LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.07.2009
9
0
0
35
koliko bi mi trebalo tih LED lampi za box dimenzija 80cm visok,40cm sirok i 40cm dubok...i koja bi bila cena da kupim tu kolicinu LED sijalica koja mi treba za taj box?
 
25.08.2009
16
1
0
49
nitko čovjeku ne odgovara... a i ja se pitam jel prošlo dovoljno tih godina pa da se počne računati i s ovom opcijom rasvjete??
......
veliki pozdrav, dosta vas čitam ali evo po prvi puta pišem...
imam i neke biljčice, ali ima vremena... :p
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
[video=youtube;_CtROw3uiVg]http://www.youtube.com/watch?v=_CtROw3uiVg[/video]

Da malo osvježimo ovu temu .

Aktualne su rasprave o LEDicama ...pa eto ....
[video=youtube;0H9__FADGdw]http://www.youtube.com/watch?v=0H9__FADGdw&feature=related[/video]
 

MaxMarica

Aktivan Član
11.03.2010
201
693
93
bok, evo ja radim box sa led rasvjetom.... jos par dana pa cu i slike staviti u dnevnik ..... mislim da je led dosegao vec tu jacinu i kvalitetu s obzirom da se prodaju ovakve stvarcice: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dl...08038&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_13992wt_941
Kazu po raznim forumima da je ekvivalent 400w hps-u ... baca samo potreban spektar plave i crvene i neusporedivo se manje grije i isusuje bilje i zrak... mislim da buducnost vec tu , kao sto se opet vidi :))) http://www.youtube.com/watch?v=zNfm7XSxVPs

pratit cu voaj post da vidim kako napredujes, ti cekiraj moj tu i tamo

ljep pozdrav :)))


mm
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gram 007

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Ajde da vidimo i taj LED koji si složio ....
Ja cjelo vrjeme pokušavam da dođem do neke razine recimo HPS-a 100w ili MH 100w ali teško jer izbor opreme je mal i skup kad gledam na HPS itd....
Meni je zanimjliv što smatram da je mobilan po Box-u i imam nekih 6 LED lampa da sad neopisivam kakvih...

Aj uslikaj da vidmo....
 
17.03.2010
1
0
0
63
Zavisi koji tip ledica se koristi .Sada se mogu naci i sa visokim intenzitetom svetlostino i cena im je solidna.
Zbog toga mi se više sviđa korišćenje tuba koje su u FAR-u.Ceo posao je kraći i izvedba je jeftinija.
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Linkin Park je napisao(la):
koliko bi mi trebalo tih LED lampi za box dimenzija 80cm visok,40cm sirok i 40cm dubok...i koja bi bila cena da kupim tu kolicinu LED sijalica koja mi treba za taj box?


I mene to zanima....otprilike sam kontao slozit mozda na ljeto neki grow u boxu (ormaru) slicnih dimenzija koje LP navede,pa sam bas nesto kontao oko tih LED dioda....da li bi to bilo isplativo,sta vi iskusniji mislite ??
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Malo sam gleda po netu i cijene ovih ledica su strasno pale , evo konkretno moze se nabavit 600 5mm ledica za 200kn , i to sve potrebnog spectra , manje vise su sve 15000+ mcd , zanima me koliku bi temperaturu proizvodilo recimo 500-600ledica na povrsini od 55cmX55cm , recimo ledice su 5mm i razmak izmedju ledica 1.5cm , i koliko bi recimo 600ledica ovih specifkiacija bilo realno ekvivalentno nekom HPSu?



 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gram 007

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
U kojem je smislu to za tebe neisplativo cijenovno ili ?? Ako je cijenovno onda neznam 0.29 lipa po jednoj ledici je sica , druga je stvar sta gotovi paneli kostaju po 2500+ kn , što je naravno onda neisplativo...A odi se za 200kn i malo dobre volje nakrca 600ledica sta mislin da za te pare nemoze nikako bit neisplativo , više me izadje HPS250 i vrime dok složin nekakav cool tube nego u par sati izlemin ledice.
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Stari moj takve ledice su za okitit bor eventualno. Jedna ti je snage oko 0.08W znači tih 600 je 48W, pošto su tako slabe na daljinu gube intenzitet prjako. Nemoj zaboraviti da če ti i PS trebati za ledice kao i aluminijska ploča za odvodnju topline i eto cijene a snaga nikakva. Išao sam se raspitat u dućan u kojem drže samo LED rasvjetu i one prave ledice High power od 1W naviše kakve se koriste u pravim grow svjeltima uopće nemaju. Jedino dobro što imaju je traka sa 0.5W ledicama za koju odma možeš i alu profil kupiti nažalost zaboravio sam cijenu :)

