog spektra.

03072010784.th.jpg


-------------------------------------------------------------------------------------
Ovako na terasi mi je jako sunce, znam da što više svjetla to bolje, ali zemlja mi se jako brzo suši, svakih tri sata je skroz suha, pa ju zalijevam i do 4 puta na dan. Dali griješim u nečemu ili je to ok.??
-------------------------------------------------------------------------------------
Jos uvijek nisam našao niti jedno jaje pa mislim da sada mogu sa sigurnoscu rec da je Female..!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Lijepa ti je biljčica,stvarno imaš zeleni prst :) Još samo da bude cura...držim palčeve :)
Što se tiće gnojiva,previše kompliciraš.Ako znaš gdje kupit Hesi PK,što ne kupiš još i NPK za cvijetanje?
 

svizac71

Aktivan Član
06.03.2010
70
5
0
57
Hvala Hvala..
A to je jedna internet stranica koja prodaje sve sta treba za uzgoj, jos nisam siguran koji da kupim ali mislim da cu naruciti Hesi bloom complex.. Oprostite na reklami nisam siguran dali smijem staviti naziv gnojiva koje planiram koristiti.. Pa ako je bed ispraviti cu. i jos bih uzeo Hesi Fosfor Plus jer mi je to haze preporucio za kraj cvijetanja.

Jeli to Ok ..!!??