LED 300W // DiY BOX 40x40x80 cm // 1 x California Hash Plant

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Pozdrav drustvo staro!

Evo mene, preselio u manji box, zeljan novih avantura, iskustava i svega vezanog uz ovaj hobi.
Konacno je i ova moja kutija ugledala svjetlo dana, spremna je ona vec dugo vremena, ali nije imala rasvjetu. Nakon dosta premisljanja sa cim ici unutra odlucio sam se na LED. Idem dokazati da u ovom nasem hobiju svjetla (lumena) moze biti jedino premalo, nikako previse. ;) Salu na stranu, ne idem nista dokazivat, ovo ce biti grow bas ono za moju dusu...volim male stvari, pa tako i male boksove i male biljke...Jedino veliko sto ocekujem je kvaliteta!

Evo malo detaljnije o opremi koju cu koristiti u ovom growu:

Box: 40cm x 43cm x 82cm (to su tocne dimenzije, u naslovu sam zaokruzio brojke da ljepse zvuci :) Iznutra obljepljen diamond mylar folijom
Svjetlo: LED Galaxyhyrdo 300W
Ventilacija: upuh pasivan / ispuh - kupaonski vent 98 m3/h
Posuda: 5L cca (nekakva posuda od igracaka)
Zemlja: Klasman Potgrond H
Gnojivo: HESI Starter kit

Box je testiran, problema sa temperaturom nije bilo, kakvo ce biti stanje sa vlagom to cu vidjeti u hodu...
Ph ne planiram korigirati, ne znam jel bi ju bilo pametno jednom topirati. Mislio sam nekoliko dana vegetacija pa prebaciti na 12/12. Ne smijem pretjerati, jer se svaki put zajebem i kad imam 2m visine boksa.:) Svaki savjeti su dobro dosli jer ovo mi je prvi put da ozbiljnije radim u boxu manjih dimenzija pa cu se dosta oslanjati na savjete iskusnijih i provjereno punih znanja. :bocni::

20161110_123625.jpg


Evo malo slika boksa dok se čeka gospodična da ju napiknem u zemlju... :)

z1.JPG
z2.JPG
z3.JPG
z4.jpg

 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Cool boxic :thumb: nemam iskustva sa malim dimenzijama ali po meni jedno 10 dana vege i dobar lst mogli bi izvuc zanimljive rezultate;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: baobab

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
I meni se to svidjelo cim mi je palo na pamet. :zvezda:: Automatski sam se rjesio mogucih problema sa temp.
Hvala @mario339 , cijenim tvoj savjet. I ja mislim da bi mogao gurat oko 10 dana vege.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Baobab druze,sretno ti zelim,lijepo si skockao taj boxic,obozavam ovakve igrice,posto i sam uvijek experimentiram oko takvih stvari.. :thumb: :puuuh::!!
Probaj sa vanjske strane venta spojit neki komad aluflexa ili neke cijevi da napravis light trap da budes siguran da ti svjetlo ne moze curit van ili obratno ulazit unutra dok malena spava.. :cool: :D!! Svakako pratim,sretno dalje.. :gled:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: baobab

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Hvala svima na lijepim zeljama..kaj se tice light trapa to sam rijesio, moram do kraja dana jos sloziti vrata, imam neka improvizirana al nije to to, moram napraviti kako treba...
DSCN1225.JPG
Kaj se tice ove sorte, nema neki poseban razlog zasto idem sa njom. Zapela mi je za oko, pa reko da probam ja nju..
1 sjemenka je blizu 15€, nije bas ni jeftina. Nadam se da ne bude razocarala..
Kolko sam vidio po internetu oni koji su je uzgajali su zadovoljni. Navodno je sorta kojoj ne smetaju podrucja sa vecom vlagom i manjom svjetlosti, pa ak neko ima sajt sa slicnim uvjetima moze ju isprobati u outdooru. Jer kod mene tesko da ce imati manjak svjetlosti. :)
Zelja mi je bila Strawberry Banana (Reserva Privada), ali trenutno je nemaju u ponudi za naruciti.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Stipe

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
1. DAN // 18/6

TEMP/VLAGA dan: 24°C / 50%
TEMP/VLAGA noć: 22°C / 60%

Eto, da zabiljezim pocetak... vec me lagano zivcira ova ljuska od sjemenke, imam osjecaj da ju to koči u razvoju...
Ako sama ne padne do kraja dana cu je probati skinuti, al mislim da je sad ipak jos malo prerano da idem dirat jer se nebi cudio da ozljedim biljku :):bocni:: Uglavnom stalno imam preokupacije s tim ljuskama :puuuh::
Zalijana je sa malo vode, od sljedeceg puta ide ROOT Complex i SuperVit...
a.JPG
DSCN1236.JPG
ppppp.jpg
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Baobabže,ja bi se takodjer slozio sa tobom i rekao da je jos rano tj riskantno skidat ljusku i opnu.. :cool:!
Ali nemoj opet ni predugo cekati da se malena ne udavi.. heh :D. Lijepo izgleda svjetlo od panela u malom prostoru,deri samo ima da bude zmaj!! :thumb: :lol: :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: baobab

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Skidaj odmah. Pinceta (ako imaš) i čačkalica. Ne čekaj jer ju čekanje ubija.
Ako ju otvoriš ove sekunde do navečer će se kotiledoni zeleniti.
Znači,ne čekaj nego skidaj !
Kad skiniš ljusku ako ostane opna,svuci oprezno i nju.
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Ma imam i pincetu i cackalicu i sve..samo ce mi trebati malo srece :)
Skinut cu ja nju za koji cas pa javim kak je proslo. Ja sam mislio isto cekat al cisto sumnjam da bi i sama pala...znaci idem u akciju :makaze:
EDIT:
Ljuska uspjesno izvadjena, necu sad vise nista dirati...
20161114_142427.jpg
EDIT 2:
Par sati kasnije izvadjena i opna... Hvala ti @VenloNL kaj si me natjerao da idem odma reagirat, vec sad se vidi da je to bio odlican potez...
20161114_195806.jpg
 
Poslednja izmena:
18.10.2015
74
23
8
47
nakvasi vodom lakse ce da se odlepi

a ne vide da si skinuo al inace samo se nakvasi sa vodom ona se sama odlemi cim je malo povuces
 
  • Sviđa mi se
Reactions: baobab

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Nisam nakvasio vodom, al islo je svejedno.. sumnjam da bi se sama skinula jer imao sam i prije slicnih situacija..nekad se bas cvrsto uhvati i ne pada sama nego je treba ukloniti...
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Na toliki box ti savjetujem topiranje. Neka bude sretno i veselo!!!!
Meni je vege box 50x50x100 i skupljam za hansa. Pratim :)
:popcorn::

edit: super su mi diy boxevi, ima masu kretivnih rješenja na forumu uključujući i ovaj tvoj sa izbačenim svjetlom. Ingeniozno :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and baobab

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Fala kolega... Iskreno, nisam nikad topirao biljku, imao sam u planu par puta ali nista.:) Uvijek to izvucem na lst i lolipop. Al cini mi se da cu u ovom growu to konacno morati napraviti...
Hans je hans... ja sam isao na ovu soluciju jer mi se nije dalo ovaj led stavljati u veci boks, a opet sam htio dosta svjetla u manjem boksu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grisnak