LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ti kažeš ovo:
njih barem 100-150 komada pola sa jedne i pola sa druge strane jer nemaju zagrijavanja
a u 10-om postu u ovoj temi piše:
Ledice jesu male sitne stvarcice, ali kad ih imas u panelima od stotinjak komada griju se nemilo, i obavezno moraju biti montirane na neki metal radi odvoda topline...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Mislim da je jedna štedna učinkovitija od te LED,a za cijenu te LED-ice kupiš par štednih.Nemoj me krivo shvatiti ali gubiš vrime na pogrešne žarulje.
1. Hps/mh je broj 1 za grow,posli sunca naravno,onog ljetnog.
2.Štedne,ukoliko su manji boxevi ili šta več mogu dobro poslužiti.
3.Trečeg mislim da nema,možda bi se dalo nekim LED kompletom od 500-1000€ odraditi nešto,ali to je brdo para za slabe rezultate.
to je samo moje mišljenje.
 
02.11.2010
4
1
0
42
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ne vrijedi kupiti pogotovo ne te jeftine igračke.Možda za tulipane ili bilje koje ne zahtjeva uopče svijetlo pa se stavi više radi estetike u domu i da ima par lumena da ih održaje na životu.Nema hedova bez lumena.
6m2?Šališ se valjda,pogotovo s led rasvjetom.Nemoj se ni truditi informirati o opremi za velike kvadrature jer to tumači kao komercijala i ne spada u osobnu upotrebu.Pročitaj pravilnik da ne bude iznenađena.
Kreni s 1m2 recimo i informiraj se za to.Tema i objašnjena ima dovoljno za unutarnji i vanjski uzgoj.Kasnije je sve isto kad shvatiš koliko rasvjete treba za određenu veličinu boxa.Ako tek počinješ i neznaš još kako se gaji malo na čitanje i maštu o velikim stvarima na stranu.Večinom nema leba od toga nego samo problema,zapostavi se osobno zadovoljstvo u svemu tom a to baš i nije to,za onog ko pozna dragu nam biljku i cijeni njezine ljekovite mogučnosti:)
Nadam se da san pomogao kako god da shvatiš.Peace:)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Originalni opis: "Ideal for all phases of plant growth, the 90W LED UFO Grow Light works well with any indoor growing environment, either hydroponic or soil-based. Replaces standard 400-600W HPS/HID lights for maximum efficiency—low-cost, low-heat—growing."

I slika:
90wufo.gif


E, sad mi vi recite svoja misljenja. Dosta sam citao po ostalim forumima da je ova LED-ica idealna za male prostore gdje se ne moze postaviti dobra ventilacija. Za razliku od HPS s ovom lampom se iskoristava maksimalno svjetla za rast biljaka. I ne grije i moze se staviti odmah do vrha biljke. Ima sav spektar koji je potreban za vegetaciju i cvatnju!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
E moram reč da sam na Youtubu gledo lika koji gaji godinama istu sortu.Znači zna je u milimetar kako bi se reklo!
Klonira,sve redi bez greške.Da ne dužim previše.Lik ima box sa 2 400W HPS.U tom boxu drži 2 bilke gajene hidroponski sa aquafarm sistemom.I na biljkama radi scrog sa mrežom.To mu je ustaljeni sistem i zna ga u milimetar.
Napravijo je jedan groow sa tom opremom i dokumentirao.Sljedeči groow zamjenio je svoje 400W HPS sa dva ovakva LED sistema od 400W.Isto tako dokumentirao.Znači klonovi od iste majke,isto tretirane i pod istim uvjetima samo je zamjenjena rasvjeta.
Zaključak na kraju je da LED nemože zamjenit HPS.
Biljke su rasle i cvjetale al su na kraju hedovi bili prazni,tanki i jadni.Dok svi znamo kakvi su hedovi pod HPSom ako su ostali uvjeti dobri.
A o razliki u količini na kraju neču ni da komentiram.
Zato ljudi nevjerujte svemu šta se priča.Držtese provjerenih fazona,uštedjet če te i vrjeme i novac!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Falket and Z&N

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
hps ili mh žarulje su isključivo za gajenje biljaka,
ja se nebih pokušavao zamarati sa nekim neprovjerenim stvarima..
svi znamo koja rasvjeta se koristi i to tako radi već jako dugo godina!

tako da HPS, MH, CFL... ostalo nemojte pokušavati, osim ako u pitanju nije neki eksperiment!

sretno u daljnjem growanju!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
hps ili mh žarulje su isključivo za gajenje biljaka,
ja se nebih pokušavao zamarati sa nekim neprovjerenim stvarima..
svi znamo koja rasvjeta se koristi i to tako radi već jako dugo godina!

tako da HPS, MH, CFL... ostalo nemojte pokušavati, osim ako u pitanju nije neki eksperiment!

Tako nekako sam i mislio. Bolje da pitam nego da kupim nesto takvo za 200$. :)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Bolje da pitam, ali koliko sam skontao iz ovog treada je bolje HPS nego neki led kao na slici, e sada to je pretposlednja generacija leda, SMD-25, Evropski je, i trebalo bi da radi na 5000 Lumena ili Kelvina, nisam siguran, nemojte se ljutiti ;(, grubo, sam izračunao da je 3 kruga dovoljno da zameni sijalicu od 100W, e sada ostaje spektar boje za rast, koji je u domenu bele. Pa je pitanje, da li probati sa ovakim LED-ovima ?
p.s. nisam znao smanjiti slike
ledmix.jpg

obe.jpg
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Pa ako ih imaš,ništa te ne košta probati :) Ovdje vrlo malo ljudi ima iskustva s LED-icama,jbga...skupe su.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Možeš za vege bes problema ako ih imaš.Al ako ih kupuješ bolje kupi najobičniji neon.Bit če ti zahvalniji.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Pa i nisu skupe, jedan strip ili krug je cca 2,5 eura, ako se gleda struja na 12v, onda je isplativo mnogo, a i ne greju se.
Dostupne su i ima ih.
Jedino je pitanje spaktar boje, što sam kasnije skontao da bi mi bilo potrebno još koja boja radi spektra, tj cvetanja.

A da što se vrste tiče nemam pojma kakvo semenje imam, jer sam ih vadio iz onoga dobroga što se motalo ;)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Bob_sale nisi shvatio!NIKAKO CVJETANJE!Možeš odradit vege al cvjetanje nikako.Al samo za vege ti je bolje onda običan neon.Mego da kupuješ te ledice.Kako može biti nešto dobro za naše bilje šta radi na 12V?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ma ne,nije poanta na koliko to V radi,nego je poanta da se treba još malo informirati kakve su te LED-ice (kvaliteta i lumen/wat omjer),te u kojim ih "bojama" možeš nabaviti.Ne zaboravi da LED emitira monokromatsko svijetlo,te da bi pokrio potreban dio spektra,trebaš ih nekoliko vrsta,odnosno "boja".
Za voltažu lako.Ili paralelno spojiti,pa jak trafo uzet,ili u seriju,što ne preporučam nikako.
Di su sad masni i stardust!? LED-ice su njihovo područje...