EDIT: LED će ostati skup još dosta vremena jer je vrhunska tehnologija što znači da nema jeftinih kineskih High Power ledica jer neznaju, a i potražnja je višestruko nadmašila ponudu zbog korištenja u auto svjetlima i svim mogućim Eco-friendly stvarčicama. Dobra ledica je 3-4 evra pa naviše po wattu pa ti sad vidi :) Čuda mi je ispričao čića u dućanu on naprimjer uopće nemože dobiti dobre LEDice iako radi po mjeri module za izloge i kuhinje...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pandur jozo

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Da , nisan zna da su toliko slabe , ali i 50W leda kakve god bile je garant jako jako puno , jer imam podvodnu svjetiljku 3W led , čovik nemoze vjerovat kako tih 3W svijetli , svijetli sigurno dobro kao moja stara 15W halogena , sa time da mi se ta halogena potrosi u 2 ronjenja ,a ova led pici i pici.

Sad san bas trazia te high power 1W led diode , i 1 komad kosta 5kn , to bi vec bia posal onda , ma imam ja vec 250W HPS , nego volin kemijat malo i zezat se , pa sam mislia slozit nesto vako u stari PC BOX za test.
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Purica je napisao(la):
Sad san bas trazia te high power 1W led diode , i 1 komad kosta 5kn , to bi vec bia posal onda , ma imam ja vec 250W HPS , nego volin kemijat malo i zezat se , pa sam mislia slozit nesto vako u stari PC BOX za test.

:thumb: I ja volim kemijat i igrat se s glupostima, ali sam od LED odustao ;) A svakako prouči sheme spajanja i šta ti sve treba npr trebaju ti LEDice RED i ROYAL BLUE spektra, više crvenih nego plavih i takve cake, nakraju još kineski UFO s 0.5W ledicama s ebaya izgleda ko najjeftinije riješenje.
 
14.09.2008
11
0
0
34
imam problem i nisam uspio naci odgovor citajuci po forumu iskreno ....

imam box sirine 20, visine oko 50 te duljine oko 45 ... mini box :S ... i sad me zanimalo sobzirom da je mali box kad bi stavio hps ili mh lampe one imaju preveliku temperaturu sto bi mi stvaralo probleme jer znaci da bi trebalo ici previse vantilacije ... pa sam razmisljao i jedino sta mi pada napamet je led diode u jako velikim kolicinama (bijele) ... njih barem 100-150 komada pola sa jedne i pola sa druge strane jer nemaju zagrijavanja a mislim da za ovaj moj box bi bilo dovoljno svjetla. Moram napomenut da idem na autoflowering biljke bas radi velicine boxa. Ima tko kakav savjet ???? Sve ideje su stvarno dobrodosle.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Evo jedan copy paste sa jedne stranice koju sam izgooglao u roku 5 min. (napušen-da se razumijemo :p ):
Kako radi LED

Svjetlosne diode temelje se na poluvodičima koji pretvaraju električnu struju direktno u svjetlost. Samo nekoliko milimetara dugačak, LED je korisna alternativa za klasične izvore svjetla u mnogim područjima opće rasvjete gdje također otvaraju do sada nepoznate mogućnosti i perspektive. LED – dioda koja emitira svjetlo sastoji se od nekoliko slojeva poluvodičkog materijala.

Ukoliko je dioda pravilno priključena, svjetlo se proizvodi u jednom od ovih tankih slojeva, u aktivnom sloju. Nasuprot žaruljama sa žarnom niti koje proizvode kontinuirani spektar LED daje samo određene boje, a da bi se npr. dobila bijela svijetlost, fosfor u LED-u se pobuđuje emisijom svjetla plave diode kako bi davao žuto svjetlo. Koncentracija fosfora se prilagođava na tu razinu, da se plavo i žuto svjetlo miješaju da bi se dobila bijela svjetlost sa indeksom uzvrata boje 80.
Iz ovog teksta dakle možemo zaključiti da LED nije pogodan za uzgoj bilja jer emitira samo jednu boju svijetla,pa bismo morali kombinirati jako puno različitih LED-ica,odnosno sa različitim bojama svijetla,da bi dobili puni spektar boja koje su potrebne za rast odnosno cvjetanje bilja.
Ako uzmem u obzir cijenu i kompliciranu montažu,dolazim do zaključka da to nije dobro rješenje.Ali to je samo moje mišljenje :icon_lol: