LED disneyland & CBD wonderland

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
Pozdrav za veselu ekipu :) vrijeme je za update...

Za dvije biljke dan 7. Za druge dvije 5 ti i 6 ti.
Temparatura boxa sa upaljenim svjetlima uglavnom 26.5 do 27 C, vlaga 55 do 60 %, sa ugasenim svjetlima 22 do 22 C, vlaga 55 %. Rezim 20/4, panel udaljen 44 cm.

Vodu dobijaju na svaka tri dana 1 dcl. Zadnje zaljevanje tj trece ukupno ( broji se i prvo kad sam ih zabio u zemlju ) uz vodu dobile root juice.

Plan je jos jedno do dva zaljevanja tako ponovit i onda mozda povecat na 1.5 do 2 dcl, i eventualno panel udaljit zavisno od napretka biljoza tj kolilo budu raslr u visinu. Al o tom po tom, tu je i mentor @Zelenko63 pa se budemo dogovorili. Za njega :respect: kao i za sve ostale kolege.

Zajednicka
299038
299039

Biljka 1, Purplediol CBD, dan 7
Ima malo uvrnute prve listove, reklo bi se genetika, tako smo ustanovili mentor i ja... Jedino ona ima taj problem dok ostale biljke ne a svima su isti uslovi, i u prvom pokusaju je ista stvar bila. Uglavnom sto bi rekli djecija bolest, biljka se razvija ok cini mi se ostali listovi zdravi pravi, fina zelena ujednacena boja... Ona mi je inace skroz interesantna jer je high CBD biljoza 20 plus %, dok Thc a ima samo u tragovima zanemarivih 0.5 do 1 % i bas bih volio da je izvedem do kraja i da zdimim takvo sto jer do sad nisam imao priliku.
299041
299042

Biljka 2, Critical CBD, dan 7
299043
299044
299045

Biljka 3, Lemon Potion CBD, dan 6 ti ( cini mi se )
299046
299047

Biljka 4, Cheese CBD, dan 5 ti ( tako smo je uknjizili, 12 sati gor dol :) )
299048
299049

Pozz do iduceg update a ::listomahanje::
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
Kad kazes spletom vise okolnosti kontam da ima svega tu , a to sve potice od igranja sa njima , prevelike zelje ,
Razumljivo .A zbog toga preporucujem automatsko zalivanje , jeftino je 700din po saksiji
Ubodes i zaboravis , samo dolivas vode u posudu . Takozvane mrkvice , ili ti Blumat.

KAd covek ima previse zelje , sklon je preteranom zalivanju , onda koren pati , oce i do pogibije da dodje , stan , root rot , sve .
Ja sam skonto to , i da se ja pitam , ceo forum bi samo to koristio u zemlji , majku da nemam :)
PS
Srecan Grow
 

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
Kad kazes spletom vise okolnosti kontam da ima svega tu , a to sve potice od igranja sa njima , prevelike zelje ,
Razumljivo .A zbog toga preporucujem automatsko zalivanje , jeftino je 700din po saksiji
Ubodes i zaboravis , samo dolivas vode u posudu . Takozvane mrkvice , ili ti Blumat.

KAd covek ima previse zelje , sklon je preteranom zalivanju , onda koren pati , oce i do pogibije da dodje , stan , root rot , sve .
Ja sam skonto to , i da se ja pitam , ceo forum bi samo to koristio u zemlji , majku da nemam :)
PS
Srecan Grow
Kad kazem splet vise okolnosti mislim na zemlju koja nije bila adekvatna i uz to jos i stara. Nisam se igrao sa njima niti ih previse zalio, zapravo bilo je obrnuto. Zbog situacije u jednom periodu vremena sam ih MORAO ostaviti bez nadzora, to je uzrokovalo velike varijacije u temparaturi, nisu zaljevane na vrijeme itd itd. Neke osnovne zajebe sam naucio u prvom growu, one koje nisam u prvom svakako ucim sad u drugom, nesto naucim sam a nesto od cijenjenog kolege mentora, nesto i od ostalih kolega jer u svakom slucaju volim cut svako misljenje ukljucujuci i tvoje :) vise glava je uvjek pametnije od jedne ::lulamira::hvala na lijepim zeljama ::listomahanje::
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
kontam da ima svasta u tim okolnostima :)
ja sam primetio po sebi da lose zalivam , video kako to automatski radi , i poredim sa ovim sto ja radim , ma nebo i lose zalivana zemlja :) haha :rasta: Opusteno bice to full on , tih okolnosti bude i meni je prslo par growova na iste stvari
 

