LED disneyland & CBD wonderland

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
Ime vašeg dnevnika: LED disneyland & CBD wonderland

Datum nicanja sjemenke: 30.09.2019

Početak vegetacije: 01.10.2019

Breeder: Barneys farm, Dinafem, Elite seeds

Strain: Lemon Potion CBD Auto, Critical CBD Auto, Purplediol CBD Auto

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training

Rasvjeta u vegetaciji: LED

Snaga svijetla u vegetaciji (W): Prvi panel 190 w / Drugi panel 200 w

Rasvjeta u cvjetanju: LED

Snaga svijetla u cvjetanju (W): Prvi panel 190 w / Drugi panel 200w

Nutrijenti: Biobizz root juice, biobizz bio grow, biobizz bio bloom, biobizz top max, atami bloombastic

Ostala oprema:

Dodatne informacije :
Setup slican kao u prvom growu. Pojacali smo se za jos jedan LED panel i stubni ventilator :)

Grow box sator 70x70x160

Rasvjeta : Led panel appllo 6 full spectrum 90x3 w ( realna snaga 190 w ) sociva 60° i Led panel kucna radinost 4 x 50 w ili ti ga 200 w full spectrum. Paneli rade u rezimu 20/4 i udaljen je 55 cm od biljki.

Ventilacija : Upuh/ ulazni ventilator Vents 150m3/h i jedan pasivni otvor.
Ispuh/ izlazni ventilator turbina sa karbon filterom Vents vk100 250m3/h.
Stubni ventilator da mjesa vazduh unutar boksa i naravno da biljkama simulira vjetar.
Upuh/ispuh spojeni na potenciometar/dimer za lakse regulisanje upuha/ispuha.

Zemlja : Klasmann-Deilmann SteckMedium supstrat sa 30% perlita
pH Vrednost - 5,5 - 6,5
pH vrednost (CaCl2) - 6,0
Električna provodljivost - 15 mS/m (+/- 25%)
Ukupna količina dodatog đubriva (NPK 12:14:24) - 0,5 kg/m3
Struktura supstrata - veoma fina

Potovi : Privremeni 3 x 0.5 l, Finalni 2 x 12 l i 1 x 8l

Temparatura : 26-28 °C sa upaljenim svjetlima.
23-25 °C sa ugasenim svjetlima.
Vlaga : 65-70 %

Pozdrav za veselu ekipu !!! Zalihe iz prvog growa su se polako al sigurno izdimile. Vrijeme je za 2.dio :) dakle moj drugi grow. Kao i uvjek sugestije su uvijek dobro dosle :) i hvala unaprijed. Ko zna mozda se nadje i neki mentor da ovo sve isprati, u slucaju da ne onda cu gurat kako znam i umijem sa iskustvom iz prvog growa i sugestijama svih vas koji znate vise :)

Kao sto vidite u opisu brinem se za tri djevojke, ako izguram sa dvije ja zadovoljan (uvjek se nadje jedna da pravi problem) :)
Lemon potion CBD, Critical CBD, Purplediol CBD.
Biljkama je danas 8 dan. Zalivene 4 dan i Danas tj sad. U 1l vode 4 ml root juice, svaka dobila po 1 dcl.
Cini mi se da napreduju normalno, imaju finu zelenu i ujednacenu boju, mada ne bih se bunio ni da su malo vece iii doduse Purplediol se ponasa cudno al o tome vise sa iducim updateom :)
Zasadjene su u saksije od 0.5 l i otptilike ovog momenta idu u finalne potove jer sam primjetio da vrhovi korjena izbijaji iz rupa na dnu saksije :) cudno ali istinito :)

Slike boxa:
20190908_004930.jpg 20190908_005032.jpg 20190908_005409.jpg
20190908_005317.jpg 20190908_005330.jpg
 
Poslednja izmena:

