LED disneyland & CBD wonderland

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
Dobar dan drugarice i drugovi :)

Vrijeme za redovni sedmicni update.

Curama je danas 34/35 i dan.
Rezim 20/4, panel udaljen oko 45 do 50 cm od vrhova.
Temp sa upaljenim svijetlima ugodnih 26 do 28 C i vlaga 40 do 45%.
Temp sa ugasenim svjetlima 23 do 25 C i vlaga 40 do 45%.
Vodu dobijaju svaka tri dana, hranu tj full dozu blooma i top maxa u vodi dobijaju svako drugo zaljevanje. Danas ih bas sleduje hrana, a vec od iduceg zaljevanja sa 1l vjerovatno idem na 1.5 l. Cvjetovi se polako ali sigurno popunjavaju, za sad ne vidim nikakav znak da im nesto smeta niti da se bune. U prilogu par slicica cisto da se vidi na sta to sve lici.

20191025_093433.jpg
20191025_091937.jpg
20191025_093257.jpg
20191025_091814.jpg
20191025_091906.jpg
20191024_172701.jpg

Do iduceg javljanja za 7 dana zelim vam svako dobro ::listomahanje::
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Litar tecnosti(sa nutrijentima ili ne) za potove od 12l i za pocetak cvjetanje je premalo kolega, ti bi trebao zalijevati polako dok ti potovi ne procure :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and TzHC

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
@Jednomsemora drug, hvala na sugestiji, medjutim pratim kako biljke reaguju i shodno tome povecavam zapreminu vode. Jos uvjek procuri na 1l vode i jos uz to ne buni se nit su joj listovi objeseni, bilo bi suludo da sad ljevam 3 l. Pocele su cvjetat prije nekih 7 dana otprilike tako da nije alarmantno nista. Kontam da je bolje da mi "zatraze" vode nego da ih sprzim hranom ili prezalijem... u svakom slucaju danas sam mislio o tome i razmisljao o kolicini vode pa sam dao 1.5 l pa za tri dana ako bude ok dobice 2 l, pa cemo vidit kako reaguju. Iz prvog growa sam naucio lekciju o hrani i vodi, i siguran sam da je bolje ic pomalo nego dat previse. U prvom growu sam imao stagniranje i manju kolicinu zbog budalastinja i pocetnickih gresaka, ovaj grow ide bez greske i zelim da tako i ostane. A tu je i mentor prati, upucen je u situaciju sigurno ce mi skrenut paznju ako bude trebalo. Svako dobro kolega :respect:
 

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
@Jednomsemora , pa jel ti nije dovoljna moja rijec kad kazem da procuri il treba neke dokaze da predocim :) napisao sam ti gore, prije 7 dana pocele cvjetat, dakle prije cvijetanja tj prije 7 dana dobile litar, treci dan cvjetanja dobile 1l, danas dobile 1.5l. Da sumiram u cvjetanju koje je pocelo prije 7 dana. 2 put zalivene, dobile prvo 1 l i danas 1.5l. Znaci iduce zaljevanje odnosno 10 ti dan ce dobit 2 l vjerovatno pa cu vidit dalje, i tako cu im povecavat kolicinu. Po mojoj logici je to dovoljno dobar tempo podizanja kolicine vode a ako ne bude pokazat ce biljka. Kolega moj dobri, poredis sa svojim potovima i biljkama, a siguran sam da ti je jasno da ni svaki strejn kao ni zemlja nisu isti, zatim kolicina svijetla koja udara u potove, kao ni temp boxa a sve to diktira koliko vode pije biljka. Neka sugestije jer ja uvjek volim zdravu raspravu i dijalog, no ostaje ovaj ritam kako sam napisao jer naucio sam pratit reakciju biljke i kao sto vidis na slikama sretne su i zadovoljne i sto je najbitnije ne zaostaju tj vidno se razvijaju. Nego kolega potjeraj ti doktora da se dime bobice fine :) ::listomahanje::
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Na sugestiju ne moras nista dokazivat :)bitno je da si zadovoljan svojim biljkama i da sve ide kako treba. Sretno dalje a doktor raste kao lud:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and TzHC

