Led e27 (modul bez grla) cca 240w + aktivno hlađenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.06.2019
7
10
3
Poz, trenutno sam u izradi vlastitog panela pa prije nego napravim zanima me par savjeta iskusnijih
Panel se radi od čelika 2 mm (u fazi je prototipa) 24 led modula od 9w ili 11w centralne udaljenosti 11cm + aktivno hlađenje istog
Panel bi trebao imati 20000 lumena (ide 2700k, 3000k, 6000k boje svjetla)
Dali da stavljam ultra ljubičaste i infracrvene diode na njega ?
Dajte savjete ako u dizajnu nešto ne valja

prototip.jpg
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Previse truda za e27 panel. Na tvome mjestu bi radje isao na full spectrum ledice jeftinije ces proc i imat puno bolje svijetlo. Sto se tice e27 evo vidi kako sam ga ja izveo za prvu ruku ovdje.
Hlađenje nije uvjet moj je radio pola growa bez aktivnog hlađenja. Ni jedna nije riknula (Radio sam ga i na plasticnim lajsnama, sve su se malo povijale ali izdrzalo je sve skupa 2 mjeseca vege, poslje sam samo zarulje poskidao doli i stavio na ovo od frizidera. Pricvrstene su pvc vezicama).
Ova tvoje 4 hladnjaka nece nista promjeniti osim povisiti buku u boxu koja nas sve muci. Lako dok je sve novo, ali dok se to razvrti cuje se dosta.
Evo primjer za 3. grow moram otvarat turbinu i promjeniti lezajeve jer je postala pre glasna.

Trenutno sam "sklepao" od one mreze iz frizidera e27 90w panelcic poslje cu ga samo pojacat za cvat.
Evo vidi kako sad izgleda.
20200209_113303-jpg.318421

Samo znaj da e27 panel jest brzo rijesenje, ali vec danas ima puno jeftinijih i kvalitetnijih ledica ako radis DIY.
A pretpostavljam da si to i htio kad si odlucio na ovaj panel.

Imam negdje linkove od svabe koji prodaje high tech ledice, adaptera, lece itd. Baci oko na moje dnevnike pa ces vidjet o kakvom panelu pricam. Ako te zanima tu sam da pojednostavim koliko mogu.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Ako ces vec toliko truda ulagati, kao sto kolega kaze, bolje idi na klasicne LEDice i LED trakice, eventualno jedan vent po drajveru da hladi drajver i to je to mada uz dobar dizajn(heat sink) ti nije preko potreban, ali nece ni skoditi, sve zavisi da li ides na duze staze ili na nesto za jedan grow a cim se ovoliko trudis verujem da je prva solucija u pitanju.
Dali da stavljam ultra ljubičaste i infracrvene diode na njega ?
Da, ja cak kada bih radio svoj panel bih isao i korak dalje i stavio i FAR RED diode, imas vise o tome u ovom klipu:

Takodje ako ces se upustati u to predlazem da pogledas ovo ako vec nisi:
Dr Bruce Bugbee veome genijalan covek koji je sprovodio istrazivanja na mnogim biljkama pa i na kanabisu.
 
09.06.2019
7
10
3
Hvala na savjetima, slažem sebi reflektor za box dimenzija 80x60x160 cm.
Vrlo jeftino sam prošao s led e27 (240w = 30eura) + ventilatori (5 eura) + kučište (20eura)+ostalo (10eura),
Razlog zbog kojeg sam išao na e27 module da izbjegnem drivere i ostale stvari pošto se ne kontam u struju ali za drugi panel sigurno budem koristio klasične diode i drivere možete postat linkove šta bi preporučili

S trenutnim setupom reflektora smatram da sam rješio donekle pitanje ventilacije (izmjena zraka je 10l u sat smatram da je dovoljno za boks mojih dimenzija ali ubodem još nešto za krošnju s regulacijom brzine i dodatnim upuhom zraka) ako sam u krivu ispravite me

Pozdrav
Update.jpg
Update mali s uškama za kačenje reflektora
 
Poslednja izmena:
09.06.2019
7
10
3
Panel definiran, ide još 15 FAR Red (730nm) dioda, postavljena dva prekidača (prvi za 8 centralnih led modula, drugi za sve ostale module +far red diode 730nm)
Dodan poklopac reflektoru, izvršena toplinska simulacije panela (prolazi super s ovim setupom)
Sljedeci tjedan panel bi trebao biti izrađen (ovisim o više stvari), prilažem slike završnog prototipa reflektora
Till next update stay high ::listomahanje::::listomahanje:: gotov.jpg gotov1.jpg