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
Dobar dan dobri ljudi :)

Vrijeme je za sedmicni update.

Curama je danas 12, 13 i 14 ti dan.
Rezim 20/4, panel udaljen 45 cm od vrhova.
Temp sa upaljenim svijetlima ugodnih 26 do 28 C i vlaga 50 do 55%.
Temp sa ugasenim svjetlima 22 do 23 C i vlaga 50 do 55%.
Biljke zaljevam svaka 3 do 4 dana, 2dcl svaka sa full dozom root juice ( to je jedina promjena, sa 1dcl vode sam pojacao na 2dcl ). Zalivene su u srijedu zadnji put tako da ih novo zaljevanje sljeduje danas eventualno sutra. Cini mi se da su sretne i zadovoljne, tako da za sad nece bit nikakvih drasticnih promjena osim ako se kolega mentor @Zelenko63 i ja ne dogovorimo drugacije.

Slike u prilogu.

Gore lijevo, Cheese CBD ( dan 12 )
Gore desno, Lemon Potion CBD ( dan 13 )
Dole lijevo, Purplediol CBD ( dan 14 )
Dole desno, Crticial CBD ( dan 14 )

300400

300404

300405

Svi komentari i sugestije su dobro dosli.

Toliko za ovaj put.
Pozdrav za veselu ekipu ::listomahanje::
 
Poslednja izmena:

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
Za koji dan to ce uci u onaj period kad gornje lisce zaklanja donje , pa donje ostane ne razvijeno ako se nista ne uradi , ja tu radim LST ali nisam nesto spretan sa tim nikad mi ne bude kako sam zamislio , pa sam skontao FIM i osisam par gornjih listova sto zaklanjaju donje , da bi raslo i granalo se .
Sa tom biljozom sam najzadovoljniji do sad , a eto videcemo kako ces ti to izvesti , al po meni to je najbitniji korak kod automata , od toga zavisi dal ce biti brda grancica ili jedna cola .
 

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
Pozdrav za ekipu veselu. Time for weekly update :)

Curama je danas 19, 20 i 21 i dan.
Rezim 20/4, panel udaljen oko 47 do 50 cm od vrhova.
Temp sa upaljenim svijetlima ugodnih 26 do 28 C i vlaga 55 do 65%.
Temp sa ugasenim svjetlima 22 do 23 C i vlaga 55 do 60%.
Biljke zaljevam svaka 3 dana, proslo zaljevanje svaka dobila po 0.5 l vode sa full dozom root juice. Danas zalivene sa 0.75 l sa full dozom root juice. Cini mi se da su od prosle sedmice narasle fino pa sam shodno napretku pojacao kolicinu vode. Vidjet cu kako se ponasaju iducih 3 dana ako nastave fini progres idemo na 1 l. Tokom iduce sedmice vjerovatno ce pocet da cvjetaju pa se lagano moze pocet razmisljat o nekoj pocetnoj dozi blooma al o tom po tom. Takodje u toku iduce sedmice planiram odradit i LST, bice ovdje guzve velike al znao sam to od pocetka, no nema odustajanja idem jako do kraja, ima da ih vezem kako znam i umijem al ima da dodju do kraja tj do teglica na ovaj ili onaj nacin. Et to su neki planovi, osim ako mentor @Zelenko63 ne kaze da trebam postupit drugacije. Pozdrav za cijenje kolege s vutre.org i ostanite mi zdravi i veseli.::listomahanje:: :respect: ::listomahanje::

Slike u prilogu

301739
301740
301741
301742
 
Poslednja izmena:

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
Dobrar dan drugarice i drugovi, uvazene kolege :)

Danas jedan ne planski update. Dan 21, 22 i 23.
Cure su pocele divljat a sator sve vise licit na dzunglu. Stabljike se udebljale pravo i nije vise bilo izbora no odradit LST. Ja sam ga odradio danas onako kako sam najbolje znao i umio, svaku granu sam zaheklao za saksiju. To im je sto im je od mene. Ucinio sam sto je bilo u mojoj moci. Od mene ce dobit optimalne uslove tj ljubav, hranu i topao dom a na njima je sta ce mi do kraja pruzit za uzvrat. Znao sam ja od pocetka da je velik zalogaj gurnut 4 biljke na ovaj prostor al sta je tu je. Sad vise nemam izbora no ostavit ih ovako i vidjet sta ce se desit.

Sutra je vrijeme za zaljevanje i idemo lagano na 1l sa full dozom root juice, posto vidim da su proslo zaljevanje sa 0.75 l popile hladno bez emocija. Cekaju se pistile vjerovatno do kraja sedmice ce biti to to i onda je vakat za razmislit o bloom a nesto kasnije i o top max ( bio bizz ).



Ovako je to izgledalo danas prije LST.
302196
302197

Odradjen LST
302198
302199

Za vikene ide novi update pa budem vidio na cemu sam tj valjal to sta :)

Lijep pozdrav ::listomahanje::
 

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
@Badi Kolega moj dobri tebe sam se prvog sjetio hahaha. Upravo o ovome smo pricali na pocetku growa :) al hej ne kajem se ni sekunde, cak sta vise izazov je. Ima da ih dovedem do kraja pa taman kad bih ja sjedio u satoru i cuvao grane rukama :) Pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
Svaka cast ljepo to tebi ide sad samo pažlivo s hranom rađe malo manje pa po potrebi dizat prati je listovi ti kazu sve ;) :clap::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TzHC

TzHC

Mr.Sci
14.01.2011
86
816
83
Dobar dan zelim :)

Vrijeme za redovni sedmicni update.

Curama je danas 27 i 28 i dan.
Rezim 20/4, panel udaljen oko 47 do 50 cm od vrhova.
Temp sa upaljenim svijetlima ugodnih 26 do 28 C i vlaga 40 do 45%.
Temp sa ugasenim svjetlima 23 do 25 C i vlaga 40 do 45%. Posto je pocela faza cvjetanja cijenim da im treba nesto manja vlaga u zraku u odnosu na period vegetacije kad je u prosjeku bila 55 do 65%. Cure su presle lagano na 1l vode, tempo zaljevanja je ostao na svaka tri dana. Zadnje zaljevanje u cetvrtak i tad su prvi put dobile hranu 4ml bio grow, 2ml bio bloom i 2ml top max (biobizz), root juice sam izbacio. Cini mi se da su odreagovale dobro, nema tragova nut burna niti bilo kakvog stagniranja.

Desila se nezgoda u kojoj sam izgubio jednu biljku no ne zelim previse o tome jer zelim da ovo zavrsi kao stess free grow i jer ne zelim da kvarim sebi uzivanje sa ostale tri biljke, moje tri ljepotice :). Bilo sta je bilo idemo dalje. Krivo mi je u smislu da je na ovu velicinu prostora bio izazov obuzdati 4 fino razvijene biljke jer zaista sam se zainatio da ih izvedem do kraja, al eto na kraju kako uvazeni mentor veli, mozda je to tako trebalo. Mentora nema previse da se javlja u dnevniku jer ocito nije lik koji se eksponira i uzima zasluge za bilo sta, medjutim kolega i ja smo redovno u kontaktu i konsultujemo se oko svege tako da zelim da se i to zna :) Za mentora @Zelenko63 :respect: i hvala za odvojeno vrijeme kad god mi to treba :)

Evo i par slicica :)

303101
303102
303103
303104
303105
303113


Do iduceg update zelim vam svako dobro ::listomahanje::