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
Zaljevanje da procuri nije nužno i ništa se ne razlikuje od zaljevanja sa manjom kolićinom vode jedino je razlika u tome što ide ćešće zaljevanje s manjom kolićinom vode
A možda ima i prednosti jer je teže napravit prehranjivanje i brže odradit flush po potrebi bez da biljka pretrpi prevelik stress s predugo mokrom zemljom cak sam mislim i ćitao o tome nesta
Al kako su biljke zadovoljne tako i postupaj :thumb: :popcorn::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TzHC

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
@tiki kolega i ja sam slicnog misljenja. S tim da pored gore navedenog po meni je jako bitno da cujes sta biljka ima da ti kaze :)

@Jednomsemora kolega znas da te postujem i nemoj sta zamjerit. To za dokazivanje je sala mala sto potvrdjuje smajli. Napisao sam to jer velis da ne mozes da vjerujes, odrasli smo ljudi necemo dokazivat gluposti. Kazem ti volim uvjek razmjenit misljenje s dragim kolegama a i ti si jedan od njih. :respect: tebra. A doktora timpra pomno :) cekaju se bobiceeee :)
 

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
Dobar dan ekipa.

Redovni, sedmicni i poduzi update.

Dan 41/42.
Uvjeti u boxu su stabilni i konstantni, odnosno kao i protekle 2 sedmice pa da se ne ponavljam sa vrijednostima temparature, vlage i distsnce panela od vrhova biljaka. Vodu dobijaju svaka 3 dana 2 l. Hranu dobijaju svako drugo zaljevanje full dozu bio blooma i top maxa, s tim da su proslo zaljevanje uz bloom i max preventivno dobile dozu dusika tj bio growa, mentor i ja smo odlucili da im jedna doza preventivno nece skodit. Sto se hrane tice ide kako ide, ono oko cega se dvoumim je dali da u prihranu ubacim i malo boostera. Imam bocu atami bloombastica ali vidim da ovdje na forumu nema nekih pretjeranih informacija vezano za isti, ja barem nisam nasao da je neko sa atamijem ispratio fazu cjetanja. Dacu sebi jos jednu sedmicu da se skontam dali da guram samo sa bio bizz hranom il ce biljke dobit jedan samar sa bloombasticom koji ima odnos N P K 0-14-15 i ako je vjerovat stranim forumima vazi za jedan od boljih boostera. Procitah negdje da se moze ubacit sa gnojivom koje vec koristite pa me to malo buni. Dali ga dat kao zasebnu dozu tj samo voda i atami ili ga dodat npr uz bio bloom i max koji ja koristim, pise da je kompaktibilno sa svim gnojivima. Druga novost je to da sam se odlucio da skinem jedan dio lisne mase. Dakle nikako lollipop/defolijacija tj nisam ogolio biljku ali sam skinuo dovoljno da se primjeti. Znam da su misljenja podjeljena u vezi tog skidanja lisne mase pogotovo kad je automat u pitanju. Medjutim jedni pisu treba, drugi pisu ne treba a moj stav je da necu nikad znat ako ne probam pa sam se odvazio da to i napravim jer jednostavno sam htio. Znam da listovi vrse fotosintezu ali u prvom growu sam primjetio da su zaklonjeni cvijetovi ostali mali pa usudim se reci i nerazvijeni totalno. Dakle po mojoj nekoj logici imati lisnu masu vazno je za fotosintezu ali ni to nije pun pogodak ako je cvijet zaklonjen. Dakle imati samo listove i zaklonjene cvijetove po meni ne valja, imati osvjetljene cvijetove bez listova ni to ne valja. Zato sam se odlucio na taj potez, dakle da ostavim biljkama dovoljno lisne mase, a da ipak skinem dio istih i napravim put da svijetlo dopre do cvijetova i tako im pruzim ponesto od oba svijeta. Prvi dojam ? Pa nije los, nisam primjetio stagniranje niti neku eksploziju u razvoju ali jesam zato primjetio skoro pa instant napredak na cvjetovima koji su bili zaklonjeni, odmah su se ispravili i znatno narasli i meni je to dobar znak. Jedna od 3 biljke je kasnije usla u cvjetanje, medjutim kad je pocela da cvjeta nisu joj po meni dovoljno brzo rasli cvijetovi, i ona je bila najgusca tj grmasta sa puno listova i mislim da je tu lezao odgovor, nakon skidanja listova cvjetovi se pune znatno brze. Dali ce se odrazit na nesto drugo u losem smislu vidjet cemo do kraja. Mentora sam konsultovao po ovom pitanju, slozio se ali da nikako ne pretjerujem sa skidanjem listova. Tako da ako se pokaze losim a ne vjerujem da hoce onda to pripisujem samo i samo sebi :)

