LED Gro Master

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
pa aj nam sracunaj koliko trosi agro a koliko Mh koliko ..koliko...koliko :D

ajde malo da vas cimam da se pokrenemo pa cemo brisati ove teme sa dogovorima :wink:
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Inq je napisao(la):
HPS od 400w ne trosi 400w vec zajedno sa prigusnicom oko 500w a ako je agro onda 530.
Malo si preterao gubici na prigusnici su oko 10% znaci 30-40W a i 400 w je nazivna snaga zavisi od od modela sijalice i napona u mrezi koji nije stalan kao sto bi trebao biti. Svejedno nas interesuju samo okvirne cifre.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Sve zavisi ko prozivodi prigusnicu... Ako je prigusnica kvalitetnija trosice manje struje... Za MH nisam siguran ali mislim da je slicno.

HPS 430w trosi oko 460 w
HPS 400w trosi oko 450 w
HPs 250w trosi oko 285 w
HPS 150w trosi oko 170 w

Znaci kada neko kupi HPS ili MH lepo ode na sajt proizvodjaca i vide koliko trosi +prigusnica.

@ Eddie
U pravu si... ispravio sam se...
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Da prigusnice/balasti mogu biti razlicitog kvaliteta a pravilo je da sto veca to bolja. One sa vecim jezgrom imaju manji broj debljih navojaka a sa manjim presekom jezgra moraju imati vise zice a samim tim zbog ogranicenog prostora i tanje da bi induktivnost bila ista. Duza i tanja zica=veci otpor i vece grejanje samim tim veci gubici i veca mogucnost otkazivanja.
Ovo neznalica moze da prebaci u onu temu o propratnoj opremi.
O prigusnicama nema sta vise da se pise jer je to samo jedan kalem zice na gvozdenom jezgru. Ponekad imaju i treci izvod ako su predvidjene da se koriste i u zemljama gde je napon mreze razlicit recimo 240 v. Postoje i elektronski balasti ali ih ja kod nas nisam vidjao pa je razglabanje o njima besmisleno.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
U propratnoj opremi planirano je i o Balastu

a ja imam jednu molbu za vas dvojicu... :D

a vi pogadjate sta je to :rofl:

ali stvarno mislim da bi mozda bolje od mene pripremili podatke o prigusnici...

kao sto samo pisali o zicama tako bi mogli i o balastu .... imate li vremena za ovo ?

ako se odlucite imam i ja nesto podataka sa spremljenim slikama otvorenog balasta ....
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Postoje i elektronski balasti ali ih ja kod nas nisam vidjao pa je razglabanje o njima besmisleno.

Ja sam video da ima da se kupe do 150w ali su skuuuuuupi.

@ nznlc
Daj to Ediju... on ce bolje... vise zna o elektronici od mene... ja mogu tek po neku korisnu stvar da nabodem ali ni ja ponekad nisam siguran da li je tacno...