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
Mislim, da bi i Apollo sam, odradio posao!
Sretno!
Pa ovaj drugi panel je ubacen jucer. Budem vidio reakciju biljaka. Ako se budu bunile iskljucim, ako im godi nek stoji. Ni ja sam ne kontam nekad specifikaciju proizvodjaca. Na apollo pise 90 x 3 w, nekom logikom to bi trebalo bit 270 w, no medjutim specifikacija kaze 90 x 3 w i napomena da je realna snaga oko 190 w. Za ovaj panel koji sam ja izradio pise da je 4 x 50 w al ja kako vidim realno je izmedju 100 i 150 w. Tako da sve ukupno po mojoj skromnoj procjeni ja bih rekao da je sve ukupno oko 350 w uz oba panela. Apollo je odradio prosli grow 2 biljke, no mislim da ne bi skodilo da je bio koji watt vise, pogotovo u cvjetanju. Trenutno cekam neki interni dogovor s mentorom pa budemo zajedno odlucili koja je varijanta najbolja. Zahvaljujem na sugestiji :respect:
 
Poslednja izmena:

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
U njemu su 90 ledica od 3w, ali su 3v i 0.7A, tako, da ispada 2.1w×90=189w
Oni napišu snagu samih ledica, ali nijedna se ne gari na max.
Ove pločice jesu 50w, ali bez leče, bi trebale biti 20ak cm od biljaka, a onda ih toplina prži!
Ako su moduli, spojeni na driver, e oni vrijede, ali COB pločice sa Ic driverom, nije neka sreča. Za vegetaciju, da, ali za cvat, baš i ne!
Ostavi ih, ali one bi morale biti bliže, a to onda nije dobro za biljke.
Apollo je odličan panel i sam odradi posao bez problema!
COB pločice, večinu energije pretvara u toplinu, zato nisu za growanje najbolje riješenje!
Sretno dalje :thumb:
 

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
Hvala :)

U njemu su 90 ledica od 3w, ali su 3v i 0.7A, tako, da ispada 2.1w×90=189w
Oni napišu snagu samih ledica, ali nijedna se ne gari na max.
Ove pločice jesu 50w, ali bez leče, bi trebale biti 20ak cm od biljaka, a onda ih toplina prži!
Ako su moduli, spojeni na driver, e oni vrijede, ali COB pločice sa Ic driverom, nije neka sreča. Za vegetaciju, da, ali za cvat, baš i ne!
Ostavi ih, ali one bi morale biti bliže, a to onda nije dobro za biljke.
Apollo je odličan panel i sam odradi posao bez problema!
COB pločice, večinu energije pretvara u toplinu, zato nisu za growanje najbolje riješenje!
Sretno dalje :thumb:
Odlicno objasnjeno nema sta :respect: citajuci specifikaciju shvatio sam to sto ti pricas i u pravu si u vezi deklarisane i realne snage Apollo panela. Nego je to vise nekakav marketinski trik. E sad kad kupuje neko ko se bas i ne razumije pomislio bih sa reklame 90 x 3 w = 270 w. Woow. Medjutim malo racunice sa razumjevanjem i dodjes do realnih 190 w :) zar nije lakse jednostavnije reklamirat panel 190 w i cao :) tako nas spase racunanja ili citanja kompletne specifikacije prilozene uz panel ( barem ja mrzim uputstva ) iii da Apollo jest zaista odlican nema sta. Slozio bih se donekle i za ovaj drugi panel. COB ovi su sa integrisanim IC driverom, nisu nista spektakularno al nije da su bas za bacit, moze se rec da su ok ( pogotovo ako na njega gledas kao na ispomoc glavnom panelu ) i znao sam to od pocetka. Kad se upale uz apollo jednostavno malo "razdane" situaciju u satoru jer nije to uopste pravi realni full spectrum od 200 w kao sto bi bio neki fabricki LED panel sa pravim diodama plus sociva ( nek je pola od tog ja zadovoljan ) jer da jest vjerovatno uz apollo bi napravilo haos jer bi 400 w bilo way to much za grow box ovih dimenzija :) cijenim da su oba panela mozda realnih 300 w il nesto malo vise i to cu ostavit kao opciju za neku kasniju fazu growanja a do tad ce sam apollo radit posao jer drugi panel sam iskljucio juce nakon sugestije. Posto sam se konsultavao i sa mentorom slozili smo se svi da je u ovoj fazi nepotrebno da rade oba panela. S tobom je uvjek uzitak razmjenit misljenje :respect:
 
Poslednja izmena:

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
Za sada Apollo radi posao, čoek je u pravu kako si rekao ;):thumb::respect:
Pomalo, kada krenu u cvjetanje tada im radje zvizni pljusku sa količinom svjetla.
Sad netrebaju ;)
:thumb: :respect:
Pa dobro dosao mentore :) kako smo se i dogovorili dodatni panel iskljucen sinoc, Apollo radi posao za sad nema sta. Dodatni panel je i onako radio samo 1 dan tako da nisam primjetio neki pomak na bolje a ni na gore :) medjutim rado cu poslusat prije svega savjet mentora, kao i korisnu/pametnu sugestiju ostalih uvazenih clanova :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Zelenko63

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
Pozdrav za veselu ekipu :)

Nazalost zbog spleta vise okolnosti biljke iz dnevnika su otisle na vjecni pocinak. Meni je zao no zivot ide dalje. To je ujedno i razlog zasto nije bilo apdejta. No nije sve tako crno, box su ispunile nove tri biljoze i sa njima nastavljam dnevnik, ista sorta isti breeder uz jos jednu prinovu a to je Cheese cbd od dinafema. Dakle 4 biljke 4 autosa, od toga dvije rodjene u subotu i dvije rodjene u nedelju. Moglo bi biti guzve kasnije al o tome cu brinut takodje kasnije, da je da to sve prodje kako treba. Ima cak i peta biljka u malom potu i u slucaju da neka od ove 4 pocne pravit probleme spreman sam da je zamjenim, a ako ipak sve bude u redu otice u izbjeglistvo na usvajanje. Setup je isti osim sto su novi potovi sto i nije tolko bitno, zemlja je pot H, umjesto zemlje steckmediuma koji je usput receno osim za ozivljavanje mladih biljaka puka katastrofa u mom skromnom misljenju. Za sad ide sve uz Apollo led panel 200 w, posle cu u svjetanju pojacat s jos jednim panelom al o tom po tom de da dodju do cvjetanja. Biljke se zalivene kad su stavljene u zemlju to bi dakle bio cetvrtak i dvije biljke u petak sa 1dcl vode. Od subote do danas su dobijale po povrsini folijarno 2 puta dnevno cisto da okvasim povrsinu koja se osusi zacas od panela koji je na 45 cm od biljaka. Temp je 27 stepeni, vlaga 55 60 % sa upaljenim svjetlima, kad spava temp je 22 stepena vlaga isto 55 60 %, rezim 20/4. Plan je da starije zalijem danas sa 1 dcl vode, ove mladje sutra sa 1dcl vode ukoliko mentor @Zelenko63 ne kaze drugacije, a ceka se od njeg neka mudra prije nego poduzmem bilo kakvu akciju :) . Ovim putem zelim da mu se zahvalim i da mu ovako javno izrazim :respect: jer je lik i kolega koji je mentor u punom smislu te rijeci. Naoruzan strpljenjem i vremenom da odgovori na masu pitanja i pod pitanja tako da kapa do poda za njega.

U prilogu par slicica. Pozz do iduceg update a :respect:
298079

298080

298081
 
Poslednja izmena:

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Kužim sve, tak sam se i ja bio nabrijo :D pa sam u 60 X 60 stavio 4 biljke al sam ubrzo požalio :D
...jer kad podivljaju ::listomahanje:: a budu brzo, bit će ih teško ukrotiti :D
...al ajd ti bar imaš i neku visinu, moj box je visok samo 100 cm.:D
Kako god, čeka te džungla.;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg and TzHC

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
Kužim sve, tak sam se i ja bio nabrijo :D pa sam u 60 X 60 stavio 4 biljke al sam ubrzo požalio :D
...jer kad podivljaju ::listomahanje:: a budu brzo, bit će ih teško ukrotiti :D
Vjerujem. Al nekako kontam da cu se izborit. Veci mi je problem kad ubacim dvije biljoze pa na jednoj il obje bude problem. Ovako manja glavobolja, kontam nece sve 4 razocarat :) ako izadju dvije zive do kraja ja zadovoljan. Ako ipak sve 4 budu tip top probacu se izborit a ako ne mognem, imam favorite tj uzecemo u obzir koje budu naprednije. Al hej polako prica je tek pocela, pa budemo vidjeli ::listomahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Ne vidim zašto ti nebi sve četiri uspjele...dobro si se pripremio a imaš i odličnog mentora...bit će to brutala ne brini se ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: TzHC