LED Grow Box - nešto kao tutorial

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.05.2014
37
14
8
Pozdrav ljudi, nisam siguran na koju temu da se se obratim za pomoc pa reko ajde ovde ako sam pogresio neka premeste gde treba. e ovako hteo bih napraviti svoj led panel, i trazio preko alibabe od raznih proizvodjaca samo led grow cipove i ljudi mi ovako nesto poslali, vidite sliku e sad sta ja i koliko kojih cipova da odaberem za panel od 100w ? stvarno bih zamolio ljude koji se razumeju u lumene i led cipove da me posavetuju.
 

Prilozi

  • ledice.JPG
    ledice.JPG
    125,8 KB · Pregleda: 112
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
Pozdrav ljudi, nisam siguran na koju temu da se se obratim za pomoc pa reko ajde ovde ako sam pogresio neka premeste gde treba. e ovako hteo bih napraviti svoj led panel, i trazio preko alibabe od raznih proizvodjaca samo led grow cipove i ljudi mi ovako nesto poslali, vidite sliku e sad sta ja i koliko kojih cipova da odaberem za panel od 100w ? stvarno bih zamolio ljude koji se razumeju u lumene i led cipove da me posavetuju.
Plave su ti za vegetaciju, crvene za cvetanje moze da ubacis par uv i ir ali baziraj se na 75% crvene, 5% uv i ir i 20% plave.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
03.11.2013
38
77
18
Pozdrav ljudi, nisam siguran na koju temu da se se obratim za pomoc pa reko ajde ovde ako sam pogresio neka premeste gde treba. e ovako hteo bih napraviti svoj led panel, i trazio preko alibabe od raznih proizvodjaca samo led grow cipove i ljudi mi ovako nesto poslali, vidite sliku e sad sta ja i koliko kojih cipova da odaberem za panel od 100w ? stvarno bih zamolio ljude koji se razumeju u lumene i led cipove da me posavetuju.

Poslušaj Djunija. Nemo se zezaš s plavim i crvenim. Sve je to cool ali sad imaš full spekatar ledice i ne razmišljaš. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

blaske

Aktivan Član
09.12.2016
299
1.014
143
45
Pozdrav ekipo,proveo sam dosta vremena citajuci forum jer planiram i ja da napravim jedan box za svoje potrebe pa mi treba mala pomoc :)Imam konstrukciju za box velicine:sirina 60cm,dubina 45cm i visina 150cm,uzeo sam diamond foliju koju cu da obucem konstrukciju i polako uzimam jos tu neke sitnice koje trebaju.Mislio sam da ubacim jednog vanzemaljca ali po vasem misljenju ako ima mesta mogu i dva i ako mozete da mi pomognete oko najbitnije stvari,svetla.Uzeo bi ili neki led panel ili cfl.Sada samo ako moze neko da mi kaze koja jacina bi trebala da bude led panela da bi to izgurala za jednu biljku ili mozda dve ili koliko bi trebala da bude jacina cfl sijalica za isto to!?
Hvala unapred na odgovorima pa kad kompletiram sve otvaram dnevnik.. :)
 
04.02.2016
74
82
18
po meni je to jedna poštena. Za tvoju kvadraturu 100W led. Ali true power. Znači koliko povlači iz el. mreže. Za cfl ne znam to nisam radio. Eto to je moje mišljenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

blaske

Aktivan Član
09.12.2016
299
1.014
143
45
ok,probacu da nadjem nesto tamo ali tako nesto od 10 do 15 komada od 10wat jel to dovoljno?
Ne znam da li si video ovde ima 16 komada od 10w,a pise da moze da rade do 20w...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Saul Goodman

Aktivan Član
01.12.2018
105
436
63
Pozdrav ekipa!

Vidim da je tema led grow box pa da nadovezem svoj problem temi.
Pocetnik sam u svijetu uzgoja i svaki savijet mi je dobrodosao.
Imam u planu kupiti growbox za jednu ili max. dvije biljke posto moja godisnja potrosnja ne prelazi 60g., tako da bih imao u planu odraditi jednu do dvije berbe gosidnje.

Moje pitanje glasi dali su ove dimenzije optimalne za dvije biljke, i naravno dali ovaj LED panel kompatibilan?
https://www.bushdoctor.at/de/angebote/grow-shop-angebote/6420/grow-150-w-led-deluxe-set?c=5319

LED misljenje? https://www.amazon.de/Roleadro-Pfla...qid=1543682250&sr=8-32&keywords=pflanzenlampe

I ako ima itko od clanova da je u Njemackoj, da razmjeni iskusva narucivanj opreme i sjemena?

I imam jedno pitanje za nekoga od ADMINA, dali mozemo otvorit jedan dnevnik gdje bih dobio mentora koji bi mi pomogao od kupovine i sklapanja boxa, do odabira sorte, pa sve do susenja, da svaki korak dokumentiramo slikama?
Hvala.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.638
13.725
358
Pozdrav,
Taj sator koji si stavio u linku je 60x60 mogu se staviti dve biljke unutra pogotovo manji automati i jos ako kazes da ti je 60 g dosta za godinu netreba ti vise!
Led panel taj koji si stavio je nekakvih realnih stotinjak w , rade pogledaj neki provjereni od poznatijih proizvodaca ili sam slozi led panel!
A za ovo zadnje pitanje imas sve napisano na forumu samo potrazi od kupovine do slaganja kojekakvih boxova, o odabiru sorte isto tko, tj o svemu sto si naveo uzadnjem pitanju vec imas odogovor samo ga trebas potraziti el tesko da ce jedna osoba odvojiti toliko vremena samo za tebe i objasniti te sve vec objasnjeno, mentori sluze da kad sve skupis i krenes pomalo growat da ti pomognu i ukazu na greške a ne da tipkas za svaku mogucu sitnicu! Baci oko malo po zavrsenim dnevnicima pa ces vidjeti kako to sve izgleda da steknes malo dojam pa ti bude lakse!