LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.08.2016
6
13
3
Pozdrav,probaj između te dvije nepoznate izmjeriti napon, ako ga ima onda mjeris svaku posebno prema utičnici u kojoj je poznato uzemljenje, izmedju nule i uzemljenja bi trebao biti neki manji napon
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.286
358
Je....isti je napon kad spojim fazu na nulu i fazu na uzemljenje,,baca brojku oko .0.20v,a sve žice su crne(gledam YouTube). Na utičnici koje su ok,nađem uzemljenje i onda pomoču multimetra puštam signal i lovim ju po drugim utičnicama.
Može se napraviti "umjetno" uzemljenje,ali....
Došli su mjenjat uru na dovodu za vodu,pored kuče,kad je frajer ... nije zasvjetlio,ali se čuo:) jbga bio je u rupi.
A još kaže,to se dešava,ali ljepa kuča, relativno nova,nije očekivao. Reko,što nisi ,mogo si,skoro te struja ubila:)

Uzemljenje se negdje u zidu spojilo ,a stavio fazu na nulu ili fazu na uzemljenje, svejedno daje 218V. Sve sam sredio,samo jedna utičnica je sama na osiguraču i nju nisam mogao nači,jer nije spojena sa drugim utičnicama. Najvjerojatnije je ona negdje spojena sa cijevi,kako je potres bio. Sad bu ok,izvadio sam taj osugurač. Bitno mi je za opremu,svjetla imaju driver i tu se ne može ništa dogoditi,jer driver ima osigurač i regulira te stvari,ali ima toga dosta. Boxevi mi nisu veliki potrošači,600ak watta drugu polovicu cvata,100ak watta u početku,tako da je manje nego tv...

Hvala kolega,to je bio jedan od načina kako ju nači,ali to se vidi tek nakon par dana,a ne želim da se nešto zapali. Sve je dobro kad znam u drugoj utičnici koja je koja žica,ali kad ih je više off,onda je sranje i još nisam 100% siguran,da je sve kako treba,ali radim na tome:)
 
27.08.2016
6
13
3
Eh,mislim da me nisi skuzio, nisam htio da mjeris između faza/nula ,faza/uzemljenje , nego fazu zaboravi a mjeri nula/uzemljenje tu bi trebao biti mali napon, i da zaboravih pitati ima li u kuci neka zaštitna sklopka fid,zns ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.286
358
Kako da znam kad spojim uzmeljenje i nulu,koja je koja??
Ja znam koje su dvije žice nula i uzemljenje,jer je fazu lako nači,ali ne kužim što točno mjerim. Gledao sam na YouTubeu i lik kad spoji i jedno i drugo,daje mu iste brojke!

Gle,ako nešto nisam shvatio,probaj mi objanit,kako da znam koja je koja(vjeruj ne zezam te,inače bi več admini obrisali). Ako crvenu tipnu(nazovimo je tako)stavim na nulu,crnu na uzemljenje,dat če 0.20v,ali kako da znam koja je koja. Jer i kod multimetra nije isto jel crvena ili crna tipna...Nadam se da me kužiš....stari i ja smo izgradili 2 kuče,ali žice se označe,nema šanse da se to dogodi. Vjeruj mi da se stari kuži u te stvari,ali iz njega nešto izvuč,nema šanse!

Imamo panele na krovu,ekipa me nešto pita vezano za to,jer su sve kuče oko mene,ja pojma nemam ni koliko kW proizvodi,uvjeti od elektre,tako da više ne spominjem panele,jer ispada da lažem!
Ajmo reći u kuči imamo raspodjelu poslova i svaki se brine za nešto. Ja režije ne plačam,da sad ne ulazim u detalje, što god ga pitam,nekad me pošalje u kuqac,nekad mi to ljepo kaže.

A kuča ima 4 etaže i svaka etaža ima razvodnu kutiju sa osiguračima. Na drugoj je ura,a gore su 4 glavna osigurača za svaku etažu!
Samo tu u prizemlju zeza struja.
Evo kad rade veš mašina i sušilica na istom osiguraču i na toj upitnoj utičnici
Nažalost,jedino preko Vimea mogu video stavit.

Na drugim utičnicama mi 2 klime rade i box,tako da mogu izdržat jaku struju,ali ta jedna zahebava. Imam inukcijski štednjak,neka nova pizdarija. Na toj utičnicu baca kod,koji kad pogledam što znači,piše pad napona. Tako sam našao pokvarene utičnice,ali ovu jednu,nikako ..
 
27.08.2016
6
13
3
Ma vjerujem da me ne zezas,znaci imamo 0.2 volta ako mjerimo napon ispada mi jako malo, al ok nema veze e sad provuci produzni iz utičnice za koju si siguran sta je nula i uzemljenje i onda mjeri ove tvoje nepoznate zice prema poznatom uzemljenju znaci od nepoznatih zica koja bude imala napon prema uzemljenju je nula a ona koja ne bude mjerila nista bi trebala biti uzemljenje , nadam se da sam pomogao bar malo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.286
358
Mislim da sam skužio....pomogao si puno ,hvala ti na tome.:thumb: mislili smo slično,samo se nisam sjetio usporedit sa drugim utičnicama. Ja čak mislim,da ta utičnica ima neki drugi problem,to bum nekoga poznatog pozvao na roštilj:)
Hvala puno!! riješio si me brige,jel sam dobro složio ove ostale. To me kopakalo, pogotovo kad se toga sjetim napljugan:razvaljen::