U zdravlje ekipa, sorry na poduzem postu. U prilogu par slicica.

20191102_093657.jpg
20191102_093644.jpg
20191102_110615.jpg
20191102_094209.jpg
20191030_190657.jpg
20191029_220121.jpg
20191102_093742.jpg


Suma sumare.

Ako ima neko neki savjet il predlog vezano za ubacivanje bloombastica u prihranu, pogotovo ako je neko od kolega koristio cijenio bih da cujem misljenje i savjet. Hvala !

Do iduceg apdejta ostanite mi zdravi, zivi i veseli :)

::listomahanje:: ::listomahanje:: ::listomahanje::
 
Poslednja izmena:

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
Bravo ljepo napreduju :clap::
Ja ti koristim bloombastic al bio al mozeš i normalni nemoj ga dodavat kad zaljevaš s hranom nego ga u baci kad ti ide samo voda radi ljep posao i ne kosi se sa biobizz om jer ja vec 3 grow radim s kombinacijom biobizz i bloombastic i nije bilo problema
 

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
@vladomar Hvala kolega :)

@tiki Hvala druze. Sto se bloombastica tice sacekat cu jos jednu sedmicu da vidim kako se odvijaju stvari a do tad ako se nadje jos kolega da su koristili bloombastic pa pokusat od njih prikupit jos informacija. Ako taj bloombastic nece odradit posao u smislu da poveca prinos onda cu radije gurat s organskim gnojivom do kraja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tiki and vladomar

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
@Himalaya
@vladomar
I ja sam dosao do istog zakljucka tj da je jedan od boljih boostera na trzistu. Izvori informacija su mi uglavnom bili dnevnici na stranim forumima kao i internet generalno, na nasem forumu ima par postova medjutim nista konkretno. E sad da je dobar to mi je jasno. Sad samo ne znam kako da ga ubacim u shemu ishrane. Zaljevam svaka 3 dana. Jednom cista voda, jednom hrana full doza. E sad kako da tu gurnem bloombastic. Dali da idem jednom biobizz hrana, pa iduce zaljevanje bloombastic, pa onda cista voda ili da izbacim biobizz a ubacim bloombastic ili da idem biobizz, cista voda, bloombastic, cista voda i tako u krug. Iskreno ne znam koja je najbolja opcija pa sve iscekujem da cujem kako ga drugi koriste ako ga koriste. Za sad se javio samo kolega @tiki sa konkretnin predlogom medjutim kod njeg je kolko sam shvatio bloombastic al organska linija za razliku od mog.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Zelenko63

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
Mislim da ti bloombastic ide zadnjih 2-4 tjedna ako se ne varam al proizvod je bomba evo jedni vrhić iz zadnjeg drowa s time da sam predzadnji tjedan malo zakiksao jer sam bio na putu a klimu nisam ostavio upaljenu pa je malo imala toplinski udar:confused:
 

Prilozi

  • IMG_20190912_232844.jpg
    IMG_20190912_232844.jpg
    179,6 KB · Pregleda: 65
  • IMG_20190912_232750.jpg
    IMG_20190912_232750.jpg
    482,8 KB · Pregleda: 65